Sprzęt do gier

Zupełnie cicha klawiatura mechaniczna - projekt Corsair i Cherry

przeczytasz w 1 min.

Ostatnia wada mechanicznych przełączników wkrótce zostanie wyeliminowana.

Corsair Strafe róg

Zapalony gracz wie, że najlepsza klawiatura to klawiatura mechaniczna. Obok licznych zalet ma ona jednak także jedną, bardzo irytującą wadę – przeważnie jest strasznie głośna. Firmy Corsair i Cherry  pracują już nad rozwiązaniem tego problemu – mechanicznymi przełącznikami, które podczas działania będą praktycznie niesłyszalne.

Cherry RGB Silent to mechaniczne przełączniki oparte na dobrze już znanych MX Red, co oznacza, że zachowują cenione przez graczy właściwości. Tym co je wyróżnia jest jednak technologia redukcji hałasu – rozwiązanie, które wbudowane jest w same przełączniki. Nie wiemy w jaki dokładnie sposób firma Cherry uporała się z problemem wyraźnie słyszalnego kliknięcia, ale na pewno konwencjonalna konstrukcja w kształcie litery „o” poszła w odstawkę.

Pierwszą zupełnie cichą klawiaturą mechaniczną będzie Corsair Strafe (tak, to ta ze zdjęć). Zapłacimy za nią sporo, bo 160 dolarów, ale oprócz zapewnienia o niesłyszalnej pracy otrzymamy też wielokolorowe (16,8 mln) podświetlenie LED, dodatkowe przyciski oraz doczepianą podkładkę pod ręce. Premiera w październiku. W przyszłości, mamy nadzieję, przełączniki trafią też do innych urządzeń.

Corsair Strafe

Źródło: PCWorld, Geek

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PeterMac
  8
  do bani bez scrolla do glosnosci
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   IDEALNA! Na taką czekałem - z białym podświetleniem
   • avatar
    Omgzpwnd
    0
    16,8 mln WOW.
    • avatar
     wojciechoslaw
     0
     Mi tam nie przeszkadza dźwięk klawiatury mechanicznej.
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      to podświetlenie to masakra, zazwyczaj wystarczy kilka kolorów (biały, niebieski, zielony, czerwony, żółty lub złoty, pomarańczowy... i więcej nie przychodzi mi do głowy bo nikt inny nie produkuje innego hardwaru z innymi barwami podstawowymi Intel, nvidia, amd, msi, asus... do czego ma pasować podświetlony na fiolet sprzęt?)
      • avatar
       kokosnh
       0
       Cicha cichością, ale ja na zwykłej klawiaturze gdzie kliknięć prawie nie słychać, słyszę uderzenia paznokci i opuszków o klawisze. Choć klawiatura fajna, ułożenie klawiszy trochę tylko nie pode mnie.

       "Jednopiętrowy" ENTER, duży SHIFT lewy i brak wycięcia w CapsLock oraz Shift, przed przypadkowym wciśnięciem
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Zaraz... wyciszać czerwone? Przecież one i tak praktycznie bez żadnego dźwięku chodzą. Wystarczy się nauczyć, by nie do końca wciskać klawisze, a tylko do momentu aktywacji.

        Gdyby tak wyciszyli niebieskie i to bez o-ringów, to stworzyliby, przynajmniej dla mnie, klawiaturę idealną.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Jak się umie pisać to na klawiaturze mechanicznej to jest praktycznie bezgłośna. Zwłaszcza na MX Red. No ale na takiej to już cza mieć to naprawdę opanowane a nie napierdalać jak opętany po klawiszach. ;-)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          ledy niech sobie schowają, ale cicha klawiatura to coś niezbędnego. szkoda że aż takie to drogie. nie mam pojęcia z kolei, cóż to za rewelacja z usunięciem "klika". takie konstrukcje są dostępne od dawna, i opierają się na czymś w rodzaju gumowego grzybka. klika jako takiego nie słychać, niestety słychać całą resztę mechaniki.

          a co z cichymi myszami? też nie rozumiem czemu one muszą tak klikać aż w uszach dudni.