CA Malibu - test mobilnych słuchawek Bluetooth
Słuchawki BT

CA Malibu - test mobilnych słuchawek Bluetooth

przeczytasz w 2 min.

CA Malibu to słuchawki Bluetooth, które swoim wykonaniem i ceną potrafią wprowadzić w kompleksy droższą konkurencję. Jak korzysta się z nich na co dzień?

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5
Plusy

- możliwość pracy przewodowej i bezprzewodowej,; - miękkie poduszki nauszników,; - miękki pałąk,; - obracane nauszniki,; - praca bezprzewodowa i przewodowa,; - jakość dźwięku,; - wygląd.

Minusy

- może być w nich gorąco,; - plastiki czasem zaskrzypią,; - dźwiękowi nieco brak dynamiki.

Słuchawki bezprzewodowe jeszcze kilka lat temu wydawały się być pieśnią przyszłości. Kompletne urządzenia były drogie, a te tańsze były… niekompletne. Były słabo wykonane, oferowały raczej słabą jakość dźwięku, a ich cena była mocno niekonkurencyjna. CA Malibu z serii Active to doskonały przykład tego, jak technologia prze naprzód. Te niedrogie słuchawki Bluetooth to świetny kompromis między ceną a jakością, który jeszcze kilka lat temu byłby nie do pomyślenia.

CA Malibu - bezprzewodowa wygoda

Nie ma co ukrywać, że słuchawki pozbawione przewodu to ucieleśnienie wygody i funkcjonalności. Oczywiście, nie jest to sprzęt dla dźwiękowych purystów - oni zawsze będą twierdzili, że dźwięk przesyłany po kablu brzmi lepiej, ale już zwyczajni miłośnicy dobrego dźwięku doceniają komfort wiążący się z brakiem wiecznie plączących się przewodów. Zresztą, słuchawki CA Malibu przekonują do siebie nie tylko brakiem kabli i łącznością Bluetooth, ale również przemyślanymi rozwiązaniami.

CA Malibu - opakowanie

Nausznice w testowanym modelu są obracane, jak w słuchawkach używanych przez DJ-ów, co przydaje się choćby w transporcie, a dobrze wyprofilowany pałąk wyłożony jest miękkim, a w zasadzie bardzo miękkim materiałem. Fakt faktem muszle mogłyby być nieco większe, ale to słuchawki miejskie i dedykowane ludziom aktywnie spędzającym czas wolny, więc producent musiał je możliwie zminiaturyzować.

Co szczególnie warte podkreślania, z uwagi na usportowiony charakter tego urządzenia, to możliwość pracy bezprzewodowej oraz podłączenia słuchawek za pomocą kabla. Doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu nawet wyczerpana bateria nie odetnie nas od ulubionej playlisty. W ocenie funkcjonalności, ta możliwość pracy w dwóch trybach to rozwiązanie, które konkurencja mogłaby bez wahania podpatrzeć.

CA Malibu - zawartość opakowania

Co im w duszy gra?

CA Malibu z serii Active to słuchawki, które polubić powinny osoby aktywne fizycznie. Są wygodne i całkiem ładne, a do tego technicznie prezentują się solidnie. Mają standardowe pasmo przenoszenia od 20 do 20 000 Hz oraz dynamikę na poziomie 102 dB oraz impedancję równą 32 Om. Średnica przetworników to 40 mm, co wydaje się optymalnym rozmiarem dla słuchawek mobilnych czy miejskich. Rzecz jasna producent zadbał o wbudowany mikrofon oraz zapewnia, że CA Malibu potrafią grać na jednym ładowaniu do 7 godzin.

Specyfikacja techniczna CA Malibu:

 • Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz
 • Dynamika: 102 dB
 • Impedancja: 32 Om
 • Średnica przetworników: 40 mm
 • Łączność: Bluetooth 4.1; mini Jack 3,5 mm
 • Zasięg: do 10 m
 • Czas pracy: do 7 h
 • Mikrofon: Tak
 • Waga: 223,5 g
 • Inne: regulacja głośności, niebieskie podświetlenie

Atrakcyjny wygląd i wykonanie na solidnym poziomie

CA Malibu wyglądają... całkiem, całkiem. W zasadzie niczym nie rzucają się w oczy, ale ten ich oszczędny minimalizm wręcz musi się podobać. Słuchawki są jednolicie czarne, w większości z matowym wykończeniem i wykonane z niezłej jakości plastiku. Srebrne są obwódki na nausznicach - wyglądają jak maskownice głośników. Na środkach obudowy obu muszli, które wykończone są za pomocą koncentrycznie rozchodzących się okręgów, widnieje białe, subtelne logo producenta oraz nazwa serii.

CA Malibu - słuchawki

Jeśli chodzi o porty i ich rozmieszczenie, to znajdziemy tu tylko niezbędne gniazda. Na spodzie lewej muszli jest gniazdo mini Jack 3,5 mm, zaś na drugiej: przyciski regulacji głośności i ten służący do włączania oraz parowania słuchawek z innymi urządzeniami, mikrofon oraz port micro USB. Ten model nie potrzebuje więcej guzików czy portów, dzięki czemu jego obsługa jest więcej niż intuicyjna. Zamykając nieco ten wątek warto dodać, że w zestawie znajdziemy krótką papierologię oraz kabel micro USB, służący do ładowania i kabel zakończony z obu stron złączem mini Jack 3,5 mm.

CA Malibu - na głowie

Na uwagę na pewno zasługuje miękki pałąk, wykończony bardzo przyjemnym w dotyku materiałem, który dobrze dopasowuje się do głowy. Trzyma słuchawki na właściwym miejscu, a jednocześnie jest po prostu wygodny. Podobnie określić należy nakładki muszli. Są arcymiękkie, nieprawdopodobnie przyjemne w dotyku i zapewniają duży komfort użytkowania. CA Malibu sprawiają wrażenie takich swoistych, konkretnych, pełnych. To produkt, który chce zaoferować jak najwięcej w swoim przedziale cenowym, i to widać.

CA Malibu - regulacja