Nawigacja GPS

Zasilacz, GPS, pendrive U3 - Opinie ze sklepu internetowego

przeczytasz w 2 min.

Zasilacz Tracer o mocy 400W, nawigacja TomTom oraz pendrive SanDisk.

 • Tracer 4Life 400PFC BOX
  Bardzo słaby zasilacz i do tego głośny. Odgłosy jakie z siebie wydaje przyprawiają o ból głowy. Skopcił mi się ostatnio, narobił smrodu i odmówił dalszej współpracy. Pół biedy, że nie w wyniku awarii zasilacza nie uszkodziła mi się reszta podzespołów. Strach zasilać tym cokolwiek.
   
 • TomTom GO 930 Traffic Europa + 2 letnia usługa aktualizacji map
  Nawigacja bardzo dobrze się sprawuje na Polskich drogach. Parę dni temu pojawiła się nowa wersja mapy(oczywiście po jej wgraniu skasowały mi się ustawienia ulubionych adresów  :( ). Oczywiście zdarzają się wpadki na mapie ale nie są one jakieś rażące. Bardzo szybkie przeliczanie trasy to główny atut tej mapy. Na bateriach działa u mnie około 2 godzin. Z wad: kosmicznie drogie mapy jak na polskie zarobki, fotoradary są usługą dodatkowo płatną co wg mnie jest po prostu śmieszne (~115 zł / rok). Tak samo usługa informująca o korkach jeszcze nie działa w Polsce. Także są funkcje, które w Polsce i tak nie działają. Opcja poleceń głosowych także nie działa. Jeszcze taka jedna wada ...ale to chyba mi się trafiło. Na dzień dobry miałem wypalony subpixel na ekranie. Jak na TomTom to spora wada. Nie dlatego wydaje się tyle pieniędzy aby mieć wypalony pixel. Gdybym miał kupić tą nawigację to raczej bym jej nie kupił tylko ze względu na ceny map, fotoradarów itp. Automapa tutaj zdecydowanie wygrywa. Jeśli nie patrzeć na cenę zakupu urządzenia oraz koszty oprogramowania to nawigacja jest bardzo dobrym urządzeniem. Na pewno na polskich drogach dorównuje i/lub przegania oprogramowanie automapy. Oprogramowanie TomTom Home dołączone do urządzenia jest bardzo fajne. Pomoc techniczna TomTom na najwyższym poziomie (odpowiedź do 2 dni na zadane pytanie)!!!
   
 • PenDrive SanDisk Cruzer Contour U3 8GB Ready Boost
  Wykonanie - super, zależało mi na osobnym pokrowcu, pendrive musiał być zamykany bezzatyczkowy. Te wymagania spełnił idealnie. Należy uważać, bo jest szerszy niż wtyczka USB i przy gniazdkach ułożonych poziomo obok siebie - u mnie w MacBooku tak jest - trzeba korzystać z przedłużacza. Oprogramowanie nie do końca super, Firefox w jakiejś "przedpotopwej" wersji 2.* bez możliwości upgradu, Skype nie chce się łączyć, ogólnie nie korzystam. Ogólnie wrażenia 10/10, ale odejmuję 1 punkt za oprogramowanie.
   

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

  Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!