• benchmark.pl
  • Mobile
  • Numer bez limitu, czyli jaki abonament wybrać? Porównanie ofert operatorów
Numer bez limitu, czyli jaki abonament wybrać? Porównanie ofert operatorów
Mobile

Numer bez limitu, czyli jaki abonament wybrać? Porównanie ofert operatorów

przeczytasz w 2 min.

Jaki numer bez limitu wybrać? Porównaliśmy dla Was najciekawsze oferty na abonament i na kartę

Choć jeszcze jakiś czas temu komórkowy numer bez limitu był rzadkością, to obecnie jest on dostępne w ofercie praktycznie każdego operatora. Co więcej, jego koszt jest na tyle mały, że może sobie na nie pozwolić praktycznie każdy.

Zdecydowałem się więc na porównanie tych ofert. Wybrałem te, które umożliwiają wykonywanie nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne i komórkowe, wysyłanie nielimitowanej liczby wiadomości SMS oraz mają pakiet danych nie mniejszy niż 2 GB. Mniejszy pakiet nie pozwalałby na swobodne korzystanie ze smartfonu.

Wziąłem pod uwagę wyłącznie oferty bez telefonu, kierowane do nowych klientów. Nie uwzględniłem tu dodatkowych promocji, comiesięcznych pakietów i wyższych cen spowodowanych brakiem wyrażenia zgód marketingowych.

Numer bez limitu

Numer bez limitu

Zbudowanie i aktualizowanie takiego zestawienia byłoby praktycznie niemożliwe. Skupiłem się więc na podstawowych ofertach, które nie wymagają ingerencji użytkownika lub pozwalają na ich łatwe włączenie. Wyjątkiem są tu oferty na kartę, gdzie wpisywanie różnego rodzaju kodów to codzienność.

W tabelce oprócz danych na temat oferty zamieściłem też operatorów, z których zasięgu można korzystać będąc użytkownikiem danego planu.

Spowolnienie transferu?

Zastanawiałem się też nad umieszczeniem informacji o tak zwanym „lejku”, czyli maksymalnej prędkości, którą osiąga połączenie po przekroczeniu pakietu. Ostatecznie nie zdecydowałem się na to, ponieważ niemal wszystkie lejki są praktycznie nieużywalne i nie pozwalają nawet na komfortowe sprawdzenie poczty. Wyjątkiem tu jest oferta Play Formuła Smartfon Unlimited kosztująca 69,99 zł miesięcznie, gdzie lejek zamiast standardowych 16 kb/s wynosi aż 1 Mb/s.

Oferty na abonament na czas określony

Warunki w sieciach komórkowych zmieniają się z miesiąca na miesiąc, więc zasadniczo nie polecam wiązania się z operatorem na czas określony.

Jeśli jednak ktoś musi w ten sposób się z nim związać, powinien zwrócić szczególną uwagę na oferty Play. Formuła Smartfon Unlimited za 49,99 zł oferuje pakiet internetowy o wielkości 5 GB, zaś ta sama oferta kosztująca 69,99 zł oferuje nielimitowany pakiet internetowy. Działa ona z pełną prędkością dopóki nie pobierzemy 10 GB danych, a następnie jego prędkość zmniejsza się do akceptowalnego poziomu 1 Mb/s. Przepustowość taka jest wystarczająca między innymi do płynnego strumieniowania muzyki.

We wszystkich poniższych ofertach połączenia komórkowe, stacjonarne, SMS i MMS są bez limitu.

OperatorNazwa ofertyOpłata miesięczna [zł]Wielkość pakietu internetowegoZasięg
FM GroupNa Maxa!39,902 GBPlus
T-MobileJUMP Surf39,992 GBT-Mobile (wspólna sieć z Orange)
multiMOBILEBIS bez limitu49,992 GBPlus
PlayFormuła Smartfon Unlimited49,995 GBPlus, Orange. T-Mobile, Play
Tel Mobile 57,004 GB 
FM GroupNa Maxa!59,905 GBPlus
PlusJA+ Abonament59,995 GBPlus
OrangeSuper Smartv Plan59,992 GBOrange (wspólna sieć z T-Mobile)
IneaBez limitu z SMS68,902 GBPlay
PlusJA+ Abonament79,997 GBPlus
PlayFormuła Smartfon Unlimited69,9910 GB/NielimitowanePlus, Orange. T-Mobile, Play
PlusJA+ Abonament89,9910 GBPlus