Internet

Hollywoodzkie produkcje w ofercie YouTube’a?

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że Google ma dość utożsamiania YouTube'a z miejscem na filmiki ze śmiesznymi kotami w roli głównej.

YouTube logo

Od dłuższego już czasu krążą głosy, jakoby na platformie YouTube już wkrótce miały pojawić się lepsze, ale za to płatne materiały wideo. Taki zabieg mógłby zakończyć się sukcesem tylko wówczas, gdy oferta będzie wystarczająco atrakcyjna. Według najnowszych doniesień agencji Reuters – dokładnie tak może być. 

Zgodnie z zamieszczonymi informacjami, YouTube rozpoczął rozmowy z hollywoodzkimi studiami filmowymi. Cel – tworzenie przez nich oryginalnych serii na platformę Google lub chociaż przeniesienie na nią ich hitów. Dzięki temu gigant z Mountain View mógłby pochwalić się ciekawym portfolio.

Wygląda zatem na to, że Google chce – przynajmniej w pewnym sensie – uczynić z platformy YouTube bezpośrednią konkurencję dla takich serwisów jak Amazon Instant Video czy Netflix. Wykorzystując do tego tak popularną markę, osiągnięcie celu wcale nie jest całkowicie niemożliwe.

Prawdziwym problemem platformy YouTube nie są jednak ani pieniądze, ani nawet treść. Chodzi raczej o wizerunek. Jeśli Google chce uczynić ze swojego serwisu coś więcej niż tylko miejsce z filmikami ze śmiesznymi kotami w roli głównej, faktycznie musi coś zmienić. Czy Hollywood pomoże?

Źródło: SlashGear, Reuters

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  yendrek
  22
  Jeśli ceny będą mieli jak w tych filmach google play to niech spadają. A jeśli do tego trzeba będzie instalować na komputerze jakieś super-duper googlowe playery - to niech się walą na ryj.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   A po co to wszystko? Dla kasy :D
   • avatar
    Marek2704
    -4
    Albo napiszcie o "śmiesznych filmikach z kotami i amatorskich 'produkcjach' portali internetowych", albo się od kotów odczepcie! ;-)
    • avatar
     Konto usunięte
     -9
     Konkurencja dla "bangbros" i "brazzers"? :)