DOD LS500W - test wideorejestratora z dwoma kamerami
Wideorejestratory

DOD LS500W - test wideorejestratora z dwoma kamerami

przeczytasz w 2 min.

DOD LS500W to dwukanałowy wideorejestrator dla wymagających użytkowników, z odbiornikiem GPS i zaawansowanymi funkcjami.

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5
Plusy

- jakość nagrań,; - odbiornik GPS,; - zaawansowane technologie i funkcje (G-Sensor, nagrywanie w pętli, zabezpieczanie nagrań, analizy tras etc.),; - dodatkowa kamera.

Minusy

- dodatkowa kamera mocowana taśmą montażową.

Rejestratory samochodowe z wyższej półki różnią się czasem wyłącznie detalami. Wszyscy producenci dbają bowiem o to, by jakość rejestrowanego obrazu była jak najlepsza. Podobnie wygląda to w przypadku testowanego DOD LS500W, który jednak wyróżnia się możliwością nagrywania obrazu z dwóch kamer. Rzecz jasna, nie jest to jego najważniejsza cecha, a dodatek zwiększający funkcjonalność. Sprawdźmy co oferuje i jak nagrywa filmy DOD LS500W.

DOD LS500W pudełko

DOD LS500W to klasyczny wideorejestrator o zwiększonej funkcjonalności

Testowana kamera to urządzenie, które na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia. Wzornictwo bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach, więc sprzęt podobny jest do innych testowanych przez nas wcześniej modeli.

Pod względem możliwości sprzętowych, propozycja DOD doskonale spełnia oczekiwania stawiane przed sprzętem klasy premium. Sprzęt nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) w 30 klatkach na sekundę, a o ich jakość dbają sensor Sony STARVIS oraz obiektyw o przysłonie f/1.6 i kącie widzenia 145 stopni.

DOD LS500W

Do kolejnych zalet należy odbiornik GPS, wykrywanie ruchu pojazdu, możliwość zabezpieczania nagrań, analizy pokonanych tras czy ostrzegania przed zmęczeniem kierowcy. Do plusów zaliczyć można również moduł obracanej kamery tylnej. To doskonałe rozwiązanie, które jest może mniej przydatne w długich trasach, gdzie liczy się obraz zza frontowej szyby, ale w ruchu miejskim, w razie stłuczki może być bardzo pomocne.

Poziom wykonania i zawartość zestawu

Wideorejestrator DOD LS500W to bardzo porządnie wykonane urządzenie. Użyte plastiki są dobrej jakości, obudowa nie skrzypi, nie odkształca się, jest zwarta i solidna. Dotyczy to również dodatkowej kamery, która oprócz solidnego wykonania jest dodatkowo bardzo ładnie, nowocześnie i minimalistycznie zaprojektowana.

Na froncie wideorejestratora znajdziemy obiektyw oraz logo producenta i nazwę modelu. Jego góra skrywa porty micro USB i AV oraz przycisk zasilania i podglądu nagranych filmów. Na prawym boku jest gniazdo mini HDMI i RESET, a na lewym gniazdu kart pamięci. Tył urządzenia to 2,7-calowy ekran i przyciski nawigacyjne oraz dioda LED. Na dodatkowej kamerze znajdziemy jedynie informacyjną diodę LED oraz gniazdo AV.

DOD LS500W podgląd

W zestawie oprócz dwóch kamer znajduje się uchwyt do zamocowania większej z nich (mniejszą przykleja się na zaimplementowaną taśmę) dodatkowy ciężarek do kabli oraz przewód ładowania o długości 4 metrów i przewód do połączenia za sobą obu urządzeń o długości 5,5 metra. W kartoniku jest też krótka instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.

W zasadzie do niczego w przypadku DOD LS500W nie można się przyczepić. Wykonanie jest dobre, a w pudełku znajdziemy wszystko, co mogłoby się nam przydać podczas korzystania z kamery. Jedynym minusem, dla mnie wysoce niezrozumiałym, jest mocowanie dodatkowej kamery. Zamiast dołączenia drugiego uchwytu lub jakichś zatrzasków, tylną kamerę mocuje się za pomocą taśmy dwustronnej, co sprawia, że jest to rozwiązanie raczej jednorazowe. Źle przykleiłeś? Trudno - musisz teraz pokombinować.

wideorejestrator DOD LS500W

Specyfikacje techniczna:

 • Rozdzielczość filmów: 1920x1080 px (30 kl./s)
 • Format filmów: MOV
 • Czułość ISO: 12 800
 • Pole widzenia obiektywu: f/1.6; 145 stopni
 • Wyświetlacz: 2,7 cala, TFT LCD (typu TN)
 • Obsługa kart pamięci: microSD (do 128 GB)
 • Akumulator: 180 mAh
 • Mikrofon: Tak
 • Głośnik: Tak
 • Odbiornik GPS: Tak

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login