Gry komputerowe

Z Red Dead Redemption 2 na PC usunięto już jeden z najdziwniejszych błędów, jakie ostatnio znaleziono w grach

przeczytasz w 2 min.

Chyba można zgodzić się ze stwierdzeniami, iż Red Dead Redemption 2 na PC zaliczyło falstart. Liczba i rozmiary wydawanych przez producenta łatek świadczą o tym najlepiej, a niektóre z błędów mogą wywoływać spore zdziwienie.

Red Dead Redemption 2 na PC ze śmiesznym błędem - lepszy komputer, szczuplejszy bohater

Niemal równo tydzień temu informowaliśmy, iż Red Dead Redemption 2 w wersji PC wzbogacił się o duży patch rozwiązujący najbardziej uciążliwe z błędów, w tym ten powodujący problemy z uruchomieniem gry. Było jednak pewne, że na tym się nie skończy, ponieważ Rockstar wciąż ma tu sporo do zrobienia. W efekcie właśnie wydano kolejny, również pokaźny patch.

Dzięki niemu udało się wyeliminować między innymi jeden wręcz śmieszny, ale na dłuższą metę irytujący błąd. W sieci pojawiały się komentarze, iż w Red Dead Redemption 2 na PC główny bohater zachowuje się nieco inaczej niż na konsolach - zauważalnie szybciej traci masę. Okazało się, że im lepszy komputer i wyższa wartość fps (liczba klatek na sekundę) tym bardziej zauważalny spadek wagi bohatera. Przy dysponowaniu naprawdę mocnym mocnym PC stawało się to uciążliwe - 120 fps to około czterokrotnie szybszy spadek wagi bohatera względem rozgrywki na konsolach. A lżejszy bohater to tutaj słabszy bohater.

Red Dead Redemption 2 PC błąd

Nowy patch rozwiązuje ten i wiele innych problemów z PC-towym Red Dead Redemption 2

Co więcej, okazało się, że wyższa wartość fps jednocześnie przekłada się to na szybciej mijający dzień i inaczej prezentujące się zmienne warunki pogodowe (np. krótko trwające burze). Znaleziony błąd zataczał tu zatem naprawdę szerokie kręgi. Jeśli kiedykolwiek pojawiały się podobne, to nie były tak spektakularne jak ten.

Wspominany nowy patch rozwiązuje na szczęście ten i wiele innych mankamentów Red Dead Redemption 2 w wersji PC. Z pełną listą zmian można zapoznać się na oficjalnej stronie producenta. Nie spodziewajcie się jednak, że na tym koniec.

Grę można znaleźć obecnie na Rockstar Games Launcher oraz Epic Games Store. W grudniu zawita na Steam. Można było spotkać komentarze, że właśnie wtedy pojawi się okazja do zakupu gry w kształcie, w którym powinna ona być w dniu premiery. Wygląda na to, że były one dość trafne.

Źródło: rockstargames, reddit

Warto zobaczyć również:

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  akcja gry synchronizowana procesorem. przecież to jest rozwiązanie rodem z 8 bitówek :D
  • avatar
   kitamo
   7
   po prostu nie da sie tego opisac. Gra która rok pozniej wychodzi na PC powinna miec wszystkie problemy rozwiazane a tu taka wtopa.
   Batman ma chyba ostrą konkurencje.
   • avatar
    blebleble
    4
    "Zróbmy tak a na PC przerobimy"

    No i zapomnieli przerobić.
    • avatar
     Grundi
     2
     Najpierw masa!
     • avatar
      Bartek5035
      1
      przypomnijcie sobie co było z GTA IV...xD
      • avatar
       szymcio30
       1
       Nawet mnie nie dziwi, że crackerzy na razie nie podejmują prób złamania tej gry;)
       • avatar
        krzywyzielarz
        1
        timestamp oparty na FPS :XDDDD majstersztyk :P
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Haha, powrót do lat dziewięćdziesiątych nam chcieli zafundować. To co? Blokujemy cache?
         • avatar
          wizdar
          0
          Mi w końcu udało się wyeliminować ten durny kursor. Najpierw podejrzewałem discorda. Okazało się, że to wina Epic Games Store i jego overlaya. Nawet nie wiedziałem że epic go ma.
          • avatar
           szymcio30
           0
           Z kursorem to była niezła walka nawet gdy grałem padem to i tak nie znikał. Gdyby nie gogole i próby wyeliminowania tego bledu prze użytkowników to zapewne do dzisiaj bym sie z tym borykał. Jest to śmieszne bo za tą grę życzą sobie ponad 250 zł, a ilość baboli na poziomie gierek z kiosku RUCHU za 30zł