Internet

YouTube dla dzieci - polska aplikacja już dostępna

przeczytasz w 1 min.

Wreszcie pojawiła się polska aplikacja YouTube Kids. To przyjazna i bezpieczna dla dzieci platforma z bajkami, programami edukacyjnymi i muzyką dostępna na Androida i iOS.

Włączasz bajkę na YouTube i dajesz smartfona dziecku. Brzmi jak niezły plan, ale nagle okazuje się, że gdy film dobiegł końca, włączył się inny – niekoniecznie odpowiedni dla najmłodszych. YouTube Kids to aplikacja, dzięki której można być pewnym, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Łącznie odnotowano w niej już ponad 70 miliardów wyświetleń i dziś wreszcie została udostępniona w polskiej wersji.

YouTube Kids, czyli YouTube dla dzieci

YouTube Kids to aplikacja, w której dostępne są wyłącznie bezpieczne treści, a dodatkowo oferuje ona rozbudowane opcje kontroli, dzięki którym rodzic może dokładnie określić, jakie treści powinny być wyświetlane jego dziecku. Umożliwia także najmłodszym użytkownikom samodzielne korzystanie z aplikacji, ułatwiane przez duże i intuicyjne ikony. Jak komentuje CeZik, pomysłodawca NutkoSfery:

„Dzięki [YouTube Kids] rodzic nie musi obawiać się, że jego dziecko trafi na szkodliwy materiał, gdyż ma pełną kontrolę nad tym, jakie filmy są pokazywane. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i ma prosty, intuicyjny interfejs. Ciekawym udogodnieniem jest minutnik, który blokuje dostęp po określonym czasie. Liczę na to, że aplikacja będzie rozwijana i coraz lepiej dopasowana do potrzeb młodej widowni i ich opiekunów”.

YouTube Kids

W aplikacji YouTube Kids dostępne są również specjalne kolekcje. Zawierają one materiały z określonej kategorii – to na przykład bajki, programy edukacyjne czy też muzyka. Oczywiście rodzice mogą także określić, jakie kanały mają być dostępne dla dzieci (i te – tak jak wszystkie inne ustawienia – chronione są hasłem). Użytkowników zainteresowanych tym rozwiązaniem zachęcamy:

Pobierz YouTube Kids (download)

Pobierz YouTube Kids na Androida
YouTube Kids na Androida
Pobierz YouTube Kids na iOS
YouTube Kids na iOS

Źródło: YouTube Polska, Monday

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    2
    Nawet filmiki "dla dzieci" nie są dla nich dobre. Nie mam tu na myśli bajek ale filmiki typu kolorowe piłeczki/samochody itp odmużdżające treści. Warto zainteresować się tematem bo sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. Ogólnie rzecz biorąc - youtube nie jest dla dzieci.

    http://theconversation.com/the-way-your-children-watch-youtube-is-not-that-surprising-but-it-is-a-concern-here-are-some-tips-87597

    https://techcrunch.com/2017/11/29/youtube-is-not-for-kids/?guccounter=1