Drony

Yuneec Typhoon H PRO - dron nowej generacji w przedsprzedaży [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Nowa propozycja firmy Yuneec to dron, który nie tylko ma świetne osiągi i doskonałą kamerę, ale też sam potrafi omijać przeszkody.

NEWS [24.06.2016]: Drony oferują coraz większe możliwości. Czy nastał już czas na powitanie nowej generacji latających bezzałogowców? Otwarcie przedsprzedaży Yuneec Typhoon H wyraźnie pokazuje, że tak.

Yuneec Typhoon H PRO to dron wyposażony w 6 wirników. Rozpędza się do 70 km/h, osiąga wysokość 122 metrów i jest w stanie obrócić się o 85 stopni w ciągu 1 sekundy. Ma wymiary 520 x 457 x 310 mm i waży niespełna 2 kilogramy, a dzięki wbudowanemu akumulatorowi może pozostawać w powietrzu do 25 minut.

Dron Yuneec Typhoon H PRO ma 3-osiowy stabilizator, na którym osadzona jest kamera nagrywająca wideo w jakości 4K Ultra HD/30fps, mogąca obracać się o 360 stopni. Bezzałogowiec został wyposażony w moduł GPS, który ułatwia sterowanie i umożliwia śledzenie obiektów. Kontroler poprawnie odbiera sygnał z drona nawet z odległości 1,6 kilometra.

Dron Yuneec Typhoon H PRO przód

Tym, co sprawia, że Yuneec Typhoon H PRO może być nazywany dronem nowej generacji, jest jednak obecność technologii Intel RealSense. Dzięki niej bezzałogowiec potrafi samodzielnie wykrywać i omijać przeszkody, pozwalając użytkownikowi w stu procentach koncentrować się na zabawie i nie obawiać się o uszkodzenie drona.

Jak to działa? Kamera Intel RealSense R2000 z układem Intel Atom generuje trójwymiarowy model świata. W efekcie dron rozpoznaje obiekty na swojej drodze i jest w stanie znaleźć najlepszą drogę na ich ominięcie. Technologia potrafi odpowiednio reagować zarówno na statyczne, jak i ruchome przeszkody.

Dron Yuneec Typhoon H PRO wygląd

Yuneec Typhoon H PRO to dron doskonały dla miłośników dronowego filmowania. Świadczy o tym nie tylko (wspominana już) kamera z gimbalem, ale też szereg trybów lotu autonomicznego i półautonomicznego. Są to między innymi: tempostat, samodzielny powrót do punktu startu, orbitowanie oraz Point of Interest. 

Dron Yuneec Typhoon H PRO jest dostępny w przedsprzedaży. Jak się jednak pewnie domyślacie, tanio nie jest. Producent życzy sobie za to cacko 1900 dolarów. 

AKTUALIZACJA [30.06.2016]: Przedsprzedaż oficjalnie wystartowała już także na polskim rynku, za pośrednictwem autoryzowanego dystrybutora Yuneec. Sugerowana cena wynosi 9199 złotych.

Źródło: Yuneec, Engadget

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    royal90
    0
    1900x3,95=7505zł
    9199-7505=1694zł - tyle musimy przepłacić bo Polska?!