W ofercie firmy EVIO Polska pojawiły się dwie nowe usługi dla operatorów kablowych i ISP – eGO! oraz eDRM.
Usługa eGO! to propozycja dla operatorów kablowych i ISP, dzięki której mogą oni nadawać treści TV na urządzenia mobilne – tablety i smartfony z systemem Google Android lub iOS. Strumieniowanie odbywa się zgodnie ze standardem HLS lub MPEG DASH, dzięki czemu dodatkowo jakość treści odbieranej przez użytkownika jest automatycznie dostosowywania do możliwości jego urządzenia i sieci. Nadawanie takie może odbywać się zarówno w zamkniętej sieci operatora, jak i w Internecie.
Firma EVIO Polska w ramach usługi eGO! pozwala także na skorzystanie z dodatkowych funkcji jak np. second screen (automatyczne rozpoznawanie oglądanego kanału na dużym ekranie TV i poszerzenie informacji o nim na urządzeniu mobilnym). Nadawca może również spersonalizować stworzoną aplikację w zakresie zawartości, nazwy oraz ikony. Całości dopełniać ma nieskomplikowana aktywacja usługi przez użytkownika na platformie Twój Tivik dostępnej na dekoderach ADB.
eDRM to z kolei bezkartowy system szyfrowania sygnału TV. Jego zadaniem jest zabezpieczanie treści przesyłanych do abonentów – zarówno kontentu linearnego (telewizja), jak i materiałów na żądanie (VOD). Usługa ta zapewniać ma użytkownikom niczym niezakłócony dostęp do treści na dekoderach, a także urządzeniach mobilnych (typu tablety, smartfony). Rozpowszechnianie tak zabezpieczonych materiałów może odbywać się zarówno poprzez stację czołową EVIO, jak i ze źródeł sygnału należących do operatorów.
System eDRM nie wymaga użycia karty chipowej, a jedynie dekodera dwukierunkowego (z kanałem zwrotnym IP). Cała usługa jest natomiast świadczona „w chmurze”. Propozycja EVIO Polska to rozwiązanie w otwartym standardzie Marlin DRM, z którego korzystają również takie instytucje, jak IETF czy W3C.
Usługi mogą się ze sobą łączyć.
Źródło: EVIO Polska