Telefony

Zobacz Androida 2.3 na Samsungu Galaxy S

z dnia 2011-03-31
 | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Wszyscy oczekujący aktualizacji systemu Android na smartfonach Samsung Galaxy S mogą juz teraz zobaczyć jak będzie wyglądała nowa wersja. Możliwa jest nawet instalacja - na własne ryzyko - aktualizacji, która wyciekła do sieci.

Warto przeczytać:
Galaktyczny telefon dla ziemianina

Oficjalny ROM z finalną (czyli nie beta) wersją Androida 2.3 Gingerbread dla Samsunga Galaxy S "przypadkiem" trafił do internetu jeszcze przed oficjalną premierą. Europejczycy mogą odetchnąć z ulgą, a reszta świata może w geście rozczarowania rozłożyć ręce - dostępna wersja działa jedynie z modelami smartfona sprzedawanymi na starym kontynencie. Poniżej możecie obejrzeć video z Samsung Galaxy S wyposażonym w Gingerbread i poczuć przedsmak nadchodzącej zmiany w waszym telefonie.

Warto dodać, że ta sama kompilacja systemu zostanie zainstalowana już teraz w naszym urządzeniu jeśli oddamy je do Samsung Service Center do naprawy. Wyciek aktualizacji platformy nie oznacza jednak możliwości zaktualizowania systemu przez aplikację Samsung Kies, to będzie możliwe zapewne dopiero za kilka tygodni i prawdopodobnie zależne od tego z jakiej sieci mobilnej korzystamy.

Jeśli nasz telefon pozbawiony jest blokad, możemy zaktualizować go samodzielnie już teraz bez pomocy Kiesa, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie theAndroidSoul.com. Niestety samodzielne dokonywanie modyfikacji w telefonie może  prowadzić do unieważnienia gwarancji, dlatego proponujemy ten zabieg tylko osobom niecierpliwym i nie bojącym się ryzyka.

Użytkownikom, którzy czekają jeszcze na Androida 2.2 (Froyo) sugerujemy pominięcie tej wersji systemu i przejście bezpośrednio na wersję 2.3 (Gingerbread), oczywiście o ile będzie to możliwe.

Źródło: techspot

Polecamy artykuły:    
Muzyka - z YouTube, MP3, do pobrania i na życzenie
Goog le Chrome - 20 świetnych wtyczek
Nvidia 3D Vision Surround - 3D na trzech monitorach

 

marketplace

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Właśnie wczoraj wgrałem sobie ten obraz (wersja 2.3.3 I9000XXJVK + CF-Root). W porównaniu do wersji 2.3.2 widać znaczną poprawę zarówno pod względem płynności działania interfejsu użytkownika jak i czasu pracy na baterii.
  Zaloguj się
 • avatar
  Widać że ten kto to pisał to operował informacjami z początku wycieku.
  Jest to nadal beta bo w kernelu znaleźli funkcje które nadal raportują do Samsunga (w wersjach oficjalnych nie ma tych opcji).
  Faktycznie system jest szybki i po małych modyfikacjach lata.
  Jeszcze przejście ze starszych wersji softów jest problem z przejściem na nową wersje. Jest to spowodowane zmianą boota który w tej wersji jest inny i trzeba go wgrać do telefonu (bez aktualizacji jak raportują użytkownicy mają problem z grafiką).

  Ogólnie najlepszy soft wydany przez Samsunga.
 • avatar
  "Warto dodać, że ta sama kompilacja systemu zostanie zainstalowana już teraz w naszym urządzeniu jeśli oddamy je do Samsung Service Center do naprawy."

  Jak możecie puszczać takie brednie....

  -> Rom wciąż beta. Według Samsunga, wynika to z oznaczeń.
  -> ROM jest w wersji KOR, wysyła informacje na serwery do samsunga
  -> Ma ogrom błędów funkcjonalnych

  -> Luki w bezpieczeństwie

  Wątpię by coś takiego instalowali.

  -----> Nie wspomnę o ogromnym problemie z baterią. ROM prawdopodobnie jest jakiś bug... I potrafi ciągnąć baterii co niemiara....

  .... Z drugiej strony ROM, gdy wszystko dziala pobiera bardzo małą ilość baterii mniej więcej 2x mniej w IDLE>
  Zaloguj się
 • avatar
  da sie to wgrac do samsunga avilla?
  Zaloguj się