Najlepsi ojcowie z gier - TOP 10
Gry

Najlepsi ojcowie z gier - TOP 10

przeczytasz w 2 min.

Tato to bardzo ważna osoba w życiu każdego z nas. Z dedykacją dla wszystkich tatusiów, z okazji ich rychłego święta, prezentujemy 10 najlepszych ojców z gier.

Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca chcielibyśmy życzyć wszystkim tatom zdrowia, by regularnie ogrywać najnowsze produkcje na PC, Playstation 4, Xbox One czy konsole Nintendo, pieniędzy, aby mogli sobie te gry kupować i wspaniałych dzieci, z którymi mogliby spędzać popołudnia na graniu.

Uznaliśmy, że jest to odpowiedni moment, by przypomnieć sobie 10 najlepszych ojców, z jakimi mieliśmy styczność w grach. Kolejność jest tu zupełnie przypadkowa. Bo i jak tu wartościować ojcowską miłość. 

Najlepsi ojcowie z gier - Geralt i Ciri

Tomb Raider

Tato Lary Croft

Drzewo genealogiczne Lary Croft jest, powiedzmy sobie, dość oryginalne. Nie dość, że w całkiem długiej historii serii Tomb Raider oraz kilku filmach i komiksach byliśmy świadkami różnych teorii śmierci jej rodziców, to jeszcze za każdym razem mieli oni inne imiona.

Nie ulega jednak najmniejszej wątpliwości, że tata Lary to bardzo przyzwoity facet. Jego relacja z córką zawsze była nieźle nakreślona, a sama Lara nigdy nie mówiła o nim inaczej niż z ogromnym sentymentem. Ojciec od najmłodszych lat bardzo ją wspierał. To zresztą po nim odziedziczyła swoje zamiłowanie do historii i eksploracji grobowców. Do tego dochodzi jeszcze wytrwałość w dążeniu do celu, którą bez wątpienia przejęła po tacie. Co by nie mówić - czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci..

The Last of Us

Joel

Nie był oczywiście genetycznym ojcem Ellie, ale nie wspomnieć o nim w zestawieniu najlepszych ojców z gier byłoby śmiertelnym grzechem. Dlaczego? Bo mało kto byłby w stanie zrobić tyle dla dziecka co on. Po stracie swojej prawdziwej córki ciężko mu było podnieść się z kolan. Mimo to przetrwał, by koniec końców wylądować u boku Ellie, jako jej opiekun i obrońca.

W grach naprawdę rzadko zdarza się, by jakakolwiek relacja została zarysowana tak wyraziście, jak właśnie w The Last of Us. Bo tak naprawdę Joela łączyła z Ellie, i nie bójmy się użyć tego stwierdzenia, prawdziwa ojcowska miłość.

Heavy Rain

Ethan Mars

Nikomu, kto kiedykolwiek miał styczność z grą Heavy Rain, nie trzeba tłumaczyć dlaczego akurat Ethan Mars zasłużył na miejsce w naszym zestawieniu. Co prawda, po stracie pierwszego syna, gdy znalazł się na skraju załamania nerwowego, raczej trudno nazwać go było najlepszym tatą.

A jednak gdy jego drugie dziecko znalazło się w niebezpieczeństwie nie wahał się podjąć nierównej walki z mordercą będąc gotowym nawet oddać za niego życie. Zresztą twórcy Heavy Rain na przykładzie Ethana Marsa od początku stawiali nam, graczom i rodzicom, jedno zasadnicze, ale arcytrudne pytanie - ile bylibyście gotowi poświęcić dla swojego dziecka? 

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Geralt z Rivii

Choć Geralt, z racji bycia Wiedźminem, dzieci mieć nie mógł, to jednak nie przeszkodziło mu to zostać bardzo istotną postacią w życiorysie Ciri. Od najmłodszych lat była jego oczkiem w głowie, nauczał ją fechtunku i starał się przekazać wszystkie ważne wartości. Poza tym, cała główna oś fabularna trzeciej części Wiedźmina opiera się na poszukiwaniach dziewczyny.

Dowodzi to, że Geralt, pomimo całej swojej cynicznej otoczki łowcy potworów, potrafił być naprawdę uczuciowym facetem i darzył swoją podopieczną ogromną miłością. Oczywiście posiadanie takiego ojca jak Geralt mogłoby być dosyć oryginalnym przeżyciem, ale nikt chyba nie zaprzeczy, że to całkiem niezły tata. No i ma wyjątkowo nietypowe hobby… Takie, którego zazdrościliby wszyscy kumple w szkole. 

GTA V

Michael de Santa

Dobra, powiedzmy sobie szczerze: Michael nigdy nie był godnym do naśladowania wzorem ojca. Świadczy o tym chociażby bardzo oryginalne podejście do wychowywania dzieci, czy raczej kompletny jego brak. Ma problemy ze sobą, z żoną, która sama ma problemy, i dzieciakami, z których jedna połowa to rozbestwiony, niedojrzały bachor, a druga to małoletnia gwiazdeczka. Mimo to zdarzyło mu się parę razy uratować swoje dzieci z kłopotów.

Widać, że chłopina jest poczciwy i naprawdę kocha swoją rodzinę, chociaż za nic by się do tego nie przyznał. Dobry, choć dosyć nietypowy i nieporadny tata - trzeba mu to jednak wybaczyć. Czasem ciężko połączyć gangsterskie porachunki z wychowywaniem dzieci, a on się przynajmniej starał.