Dobre słuchawki bezprzewodowe Bluetooth do telefonu. TOP 5 Słuchawki BT

Dobre słuchawki bezprzewodowe Bluetooth do telefonu. TOP 5

opublikowano przez Tomasz Duda w dniu 2018-05-23

Słuchawkii bezprzewodowe Bluetooth dają pełną swobodę ruchów, bo komunikacja ze smartfonem odbywa się bezprzewodowo. Brak plączącego się kabla i wbudowany mikrofon sprawiają, że słuchawki Bluetooth są dobre do sportu oraz rozmów telefonicznych i do TV.

Dobre słuchawki bezprzewodowe Bluetooth do telefonu

Na początek jedna ważna informacja. Główną zaletą słuchawek bezprzewodowych Bluetooth jest pełna swoboda, połączona z dość dobrą jakością dźwięku. Jeśli jednak w danej cenie chcecie kupić słuchawki, które będą grały możliwie jak najlepiej, to wybierzcie klasyczne słuchawki przewodowe. Do smartfona będą pasowały polecane przez nas słuchawki dokanałowe i douszne, a do komputera, wzmacniacza lub poniekąd również sprzętu mobilnego słuchawki wokółuszne.

Drugą kwestią, o której warto pamiętać, jest to, że słuchawki bezprzewodowe nie zawsze są zupełnie pozbawione kabla. Określenie „bezprzewodowe” odnosi się głównie do sposobu komunikacji z telefonem lub innym odtwarzaczem przenośnym. Zdecydowana większość małych, dokanałowych słuchawek Bluetooth ma przewód, który łączy obie słuchawki. W nim zazwyczaj wbudowany jest pilot z mikrofonem, akumulator oraz inne komponenty elektroniczne. Nie dotyczy to jednak większych, nausznych słuchawek bezprzewodowych. W ich przypadku muszle połączone są sztywnym pałąkiem, który spoczywa na głowie, by lepiej rozprowadzać ciężar słuchawek.

Jeśli chcecie zupełnie pozbyć się kabla, to mamy dla Was zestawienie całkowicie bezprzewodowych słuchawek Bluetooth. Z kolei do aktywności fizycznej polecamy też dobre słuchawki do biegania i sportu. Warto też rzucić okiem na artykuł słuchawka Bluetooth do rozmów telefonicznych, jeśli szukamy słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem.

Polecane słuchawki bezprzewodowe Bluetooth - podstawowe cechy

Skoro wiecie już, że słuchawki Bluetooth w danej cenie oferują zazwyczaj trochę gorszą jakość dźwięku od dobrych słuchawek przewodowych, ale w dalszym ciągu chcecie je kupić, to warto poznać również ich mocne strony. Pierwszą już wymieniliśmy wyżej - jest to oczywiście swoboda ruchów jaką zapewnia łączność bezprzewodowa.

Drugą bardzo ważną zaletą jest to, że jakość dźwięku nie zależy od telefonu. Jak to możliwe? Otóż w tym przypadku komunikacja jest cyfrowa, a nie analogowa. Słuchawek nie podłączamy bezpośrednio do smartfona, odtwarzacza MP3/MP4, tabletu czy laptopa. Odbierają po prostu ciąg zer i jedynek, które za pomocą własnych komponentów i oprogramowania przekształcają na dźwięk.

Innymi słowy słuchawki Bluetooth będą grały dokładnie tak samo, obojętnie czy podłączymy je do taniego, czy drogiego telefonu. Pod warunkiem oczywiście, że standard Bluetooth i jakość samej muzyki w obu przypadkach będzie jednakowa. Jest to wielka zaleta, która niekiedy może być wadą, bo zostaniemy z danym brzmieniem nawet jeśli wymienimy telefon na nowy. Dlatego wybór dobrych słuchawek bezprzewodowych jest bardzo ważny.

We współczesnych słuchawkach bezprzewodowych spotyka się najczęściej standard Bluetooth 4.0, 4.1 i 4.2. Im wyższa liczba, tym lepiej. Najnowsze konstrukcje mogą już oferować Bluetooth 5.0. W tym poradniku nie będziemy zagłębiać się w w profile i inne szczegóły, ale jeśli zależy Wam na możliwie jak najwyższej jakości dźwięku to kupcie słuchawki obsługujące aptX lub jeszcze lepiej aptX HD. Dotyczy to głównie nieco droższych modeli.

Jakie słuchawki bezprzewodowe Bluetooth kupić? Oto polecane modele:

 

Lamax Beat Prime P-1 - tanie słuchawki Bluetooth do 150 zł

Słuchawki
Ocena benchmark.pl

Lamax Beat Prime P-1 to tanie słuchawki bezprzewodowe do telefonu. Nie jest to znana marka, ale model ten cieszy się dobrą opinią wielu użytkowników. Nadają się zarówno do słuchania muzyki w domu, jak i w czasie codziennych dojazdów. Spisują się poprawnie również na siłowni, rowerze i w czasie uprawiania innych sportów. Jak na tak niską cenę wyróżniają się dobrą jakością dźwięku i są bardzo wygodne. Można przez nie bez problemu prowadzić rozmowy telefoniczne i sterować muzyką. Za te pieniądze nie można jednak oczekiwać cudów - realny czas działania to około 4 godziny. Jakość materiałów jest dobra, ale nie najwyższa. Obie słuchawki łączą się ze sobą magnetycznie. To dobre, tanie słuchawki dla mniej wymagających użytkowników.

Najważniejsze cechy:
 • Łączność Bluetooth, bezprzewodowa
 • Mikrofon tak
 • Waga 15 g

JBL T110BT - tanie i dobre słuchawki bezprzewodowe do 150 zł

Słuchawki
Ocena benchmark.pl

JBL to firma znana w świecie audio. Oferuje dobrej jakości sprzęt muzyczny w bardzo szerokim przedziale cenowym. Słuchawki JBL T110BT plasują się na jego dole, ale wciąż oferują dobrą charakterystykę brzmienia i mają świetną opinię wśród użytkowników. Działają ok. 6 godzin na jednym ładowaniu i w swojej klasie cenowej wyróżniają się znakomitą wygodą noszenia. Nie wypadają z uszu, nawet w czasie biegania, a jakość dźwięku jest dobra jak na małe słuchawki BT za mniej niż 150 zł. Mają wbudowany pilot i mikrofon do rozmów telefonicznych. To polecane słuchawki bezprzewodowe do telefonu z Androidem oraz iPhona.

Najważniejsze cechy:
 • Ciśnienie akustyczne 96 dB/mW
 • Łączność Bluetooth, bezprzewodowa
 • Mikrofon tak
 • Waga 16.2 g
 • Pasmo przenoszenia (maks.) 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.) 20 Hz

JBL T450BT - nauszne słuchawki BT do 200 zł

Słuchawki
Ocena benchmark.pl

Według wielu użytkowników to jedne z najlepszych słuchawek bezprzewodowych za mniej niż 200 zł. JBL T450 BT są większe od dwóch poprzednich. Mają konstrukcję nauszną, a w obudowach mieszczą większe przetworniki oraz większy akumulator. Mogą grać bez przerwy nawet przez 11 godzin. Cechują się dobrym, mocnym, miękkim basem i niezłą czystością oraz szczegółowością brzmienia. Owszem, są tanie, ale w praktyce spisują się znacznie lepiej niż sugeruje ich cena. Nie są zbyt ciężkie, wygodnie leżą na głowie, mają przyciski do sterowania muzyką i mikrofon do rozmów.

Najważniejsze cechy:
 • Łączność Bluetooth, bezprzewodowa
 • Mikrofon nie
 • Pasmo przenoszenia (maks.) 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.) 20 Hz

Sony MDR-XB950N1 - bardzo dobre słuchawki Bluetooth

Słuchawki
Ocena benchmark.pl

Wskakujemy półkę wyżej, w której wyróżniają się słuchawki Sony MDR-XB950N1. Według wielu opinii grają one równie dobrze jak Sony WH-1000XM2, a są od nich dwa razy tańsze. To bardzo dobre, zaawansowane słuchawki, ze znakomitą funkcją aktywnej redukcji szumów i hałasów (ANC). Dzięki niej nie musimy przejmować ruchem ulicznym za oknem lub gwarem rozmów dookoła. Słuchawki skutecznie je zredukują, by słuchanie muzyki było przyjemniejsze. Cechą charakterystyczną tych słuchawek jest też głęboki, miękki, wibrujący bas generowany przez 40-milimetrowe przetworniki. Sony MDR-XB950N1 działają nawet 22 godziny bez przerwy. Zakładając, że słuchamy muzyki 3 godziny dziennie, powinniśmy je ładować raz na tydzień. Mogą pracować też w trybie przewodowym.

Najważniejsze cechy:
 • Łączność przewodowa, przewodowa (mini jack 3,5 mm), Bluetooth, bezprzewodowa
 • Mikrofon tak
 • Waga 290 g
 • Pasmo przenoszenia (maks.) 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (min.) 20 Hz

Bose QuietComfort 35 II - najlepsze słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki
Ocena benchmark.pl

Jeśli oczekujecie doskonałej wręcz jakości dźwięku, znakomitej wygody i jednej z najlepszych funkcji redukcji hałasów to kupcie Bose QuietComfort 35 II. Pod warunkiem oczywiście Wasz budżet na to pozwoli, bo kosztują one ok. 1,5 tys. zł. Naszym zdaniem absolutnie warto, bo są to słuchawki Bluetooth bardzo godne polecenia. Miękkie poduszki komfortowo otaczają uszy, a pałąk wygodnie spoczywa na głowie. Konstrukcja jest wręcz wybitnie wygodna. Warto jednak pamiętać, że są to dość duże słuchawki bezprzewodowe, które najlepiej spisują się w domu, w czasie dojazdów lub chodzenia, ale raczej nie nadają się do sportu. Pod względem jakości dźwięku to najwyższa liga wśród popularnych słuchawek BT. Basy są mocne, średnica lekko wycofana, ale wciąż obecna, a tony wysokie wyraźne, czyste i na szczęście nie kłujące w uszy. W obudowach zintegrowano przyciski do sterowania muzyką i mikrofony do rozmów oraz redukcji szumów. Dobry akumulator wystarcza na około 20 godzin słuchania muzyki. Naszym zdaniem Bose QC 35 II to po prostu najlepsze słuchawki bezprzewodowe. Nadają się świetnie do iPhona i nie tylko.

Najważniejsze cechy:
 • Łączność przewodowa (mini jack 3,5 mm), Bluetooth, bezprzewodowa
 • Mikrofon tak

Inne polecane słuchawki bezprzewodowe:

 • Vivanco SR Air 2 - polecane przez wielu użytkowników, tanie słuchawki bezprzewodowe do 100 zł
 • Sony MDR-ZX220BT - nauszne słuchawki BT do 200 zł
 • MEE Audio Connect Matrix 3 - słuchawki bezprzewodowe do TV
 • Samsung Level Active EO-BG930CG - niedrogie słuchawki bezprzewodowe do biegania i na siłownię
 • Sennheiser CX 6.00BT - dobre dokanałowe słuchawki bezprzewodowe do 300 zł
 • JBL E45BT - dobre słuchawki Bluetooth do 350 zł
 • JBL Everest B310 - bardzo dobrze grające słuchawki nauszne Bluetooth do ok. 700 zł
 • Sennheiser PXC 550 Wireless - duże, zaawansowane, bardzo dobre słuchawki bezprzewodowe do 1200 zł
 • Sony WH-1000XM2 - drogie, ale znakomicie grające słuchawki Bluetooth ze świetną aktywną redukcją szumu

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe Bluetooth naszym zdaniem to:

W niskiej cenie wybieramy JBL T110BT, bo są wygodne i oferują całkiem dobra jakość dźwięku. Natomiast wśród droższych słuchawek Bluetooth najlepsze są Bose QuietComfort 35 II - duże, ale wybitnie wygodne, świetnie grające i znakomicie radzące sobie z aktywną redukcją zewnętrznych szumów i hałasów.

marketplace

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bluedio Victory :)
 • avatar
  Trochę mało doceniane SkullCandy Crusher Wireless, zamiast Sony MDR-XB950N1 w tej półce cenowej.
  Bateria trzyma podobnie, a wykorzystuje dwa przetworniki, drugi na dodatkowym "rusztowaniu" generujący tony niskie.
  Zaloguj się
 • avatar
  Zamiast Bose QC35 zdecydowanie polecam Sony MDR-1000X. Grają zdecydowanie cieplej a same słuchawki mają jeszcze control panel na prawej słuchawce.
 • avatar
  Polecam Plantronics Backbeat Pro 2. Redukcja szumów nie jest tak zaawansowana jak w Bose, ale jeżeli nie jest to główny parametr na jakim Ci zależy, to reszta w nich jest równie super.
 • avatar
  Dwa tygodnie temu kupiłem Audio-Technica ATH-DSR9BT i powiem że lepszych nie ma...wcześniej kupiłem B&O H9 ale oddałem bo nie byłem zadowolony...
  Bose też używałem , dają radę ale do ATH-DSR9BT nie ma co porównywać…
  Pozdrawiam
 • avatar
  Ja miałem na głowie z modeli BT tylko senhheiser momentum 2.0 i lamax elite to grały bardzo podobnie ¯\_(ツ)\_/¯
 • avatar
  Według mnie jest właśnie odwrotnie. Trochę się nasłuchałem o tej niby kiepskiej jakości skullcandy, ale nie bardzo chciało mi się w to wierzyć. Kupiłem 3 miesiące temu słuchawki bezprzewodowe Hesh 3 i wyszło na to, ze miałem rację olewając negatywne opinie :) Świetna jakość dźwięku i do tego są mega wygodne. Czyli wychodzi na to, że czasami najlepiej przekonać się o czymś na własnej skórze :)
 • avatar
  Ja nie wyobrażam sobie słuchawek przewodowych do telefonu i do sporadycznego uprawiania sportu jak bieganie czy nawet dojazd do pracy na rowerze. Bezprzewodowe są dla mnie o wiele bardziej komfortowe. Ważne, żeby wybrac właściwe. Sprawdź Aftershokz Trekz Titanium, są kapitalne. Pasują do telefonu, ale przede wszystkim zaprojektowane są dla ludzi aktywnych. Wieć jeśli słuchasz muzyki z telefonu podczas spacerów, biegów czy na siłowni to jest to wybór dla Ciebie!
 • avatar
  Zależy według mnie co, kto lubi, czy douszne, czy nauszne, bo to duża różnica. Moim faworytem są Philipsy Bass+ - SHB3075Bk, ponieważ mają świetny stosunek ceny do jakości, są wygodne i dobrze trzymają na baterii.