Aparaty cyfrowe

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu

przeczytasz w 4 min.

Do 31 sierpnia wyglądamy Waszych wakacyjnych fotek. Codziennie można wygrać koszulkę z logo benchmark.pl. Na zwycięzców  konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Wakacje to idealny okres, aby zaszaleć z aparatem fotograficznym i zrobić masę fantastycznych zdjęć. Benchmark.pl postanowił wykorzystać wakacyjną wenę twórczą Czytelników. Ale uwaga – tematem konkursu są nie tyle ujęcia z letnich wojaży, co fotografie łączące wakacyjną tematykę z branżą IT, czyli tym co najbardziej lubicie w serwisie benchmark.pl.

Na wakacyjne fotki czekamy aż do 31 sierpnia 2010 roku, a autorzy najfajniejszych ujęć otrzymają atrakcyjne nagrody. Nie zwlekajcie jednak do ostatniego dnia konkursu, bowiem już teraz można wygrać jedną z koszulek z logo benchmark.pl! Odzieżowe gadżety będziemy rozdawać codziennie za fotkę, która danego dnia zrobiła na nas największe wrażenie. Dodatkowo autor zdjęcia będzie mógł za pośrednictwem witryny benchmark.pl przesłać wakacyjne pozdrowienia dla wybranych przez siebie osób.

A więc – do roboty! Nagrody czekają!

Wakacyjne fotki z benchmark.pl

www.benchmark.pl/t/wakacyjne_fotki

Ogólne zasady konkursu:

Konkurs skierowany jest do wszystkich Czytelników benchmark.pl, udział w konkursie jest bezpłatny.

Zdjęcia można nadsyłać od 29 czerwca do 31 sierpnia 2010

Mogą być wykonane zrówno aparatami cyfrowymi, jak i aparatami wbudowanymi w telefonie.

Twórczość nadsyłajcie na adres redakcji podając link do swoich fotek lub przez formularz CMS (zgłoszenie umieszczamy w Grupie News - Wakacyjny Konkurs Foto). W tytule wiadomości należy umieścić opis: "Wakacyjne fotki z  benchmark.pl"
Do każdego zdjęcia należy dołączyć swój nick w serwisie benchmark.pl (wymaga zalogowania) - w profilu należy podać co najmniej swoje imię i wiek. Prosimy również o podanie kontaktowego adresu e-mail. Zwycięzcy zostaną poproszeni o podanie pełnych danych (warunek otrzymania nagrody)

Akceptujemy zdjęcia jedynie w formacie JPEG - jedno zdjęcie maksymalnie do 1 MB. Zdjęcia mogą być przeskalowane do rozmiaru min. 800 pikseli na dłuższym boku.

Jeden czytelnik może wysłać na konkurs maksymalnie 3 zdjęcia. Zdjęcia mogą być przesyłane w różnych odstępach czasu. Nominacje do finału otrzymuje się tylko raz.

Do każdego zdjęcia należy dołączyć informacje:
- jakim sprzętem zostało wykonane (dokładna nazwa urządzenia, dane EXIF mile widziane)
- ciekawy komentarz, co przedstawia zdjęcie, okoliczności jego powstania. Dobry komentarz może podnieść wartość fotki.
- wyrażenie zgody na publikacje swoich zdjęć w serwisie (w  ramach konkursu oraz jego promocji)

Każdego dnia w cyklu "Wakacyjne fotki z benchmark.pl" będą prezentowane najlepsze, wybrane przez redakcję zdjęcia. Autorzy wybranych prac otrzymają koszulkę z logo benchmark.pl oraz możliwość przekazania pozdrowień wybranym osobom.Redakcja zastrzega - jeśli zdjęcia przesłane na konkurs nie będą zgodne z tematem oraz będa prezentować niski poziom wykonania, redakcja ma prawo zrezygnować z przyznawania nominacji w danym dniu.

Spośród autorów „fotek dnia” do dnia 6 września jury złożone z redaktorów benchmark.pl wyłoni 10 zwycięzców, którzy otrzymają nagrody - cztery nagrody główne i sześć nagród pocieszenia "niespodzianki".
 

Jakich fotek oczekujemy:

 • Czekamy na zdjęcia w klimacie wakacyjnym, ale związanych z tematyką nowych technologii. Mile widziane są fotki, które bezpośrednio nawiązują do benchmark.pl (np: logo, napis, monitor z otwartą stroną itp.)

• Warto, aby fotki były zabawne, zaskakujące oraz dobre techniczne. Docenimy nie tylko zawartość tematyczną zdjęcia, ale także poprawną kompozycję, atrakcyjne światło, ciekawą perspektywę.

• Zdjęcia można poddać podstawowym korektom (jasność, kontrast) i drobnym retuszom. Nie przysyłajcie zdjęć mocno przetworzonych w programie graficznym ani fotomontaży.
 

Kwestie prawne:

• Oczekujemy wyłącznie fotek autorskich. Nadsyłane fotki będą weryfikowane i w razie wątpliwości odrzucane.

 • Nie można nadsyłać fotek miejsc, których nie wolno fotografować oraz zdjęć osób, które nie wyraziły zgody na fotografowanie, ani rozpowszechnianie swojego wizerunku.
 

Szczegółowy regulamin.

 

Nagrody ufundowane przez firmy1. Ramka cyfrowa na zdjęcia HAMA
+ karta pamięci KINGSTON SD4/4GB
2. Superszybka karta pamięci KINGSTON
SDHC 16GB Class 10 (SD10/16GB)

3. Karta pamieci  KINGSTON SDHC 8GB Class 4 + czytnik MobileLite G2 (FCR-MLG2+SD4/8GB)


4. Drukarka EPSON Stylus Photo PX710W

więcej informacji o  drukarce PX710W

 

Komentarze

53
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kowdipapo
  0
  Fajny konkurs. Szkoda, ze nie planuje wyjezdzac w zadne miejsce, gdzie moznaby bylo zrobic fajna fotke, ale jeszcze pomysle, moze cos wykombinuje :)
  • avatar
   Private_92
   0
   haha.. mam extra fote !! A można zrobić zwierzęciu ??
   • avatar
    suntzu
    0
    ... szkoda, że filmiku nie można, a miałem taki pomysł mrożący krew w żyłach.


    Nieźle nieźle :) dobry pomysł. Taka inicjatywa bardzo mi się podoba.
    • avatar
     Gasek
     0
     Extra konkurs! Mam nadzieję, że nie będzie dyskwalifikacji przez słabsze zdjęcia - chodzi mi o foty z telefonu np. 2 megapix.?
     • avatar
      Private_92
      0
      Szkoda że na forum nie można nadsyłać fotek :P Moje już poszły do redakcji :D
      • avatar
       0
       A można zrobić zdjęcia 3D?

       W sensie anaglify nadesłać xD
       • avatar
        kuziu
        0
        CZEsc mam problem ,gdzie się podsyła fotografie do redakcji ,dajcie jakieś namiary
        • avatar
         szadok
         0
         Pamiętacie ten konkurs, gdzie się trzeba było przebrać za postać z Halo? Śmiesznie było :)
         • avatar
          Dudi4Fr
          0
          Bardzo ciekawy konkurs. Osobiście powalczę o koszulkę ale by się chłopaki w robocie zdziwili jak bym w takiej wleciał na sale...
          • avatar
           Alicja Żebruń
           0
           Prosimy, pilnujcie, czy podsyłane linki nie są uszkodzone, czy działają. Bo już zdarzyło nam się, że nie mogliśmy otworzyć zdjęć :(
           • avatar
            0
            Ja mam pytani odnośnie zdjęć telefonami - lepiej je pomniejszyć do np. 800x600 (aby lepiej wyglądały), czy zostawić oryginalny rozmiar np. 1600x1200?
            • avatar
             Bany_krk
             0
             "Ale uwaga – tematem konkursu są nie tyle ujęcia z letnich wojaży, co fotografie łączące wakacyjną tematykę z branżą IT, czyli tym co najbardziej lubicie w serwisie benchmark.pl."

             czyli jak mam to zrobić, macie jakiś pomysł jak ja w górach mogę zrobić taką fotę; mam laptopa wziąć czy jak i zrobić mu zdjęcie na jakimś szczycie?

             fotki, jak patrzyliście na forum mogę mieć świetne, bo włażę tam gdzie inni się nie odważają, tylko jak to z IT połączyć
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Konkurs konkursem, a ja w sumie to się cieszę na dwa tygodnie, gdzie jedynym gadżetem, któego będę używał to aparat. Zero maili, pilnych telefonów, komputerów... tylko odpoczynek.

              A potem powrót i 3 tys. maili do przeczytania :P
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               Droga Redakcjo, konkurs świetny, ale przed Wami trudne zadanie :)
               • avatar
                0
                A gdzie wczorajszy zwycięzca? :) No i gdzie wygrany nr 5#, który zniknął? :P
                • avatar
                 Alicja Żebruń
                 0
                 Moi drodzy, niestety, przysyłacie nam takie zdjęcia, że potem redakcji się obrywa, że poziom nie taki, że temat nie taki, gdzie są wakacyjne fotki... W związku z powyższym redakcja zdecydowała, że od dziś nominowane i nagradzane koszulką będą tylko te fotki, które faktycznie będą zgodne z założeniami konkursu i będą prezentować jakiś poziom. Także wykonania.
                 Może faktycznie potrzebny jest jakiś mini poradnik jak robić zdjęcia i jak je przygotować do publikacji? Bo dostajemy niektóre fotki przeskalowane w sposób katastroficzny, rujnujący jakość obrazu. Albo np. zdjęcie sprzętu w kwiatkach, gdzie sprzęt jest nieostry, a ostra jest łodyga rośliny - i raczej nie jest to celowy zabieg artystyczny :] Cyfrówka ułatwia kontrolowanie zdjęć - jeśli wyszło nieostro, można od razu powtórzyć. Nie będziemy nagradzać niechlujstwa!
                 Ja wierzę, że po prostu musicie się rozkręcić - pewnie potrzebujecie więcej czasu. Tak więc - każdego dnia można wygrać koszulkę i zostać nominowanym, pod warunkiem, że zdjęcie będzie jak należy - i pod kątem tematycznym, i jakościowym. Komórką też można zrobić poprawną technicznie fotkę.
                 Tak więc - do dzieła! :)
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  A mi się zdaje że z konkursem coś nie wyszło. Dziś już 7 lipca, a dopiero czterech zwycięzców. Czyżby mało chętnych?
                  • avatar
                   Alicja Żebruń
                   0
                   Uwaga, dopisaliśmy co nieco do zasad konkursu.

                   - prosimy o podawaniu adresu e-mail w zgłoszeniu

                   - "Zdjęcia mogą być przeskalowane do rozmiaru min. 800 pikseli na dłuższym boku".

                   - "Zdjęcia mogą być przesyłane w różnych odstępach czasu. Nominacje do finału otrzymuje się tylko raz."

                   - prosimy, aby dodawać ciekawy komentarz, trafny, dowcipny...

                   - a także: Redakcja zastrzega - jeśli zdjęcia przesłane na konkurs nie będą zgodne z tematem oraz będą prezentować niski poziom wykonania, redakcja ma prawo zrezygnować z przyznawania nominacji w danym dniu.

                   Może to nie było wcześniej jasne - zdjęcia można wysłać maksymalnie 3, ale możliwa jest ratalna wysyłka. Tak więc, jeśli ktoś przesłał teraz 1 zdjęcie, może dosłać kolejne 2 w innym terminie, jak wykona ładniejsze. Oczywiście pod koniec konkursu będzie ostra konkurencja (będziecie mieć już niezłą wakacyjną kolekcję w zanadrzu), tak więc weźcie to pod uwagę i bierzcie się do roboty już teraz ;) Także nam ułatwicie zadanie.

                   Osoby nominowane mogą także dosłać brakujące fotki - kolejne fotki osób nominowanych, jeśli nam się spodobają, zostaną zaprezentowane osobno i będą brane pod uwagę w finale. Koszulkę można otrzymać tylko raz :)
                   • avatar
                    Neo
                    0
                    Świetna inicjatywa. Bardzo Fajny pomysł. :)
                    Może i ja coś wymyślę. :)                    Pozdro
                    • avatar
                     Konto usunięte
                     0
                     juz 2gi raz bumpujecie ten topic. Az tak malo jest zgłoszeń ?
                     • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      Od kilku dni nie pojawiła się żadna fotka dnia, admin na wakacjach? Sam wysłałem jedno zdjęcie ma nadzieje ze się choć do nominacji dostane:)
                      • avatar
                       b1tzz
                       0
                       Widzę, że muszę działać. :)

                       Szkoda, bo nie dostanę drugiej koszulki, nawet jakbym dostał się na główną, a ta, którą dostałem choć ma rozmiar L jest dobra na mojego tatę, a on nosi XL... :(


                       Da się jakoś kupić koszulkę od was?
                       • avatar
                        xfire25
                        0
                        Ja to mam pech - widziałem coś czego nie mogę pokazać innym ;(
                        a mianowicie mieszkam na warmii we fromborku i nie dość że wcześniej tylko raz w życiu widziałem u siebie jastrzębia to w te wakacje widziałem dwóch podczas walki w locie - to było piękne heh ale trudno by to uwiecznić było nawet kamerką bo stało to się tak szybko - konkurs bym pewnie wygrał a tak nie wysyłam nic bo nie ma nic ciekawego :P