Gdzie jest kosz w Androidzie? Jak odzyskać usunięte zdjęcia?
Mobile

Gdzie jest kosz w Androidzie? Jak odzyskać usunięte zdjęcia?

przeczytasz w 2 min.

Jak odzyskać zdjęcia usunięte z galerii? Czy Android ma kosz, z którego można przywrócić usunięte zdjęcia? Jeśli tak, to gdzie jest kosz w Androidzie? Odpowiedź znajdziesz w naszym krótkim poradniku. Zapraszamy!

Kosz w telefonie z Androidem - jak przywrócić usunięte zdjęcia?

Czy byliście kiedyś w sytuacji, w której wykasowaliście zdjęcia z telefonu, a potem tego żałowaliście? Albo przez przypadek usunęliście za dużo zdjęć i tego nie zauważyliście?

Jeśli tak, to może wam się przydać informacja, że w większości współczesnych smartfonów z Androidem jest kosz, w którym lądują usunięte zdjęcia i filmy. Przez pewien czas można je odzyskać. W poniższym filmie pokazujemy jak to zrobić na kilku popularnych smartfonach. Zapraszamy!

A jeśli zastanawiacie się jaki telefon kupić, to polecamy nasze zestawienie smartfonów do 1500 zł.

Gdzie jest kosz w Androidzie? Oto kilka przykładów:

Kosz w Zdjęciach Google

Jeśli korzystacie z aplikacji Zdjęcia Google, to wystarczy, że otworzycie menu programu dotykając ikonę z trzema paskami na górze ekranu. W wysuniętym menu zobaczycie pozycję Kosz, w której znajdziecie swoje usunięte zdjęcia i filmy. Wystarczy, że przytrzymacie palec na wybranej fotce i „klikniecie” przywróć.

Kosz w Galerii Xiaomi

Jeśli używacie oficjalnej Galerii w telefonie Xiaomi to po usunięciu zdjęcia trzeba dotknąć ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.

Tutaj znajdziecie Kosz, ale niestety jest to „Cloud Trash”, czyli kosz w chmurze. Innymi słowy możecie z niego skorzystać tylko jeśli jesteście w smartfonie zalogowani do Chmury Xiaomi i macie zsynchronizowane zdjęcia i filmy.

W koszu Xiaomi multimedia będą przechowywane przez około miesiąc. Można je przywrócić wybierając zdjęcie, a następnie opcję Recover (przywróć).

Xiaomi Mi 9T

Kosz w Galerii OnePlus

W przypadku smartfonów OnePlus wystarczy otworzyć Galerię (ekran Wszystkie zdjęcia i wideo), a następnie przewinąć na sam dół. Tam znajdziecie pozycję Ostatnio usunięte, a w niej wasze zdjęcia i filmy. Wystarczy przytrzymać palec na wybranej fotce i dotknąć opcji Odzyskaj w prawym górnym rogu ekranu.

Kosz w Galerii Samsung

W popularnych telefonach Samsung po wejściu w Galerię należy dotknąć trzech kropek widocznych w prawym górnym rogu wyświetlacza. W rozwiniętym menu znajdziemy Kosz, a w nim oczywiście Wasze usunięte fotki i filmy. Otwieramy wybrane zdjęcie i na dole ekranu dotykamy ikonki przywracania (strzałki). Dzięki temu multimedia wrócą z powrotem do Galerii.

Smartfony

Jak trwale usunąć zdjęcia i filmy?

Wystarczy wejść w kosz i dotknąć opcji "opróżnij". Opcjonalnie można po prostu poczekać od kilku dni do około miesiąca. Po tym czasie większość telefonów samoczynnie opróżni kosz w Androidzie.

Teraz już wiecie, że system Android ma kosz i gdzie go znaleźć. Dajcie znać czy byliście kiedyś w sytuacji, w której przez przypadek usunęliście zdjęcia i nie wiedzieliście jak je przywrócić. Miłego dnia!

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Dragon84X
    1
    Zanim usunę jakikolwiek plik to dwa razy zastanowię się a co do kosza to na bieżąco go czyszczę bo lubię mieć porządek w smartfonie.