Gry

Eurogamer Expo 2011 - relacja z imprezy

przeczytasz w 1 min.

Odwiedziliśmy targi z Wielkiej Brytanii. Piszemy o kilku ciekawych grach i wydarzeniach, a także dzielimy się wrażeniami po testach platformy OnLive.

W dniach 22 – 25 września w hali londyńskiego Earls Court odbyła się największa brytyjska impreza poświęcona grom wideo – Eurogamer Expo. Dzięki temu, że ostatnie dwa dni przypadły na weekend, postanowiłem skorzystać z okazji  i wybrać się do Londynu. Pierwsze, co rzucało się w oczy po przyjeździe to kampania reklamowa zorganizowana przez organizatorów. Materiały promujące imprezę można było zobaczyć w całym Londynie, na billboardach, w metrze, jak również na słynnych czerwonych piętrowych autobusach. Jadąc do Londynu zamierzałem skupić się na tytułach, które będą dostępne na PC, odsuwając konsolowe pozycje na dalszy plan. Z powodu braku odpowiedniej ilości czasu zmuszony byłem pominąć niektóre gry, za co przepraszam.

Targi Eurogamer Expo 2011

Hala podzielona została na dwie części: dostępną dla wszystkich zwiedzających oraz przeznaczoną dla osób powyżej osiemnastego roku życia, do której dostępu pilnowała ochrona. Organizatorzy przygotowali strefę retro, na której można było zagrać w klasyki sprzed lat, specjalne stoisko z przenośnymi konsolami do gier, a także ekspozycję umozliwiającą zapoznanie się z grami roku wybranymi przez Eurogamer w latach 1999 – 2010.

Targi Eurogamer Expo 2011

Ku mojemu rozczarowaniu, praktycznie na kadym stoisku panował całkowity zakaz filmowania rozgrywki czy nawet robienia fotek ekranu, a obsługa bardzo rygorystycznie podchodziła to prób łamania zakazu.

Targi Eurogamer Expo 2011

Na następnych stronach poczytacie sporo o OnLive, zobaczycie kilka ładnych dziewczyn i nie tylko. Zapraszamy.