Gry Android

Gry Android - nowości grudzień 2013

Kontynuujemy nasz comiesięczny cykl prezentujący najciekawsze gry na platformę Android.

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 1

Święta to okres, kiedy możemy spokojnie wyłożyć się na kanapie i relaksująco pograć na smartfonie. Kontynuujemy nasz cykl prezentujący najciekawsze gry na platformę Android.

Około miesiąca temu informowaliśmy was o najciekawszych produkcjach na ten system.

Zapraszamy również do naszej galerii "Prawdziwe" gry na Androida.

W ostatnim czasie miłośnicy mobilnego grania otrzymali kilka naprawdę interesujących produkcji. Sprawdźcie czy któraś z nich przypadnie wam do gustu.

Uwaga - ceny mogą zmieniać się z dnia na dzień, ze względu na świąteczne promocje, warto to sprawdzić!

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 2

GTA: San Andreas

Wymagania: Android 3.0+

Cena: 25,99 zł

Link do aplikacji w Google Play

No, żarty się skończyły. Czas wziąć w ręce losy CJ'a i jego czarnych ziomali. Gangsterka na dzielni dopiero się zaczyna.

Rockstar Games sukcesywnie wypuszcza na urządzenia mobilne kolejne części GTA - przypominamy, że dostępne są również części GTA III oraz GTA: Vice City.

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 3

Anomaly 2

Wymagania: Android 4.0+

Cena: 14,99 zł

Link do aplikacji w Google Play

Znakomita polska gra strategiczna, która wznosi poziom grafiki w grach mobilnych na wyżyny. Dodatkowo szczęśliwi posiadacze urządzeń z układem Tegra 4 mogą cieszyć się edycją specjalną wykorzystującą silnik fizyczny NVIDIA PhysX. Czy Anomaly 2 to zapowiedź gier na urządzenia mobilne całkowicie nowej jakości?

Oprócz kompanii dla pojedynczego gracza, Anomaly 2 oferuje również tryb zabawy wieloosobowej - Tower Defense kontra Tower Offense. Dostępny jest również darmowy benchmark tej gry.

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 4

Soul Calibur

Wymagania: Android 2.3.3+ (z wyłączeniem 4.4)

Cena: 42,93 zł

Link do aplikacji w Google Play

Ilu spośród nas pamięta czasy pierwszej konsoli Sony Playstation i króla bijatyk 3D, czyli Soul Calibura ? Gra oferowała jakość grafiki, która nie śniła się posiadaczom ówczesnych pecetów, a dziś można w nią zagrać na smartfonie.

Soul Calibur może pochwalić się 19 grywalnymi postaciami i dostosowaniem do sterowania dotykiem. Brakuje mu właściwie tylko trybu multi. W obecnej wersji gra nie jest zgodna z urządzeniami z Androidem 4.4.

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 5

Assassin's Creed Pirates

Wymagania: Android 3.2+

Cena: 18,84 zł

Link do aplikacji w Google Play

Sukces Assassin’s Creed IV: Black Flag sprawił, że gra musiała się też pojawić w wersji mobilnej. Oczywiście nie ma co liczyć na skradanie się zabójcą po tętniącym życiem miastach. Skupiono się tu na jednym, przez wielu uważanym za najciekawszy elemencie gry - mowa oczywiście o bitwach morskich.

Dodając do tego zarządzenie załogą i statkiem, otrzymujemy całkiem przyzwoitą grę o piratach, gdzie wątek konfliktu pomiędzy Asasynami i Templariuszami mógłby w zasadzie w ogóle nie istnieć.

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 6

Little Inferno

Wymagania: Android 4.1+

Cena: 9,28 zł

Link do aplikacji w Google Play

W końcu! Ostatnia produkcja studia odpowiedzialnego za kultowe World of Goo wylądowała również na Androidzie. Port na Androida w zasadzie niczym nie różni się od wersji na PC.

Trzeba przyznać, że Little Inferno, to nie jest gra dla każdego. Produkcja polegająca w zasadzie na paleniu różnych rzeczy w piecu, to mocno niepokojąca i skłaniająca do przemyśleń historia.

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 7

Injustice: Gods Among Us

Wymagania: Android 4.0+

Cena: Darmowa

Link do aplikacji w Google Play

Injustice: Gods Among Us to jedna z ciekawszych bijatyk, która pojawiła się ostatnio zarówno na konsolach jak i PC. Wersja mobilna oczywiście nie jest tak rozbudowana, ale trzeba przyznać, że ma swój urok.

Gra jest darmowa, co oczywiście wiąże się z mikropłatnościami. Tym niemniej nic nie kosztuje pobranie i sprawdzenie Injustice w praniu, prawda?

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 8

Rayman Fiesta Run

Wymagania: Androida 2.3.3+

Cena: 11,25 zł

Link do aplikacji w Google Play

Rayman i wszystko jasne. Jednak z najpopularniejszych gier mobilnych, czyli Rayman: Jungle Run doczekała się kontynuacji. Model rozgrywki nie uległ zmianie i wciąż możemy pokonywać kolejne poziomy starając się zebrać wszystkie „znajdźki”.

Rayman może nie jest specjalnie skomplikowaną produkcją, ale to świetny „zabijacz” czasu, o dużej grywalności i świetnej oprawie graficznej.

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 9

Double Dragon Trilogy

Wymagania: Android 2.3.3+

Cena: 13,50 zł

Link do aplikacji w Google Play

Coś dla miłośników bijatyk, a zarazem klasycznych gier z automatów. Double Dragon to klasyka gatunku, w którą to mogliśmy onegdaj grać również na dwóch.

Zgodnie z nazwą, Trilogy to wszystkie trzy części Double Dragon. Może pochwalić się dwoma ścieżkami dźwiękowymi (oryginalną i remasterowaną), a także optymalizacją dla Sony Xperia PLAY, NVIDIA Shield czy M.O.J.O oraz wsparcie kontrolerów MOGA.

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 10

Battlelog

Wymagania: Android 4.0

Cena: Darmowa

Link do aplikacji w Google Play

Fajne uzupełnienie Battlefield 4 w wersji mobilnej. Pozwala między innymi sprawdzać statystyki, dopasować uzbrojenie, przejrzeć wyniki meczy, łączyć ze społecznością, czy zaprosić znajomych do gry.

Ciekawą funkcją jest wyświetlanie minimapy na ekranie mobilnego urządzenia podczas rozgrywki w Battlefield 4. Aplikacja jest darmowa, więc jeśli jesteś fanem sieciowych rozgrywek w Battlefield 4, nie masz co się zastanawiać.

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 11

Heroes of Dragon Age

Wymagania: Android 2.3.3+

Cena: Darmowa

Link do aplikacji w Google Play

Mieliśmy już Heroes of Might & Magic, więc czemu nie spróbować Heroes of Dragon Age? Zwłaszcza, jeśli można zmierzyć się z innymi graczami?

Gra jest próbą przeniesienia modelu HOMM do uniwersum Dragon Age. Czy udaną? Oceńcie sami, gra jest darmowa. Jak się łatwo domyśleć, za „darmowością” ukryte są mikropłatności.

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 12

Riddick: The Merc Files

Wymagania: Android 4.0+

Cena: 10,53 zł

Link do aplikacji w Google Play

Ulubiony antybohater powraca w wersji na urządzenia mobilne. The Merc Files to skradanka, w której Riddick mierzy się z oddziałami najemników, chcących zdobyć nagrodę za najbardziej poszukiwanego przestępcę w galaktyce.

Dotychczas gry z udziałem Riddicka były naprawdę udanymi produkcjami, więc może dać szansę również i tej mobilnej produkcji?

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 13

Football Manager Handheld 2014

Wymagania: Android 2.2+

Cena: 35 zł

Link do aplikacji w Google Play

Zgodnie z tytułem, jest to oczywiście gra dla miłośników kierowania klubem piłkarskim. Oczywiście nie należy się spodziewać, że gra będzie oferować taką samą funkcjonalność jak wersja na komputery, tym niemniej jest to jedna z bardziej interesujących propozycji na urządzenia mobilne.

Szkoda jedynie, że w grze nie ma polskiej ligi, może w ten sposób udałoby się doprowadzić rodzimą drużynę na szczyt ;-). Cena mogłaby być jednak nieco niższa...

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 14

Flight Unlimited Vegas HD Sim

Wymagania: Android 2.3.3+

Cena: 9,32 zł

Link do aplikacji w Google Play

Kolejny symulator lotu na Androida, który potrafi zachwycić oprawą wizualną. Gra oryginalnie pojawiła się na systemie iOS i może poszczycić się ponad 4 milionami pobrań. Gracze mogą pośmigać po niebie samolotami Cessna 172, Challenger Learjet, Douglas DC-3, Robin DR400, Grumman Goose Amphibious Aircraft, Pitts Special, A10 Tank Killer, P40 Mustang oraz FA/18 (IAP).

Flight Unlimited Vegas HD Sim może się pochwalić terenem o wielkości 130 mil kwadratowych, oraz – jak zapewniają twórcy – misjami w stylu Grand Theft Auto.

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 15

FINAL FANTASY IV: AFTER YEARS

Wymagania: Android 2.3+

Cena: 52,59 zł

Link do aplikacji w Google Play

Square Enix nie poprzestaje na wydawaniu kolejnych części Final Fantasy na urządzenia mobilne. Gry z tej zapewniają zabawę na tygodnie, jeśli nie miesiące. Remake wykonany jest w 3D i naprawdę cieszy oko.

Jedynym minusem produkcji Square Enix jest cena. Producent przyzwyczaił już nas, że ceny jego gier znacznie odbiegają od innych mobilnych produkcji. Czekamy na kultową część VIII!

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 16

Siberia

Wymagania: Android 3.0+

Cena: 18,49 zł

Link do aplikacji w Google Play

Niesamowita przygodówka, która miała swoją premierę przeszło dekadę (!) temu wylądowała na platformie Android. Sygnowana przez B. Sokala do dziś budzi mnóstwo pozytywnych skojarzeń.

Wspaniała fabuła i ręcznie rysowane tła głęboko zapadły w pamięć graczy. Chciałoby się westchnąć - eh, takich gier już się dziś nie robi.

Pokaż filmPokaż zdjęcie

Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 1Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 2Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 3Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 4Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 5Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 6Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 7Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 8Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 9Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 10Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 11Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 12Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 13Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 14Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 15Gry Android - nowości grudzień 2013 | zdjecie 16

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  przez sentyment pokoszę sie na syberie
  • avatar
   sony75.
   1
   "lu spośród nas pamięta czasy pierwszej konsoli Sony Playstation i króla bijatyk 3D, czyli Soul Calibura ? Gra oferowała jakość grafiki, która nie śniła się posiadaczom ówczesnych pecetów, a dziś można w nią zagrać na smartfonie."


   Wszystko fajnie tylko soul calibur wyszedł na dreamcasta. Na PSXie był soul blade który wyglądał gorzej niż tekken 3.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Pomóż sobie w kasynie lub lotku
    https://play.google.com/store/apps/details?id=app.marcinapp.losownik&hl=pl
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     pora sprawdzić co naprawdę jest wart czterordzeniowy procek Cortex A9 1,6GHz
     • avatar
      Kieresz
      0
      rayman spox...troche uproszczony ale fajna grafa....
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Polecam zagrać w gta sa , raymana , anomaly 2 , injustice tylko ubogi system walki w te tytuły grałem i są fajne anomaly cieło na 2-rdzeniowym procesorze
       • avatar
        toniek-94
        -1
        Na pewno zagram w Siberie oraz w Raymana :)
        • avatar
         Anonim20
         -1
         Widzę niektóre ceny to nóż się otwiera w kieszeni ;)
         • avatar
          beem85
          -1
          A ja czekam na Sid Meier Pirates! na androida, ale już się chyba nie doczekam.
          • avatar
           Logox
           -1
           Ale ten rynek się rozwija. Co to będzie za kilka lat!