Chłodzenie

Zalman CNPS 9900 LED - Cooler dla najbardziej wymagających

przeczytasz w 1 min.

Firma Zalman zaprezentowała najnowszą swoją propozycję do chłodzenia procesorów - CNPS 9900 LED. Nowy cooler o wymiarach 94 x 140 x 158,5 mm, zbudowany został w całości z miedzi, gdzie grubość żeberek nie przekracza grubości 0,2 mm. Dzięki temu została poprawiona wydajność jak również ciężar radiatora zmniejszył się do wartości 782 gramów.

Wentylator 120 mm (podświetlany), który został umieszczony w "środku", obraca się z prędkością od 1000 do 2000 obrotów na minutę. Hałas wydobywający się z CNPS 9900 LED waha się pomiędzy 19,5 - 38 dBA. Przeznaczony jest dla płyt głównych Intel 775/1366 oraz AMD 939, 940, 754, AM i AM2+. Jak się będzie sprawował w praktyce, zapewne wkrótce się dowiemy. Ceny niestety producent nie ujawnił.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  coś takiego musi mieć wydajność ale i cenę. Jak dla mnie budowa trochę dziwna ja bym obudował wiatrak osłoną to by trochę zwiększyło wydajność.
  • avatar
   Darxis
   0
   Nareszcie jakiś fajny cooler dla Core i7!!!
   • avatar
    19arek93
    0
    Hehe, a mnie rozbawił tytuł "Cooler dla najbardziej wymagających".
    Może i faktycznie będzie jednym z najbardziej wydajnych cooler'ów ale jakoś mi nie wygląda :)

    Pozatym gdzie go można bezpiecznie złapać przy montarzu?!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Coolerek wygląda mi jakoś bardziej "dizajnersko" niż wydajnie. Zapewne nie będzie jakiś strasznie kiepski, ale zapewne mógłby być lepszy, gdyby nie miał tyle dziur, którymi część przepływu podąży nie angażując się przesadnie w transport ciepła. Taka reinkarnacja rozmaitych "Golden Orb" z czasów Celeronów 566@850 MHz ;->

     Chciałbym kiedyś np. zobaczyć zestawienie wydajności coolerków w przeliczeniu na użyty gram miedzi :-) Tak na przykład (T_CPU-T_powietrza)/masa i to przy konkretnych poziomach głośności, np. 18 dBA, 24 dBA, 30 dBA itp.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      jaki bydlak :D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       mam zalmana 9700 i jestem obrzydliwie szczesliwy
       tak jak ktos tu wspomnial "ten wyglada dezajnersko" ;)