Technologie i Firma

Biblioteka Modeli 3D usprawni pracę projektantów

przeczytasz w 1 min.

Aktualizacja oprogramowania Z-Suite wprowadza funkcję Biblioteki Modeli, która usprawni i przyspieszy prace drukarek Zortrax.

Zortrax

Biblioteka Modeli to nowa funkcja oprogramowania Z-Suite przydatna w pracy z drukarkami 3D Zortrax. Jest to narzędzie, które pozwala na przechowywanie wszystkich projektów w jednym miejscu i umożliwia do nich dostęp z każdego urządzenia na świecie podłączonego do internetu.

Zaimplementowana w aktualizacji Biblioteka Modeli jest także narzędziem pozwalającym na dzielenie się doświadczeniem w pracy oraz korzystanie z rozwiązań i doświadczeń innych. Dostępne modele można komentować, dodawać do ulubionych, pobierać oraz edytować. Nowe rozwiązanie sprawia, że użytkownik nie musi budować nowych projektów od podstaw, ma bowiem możliwość skorzystania z istniejących rozwiązań i ich modyfikacji.

Projektując Bibliotekę inspirowaliśmy się istniejącymi obecnie sieciami społecznościowymi, które całkowicie zredefiniowały otaczający nas świat - mówi Rafał Tomasiak, CEO w firmie Zortrax, po czym dodaje - Funkcja społecznościowa, to element coworkingu dzięki któremu nasi użytkownicy mogą się wzajemnie inspirować oraz wymieniać doświadczeniami co wpływa pozytywnie na ich pracę. Każdy użytkownik może mieć swój udział w tworzeniu bazy modeli oraz w edukowaniu innych na temat druku 3D i jego zastosowaniach.

Zortrax Z-Suite

Zortrax szczyci się tym, że jest rozpoznawana przede wszystkim, jako firma dbająca o jakość druku 3D oraz prostotę obsługi. Najnowsza wersja oprogramowania Z-Suite wraz z zaimplementowaną Biblioteką Modeli jest potwierdzeniem długoterminowej strategii firmy i podtrzymuje prostotę poszczególnych rozwiązań.

Nowa zakładka Explore pozwala na łatwe i szybkie przeglądanie wszystkich zasobów, a w dziale Latest Projects można na bieżąco sprawdzać dodawane modele. Całe rozwiązanie jest bardzo intuicyjne.

Z okazji premiery nowej funkcjonalności, firma Zortrax postanowiła zaprosić użytkowników swoich rozwiązań konkurs, w którym główną nagrodą jest drukarka 3D Zortrax M200. By wziąć w nim udział, należy odwiedzić tę stronę w dniach od 21 września do 12 października zalogować się do Biblioteki Modeli i dodać swój autorski projekt oraz otagować go jako #Contest2015. Najlepszy projekt zostanie wybrany przez inżynierów Zortrax.

Ponadto, wszyscy zainteresowani będą mogli pobrać model Robotic Arm wraz z instrukcją opisującą sposób złożenia i montażu elektroniki.

Źródło: MSL Group

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  *w projektantach
  :)
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   Niestety zabrakło informacji na temat typu modeli 3d, które znajdą się w tej bibliotece. Większość modeli do druku 3d jest nie-edytowalna ze względu na topologię śmieciowej jakośći(triangulowane n-gony), co ogranicza zastosowanie takich modeli tylko do bezpośredniego druku 3d oraz jako referencje.
   Taka biblioneka dopiero nabiera większego sensu jeśli będą do niej trafiły edytowalne projekty, a nie eksporty STL.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Znalazłem nową stronę z aukcjami na której można kupić np. laptopa za 15 złotych :

    www.mxvp.eu/aukcje

    Polecam serwis, póki co mało użytkowników i łatwo się wygrywa :)
    Ja wylicytowałem monitor wart 300zł za 18,20 :))