FSP Fortron CMT 210 -  czy to na pewno obudowa skrojona pod gracza?
Obudowy

FSP Fortron CMT 210 - czy to na pewno obudowa skrojona pod gracza?

przeczytasz w 1 min.

Szukasz funkcjonalnej obudowy, w której z przodu zmieścisz nawet chłodnicę 360 mm? Jest szansa, że Fortron CMT 210 spełni te warunki nie nadwyrężając portfela.

Ocena benchmark.pl
  • 3,7/5
Plusy

- zadowalająca jakość wykonania (mimo, że blacha ma grubość 0.6 mm),; - podświetlane i dość ciche wentylatory (delikatnie terkoczące),; - podświetlane szczeliny w przedniej części obudowy,; - dużo miejsca na chłodzenie procesora/karty graficzne,; - beznarzędziowy montaż dysków 2.5",; - wystarczający zestaw złączy na panelu I/O (łącznie 3 x USB),; - możliwość montażu do 4 wentylatorów,; - łatwy montaż komponentów.

Minusy

- brak możliwości demontażu klatki na 3.5" dyski,; - wyłamywane śledzie (mamy XXI wiek!),; - brak wentylacji u góry,; - mało szczegółówa instrukcja,; - stosunkowo wysoka cena jak na oferowane wyposażenie,; - problematyczne w konserwacji filtry przeciwkurzowe,; - szkło akrylowe, a nie hartowane,; - tylko 2 wentylatory w zestawie.

FSP Group to istniejąca od 1993 roku tajwańska firma stosunkowo mało znana na polskim rynku. Pierwszy człon nazwy to skrót od Fortron Source Power. Większą popularnością cieszyła się dobre kilka lat temu, głównie ze względu na dość tanie, ale jednocześnie dobre zasilacze komputerowe.

FSP

Obecnie częściej jest dostawcą rozwiązań do produktów firm (oferowanych pod ich własną nazwą) Antec, OCZ, Silverstone, Thermaltake, czy Zalman. Jednakże zasilacze (nie tylko komputerowe) to nie jedyny asortyment FSP Group. Firma ta oferuje również obudowy i jedną z nich jest testowany poniżej model CMT210. 

Podstawowe cechy FSP CMT210

  • Dwa wejścia USB 3.0 na przednim panelu; 
  • Miejsce na 3 dyski SSD;
  • LED na bokach obudowy;
  • Miejsce na wydajną konfigurację sprzętową;
  • Dużo miejsca na kable za tacką płyty głównej;
  • Miejsce na chłodnicę 3 x 120 z przodu;

FSP CMT210 front

Dane techniczne:

ModelCMT210
TypATX Mid Tower
Materiały

Stal (0.6 mm), tworzywa sztuczne

KolorCzarny
Wymiary (głębokość/szerokość/wys) - masa  432 x 200 x 460 mm – 4,7 kg
Standard płyt głównychmini-ITX, mATX, ATX
Miejsca na napędy/panelebrak
Miejsca na dyski 2,5 i 3,5 cala3 x 2,5 cala (montaż beznarzędziowy), 3 x 3,5 cala (Stelaż umieszczony poprzecznie)
Panel I/OZłącza Audio, 2 x USB 3.0, 1 x USB 2.0
Miejsca na karty rozszerzeń
Miejsca na wentylatoryPrzód: 3 x 120 lub 2 x 140 mm
Tył: 1x 120/140 mm
Fabrycznie zainstalowane wentylatoryPrzód: 1 x 120 mm z niebieskim podświetleniem
Tył: 1 x 120 mm z niebieskim podświetleniem
Maksymalna wielkosć radiatora chłodzenia cieczą360 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU160 mm
Maksymalna długość karty graficznej360 mm
DodatkoweFiltr przeciwkurzowy (z przodu oraz pod zasilaczem), panel boczny z plexiglasu, organizacja okablowania, podświetlane wentylatory

CMT210 to obudowa o dość tradycyjnym wyglądzie. Panel boczny wykonany jest z pleksiglasu (teraz na topie znajduje się szkło hartowane), co zwiększa podatność na zarysowania. Na pierwszy rzut oka zaletą wydaje się możliwość montażu do360 mm radiatora chłodzenia cieczą.

FSP CMT210 chłodnica ciecz LC

Przy użyciu tradycyjnej konstrukcji chłodzenia powietrzem radiator może mieć do 160 mm (więc wystarczy do większości typowych produktów).

FSP CMT210 procesor chłodzenie ac

Ostatni atut to na pewno możliwość montażu karty graficznej o długości do 360 mm. Zmieści się zatem każda konstrukcja dostępna na rynku konsumenckim .

FSP CMT210 vga karta graficzna

Cena to okolice 220 zł. Czy to wszystko wystarczy, by zdobyć rynek? Przekonamy na się na kolejnych stronach. Zapraszam wpierw do części "poglądowej".