Internet

YouTube wyświetla wideo w HTML5

przeczytasz w 1 min.

Największy internetowy serwis umożliwiający oglądanie materiałów wideo - YouTube, wprowadził niedawno do swojego odtwarzacza obsługę języka HTML5.

Wprowadzona nowinka, jest jeszcze co prawda w fazie testowej (beta) ale już widać pierwsze jej zalety. Mimo wszystko jeszcze nie wszystkie zamieszczone materiały w serwisie mogą zostać odtworzone z wykorzystaniem piątej wersji HTML'a. A mowa tutaj o filmach w których zamieszczono reklamy, adnotacje, nagłówki czy też napisy. Mimo tego, jak zapowiadają programiści już niedługo wszystkie funkcjonalności serwisu będą wykorzystywały zalety języka HTML5.

Aby zmienić tryb wyświetlania plików wideo w serwisie, na ten wykorzystujący HTML5 i jednocześnie zacząć korzystać z wielu jego dobrodziejstw niezbędne jest odwiedzenie podstrony w serwisie youtube.com/html5 i włączenie obsługi HTML5, w ten sam sposób można go również dezaktywować.

  Czytaj również:YouTube zacznie wypożyczać filmy

Z dobrodziejstw nowego języka niestety nie wszyscy będą mogli skorzystać, gdyż do wyświetlania filmów w HTML5 niezbędna jest odpowiednia przeglądarka internetowa. Obecnie z tej funkcjonalności serwisu mogą skorzystać użytkownicy przeglądarek tj. Google Chrome, Safari 4 oraz Internet Explorer z zainstalowanym dodatkiem ChromeFrame.

Niestety użytkownicy przeglądarki Firefox będą musieli jeszcze przez jakiś czas obejść się smakiem, bowiem przeglądarka nie wspiera w pełni języka HTML5.

Buforowanie pliku z wykorzystaniem HTML5


Źródło: TomsGuid  TechConnect Magazine

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  diabolum
  0
  Niemożliwe... FF tego nie potrafi :(
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Opera daje radę;]
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A dokladnie co to za dobrodziejstwa ?

    Juz tymi reklamami w filmikch zygac mi sie chce !
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Niestety użytkownicy przeglądarki Firefox będą musieli jeszcze przez jakiś czas obejść się smakiem, bowiem przeglądarka nie wspiera w pełni języka HTML5."

     Co to za brednie? Przecież FF obsługuje znacznik ! Raczej nie chcą kupić PŁATNEGO kodeka video do tego formatu bo gryzie się to z ich polityka opensource :)