Gry komputerowe

Znalazł kod źródłowy StarCrafta, oddał go Blizzardowi i…

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
37 komentarzy Dyskutuj z nami

Blizzard odwdzięcza się trzykrotnie za zwrócenie rzeczy, które do niego należą. Tak też było z płytą StarCraft Gold Master Source Code.

Co byście zrobili, gdybyście znaleźli zaginiony przez Blizzarda kod źródłowy StarCrafta? Ten, który faktycznie znalazł takie cacko w swoich zbiorach, odesłał płytę z kodem gry amerykańskiej firmie i… naprawdę dobrze na tym wyszedł.

Użytkownik Khemist49 pochwalił się w Internecie, a konkretnie na Reddicie, że w kupionym przez niego „tajemniczym pudełku z rzeczami Blizzarda” odnalazł StarCraft Gold Master Source Code, czyli płytę z oryginalnym kodem źródłowym kultowej strategii

Płyta ta została ukradziona 20 lat temu, o czym przypomniano mu na forum, dlatego też Khemist49 nie zastanawiał się zbyt długo i postanowił odesłać ją Blizzardowi (choć inni sugerowali udostępnienie jej zawartości). Ten się odwdzięczył i to trzykrotnie.

Najpierw Khemist49 dostał grę Overwatch i bonus w postaci 250 dolarów do wydania w sklepie Blizzarda. Niewiele później otrzymał on zaproszenie na tegoroczny BlizzCon, wraz z opłaconym transportem i zakwaterowaniem. Kilka dni później do drzwi znalazcy zapukał jeszcze kurier z zestawem sprzętu (i nie tylko).

StarCraft prezenty

Morał (zapożyczony od Kotaku) jest taki: jeśli znajdziesz coś, co ktoś stracił, oddaj mu to. Szczególnie jeśli możesz potwierdzić, że należy to do Blizzarda.

Źródło: Kotatku

Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  topiq
  22
  Ciekawe czy zrobił kopię płytki ;)
 • avatar
  peacemaker
  12
  Widać, że chłopak jest wielkim fanem Starcrafta, a co za tym idzie też i Blizzard'a więc dla zwykłego chłopaka to co oferuję Blizzard jest czymś wyjątkowym i dlatego tego nie da się wycenić. Ma możliwość pojechania na Blizzcon i spotkania się z twórcami wspaniałych gier. Ja sam mając taka możliwość bez wahania oddał bym płytkę nie zważając na to ile może być warta. Kasę zawsze można zarobić, a takie rzeczy jak możliwość spotkania się z ludźmi z blizzarda są bezcenne. • avatar
  Vassago
  9
  Dali mu Diablo 3? A podobno chcieli go nagrodzić a nie ukarać ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Uczciwości nie da się wycenić. A fejm też zgarnął ogromny. Dobrze na tym wyszedł.
 • avatar
  baran
  1
  Kilka uwag...
  1. Świetnie się przegląda stronę z jebitnie wielką reklamą - zwłaszcza na telefonie. Reklamy nie powinny przysłaniać wszystkiego...
  2. "Co byście zrobili, gdybyście znaleźli zaginiony przez Blizzarda kod źródłowy StarCrafta? " - można być zaginionym przez kogoś? Liczę, że to autokorekta...
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  tak sobie myślę darmowy starcia nie schodzi z severa mało pobrań.
 • avatar
  studionti
  -2
  "Znalazł" na półce wykradziony kod. Dobre!
  Poszukam, może u mnie też się przypadkiem znajdzie?
 • avatar
  brusss
  -3
  Pytanie czy teraz dzięki tej płytce wszyscy możemy się cieszyć udostępnieniem SC za darmo i czekać na odświeżoną wersję. Ponieważ jakoś te wydarzenia się zbiegają w czasie. Jeśli tak, to sam bym chłopakowi piwo postawił.
 • avatar
  masta_of_dizasta
  -6
  Hojność Blizzarda po prostu gniecie suty. Za odzyskany kod źródłowy wart małą fortunę, rzucił kilka paciorków.
 • avatar
  Radical
  -10
  Blizzard mógłby się jednak bardziej postarać imho.
 • avatar
  SirMichael
  -14
  mógł się spokojnie targować o porządne znaleźne i sam by sobie kupił 2 razy więcej gadżetów i jeszcze by mu dużo zostało.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  ja bym osobiście nie oddał za nic nie dbają o swoje interesy lub zrobili to celowo. takie rzeczy nie są codziennie dostępne.

 • avatar
  krzywyzielarz
  0
  Oni mieli tylko tę jedną kopię, czy chodziło im właśnie o tą konkretną płytkę?.
  Jak chłopaki mieli tylko 1 kopie źródłową to cienko.