Karty graficzne

PC dla entuzjasty: 2x GF 560 Ti SLI i superszybki SSD

przeczytasz w 2 min.

Ten komputer świetnie nadaje się do najnowszych gier, a także ma superszybki dysk SSD Intel 510. Kiedy spięliśmy dwa takie dyski w RAID0, udało się osiągnąć odczyt na poziomie 1 GB/s.

 
 MSI Wind Top AE2280 - All-In-One do salonu
 

 

Rankingi - porównaj wydajność swojego PC z innymi użytkownikami

Zapewne wielu zapalonych graczy wzdycha momentami: "Eh, gdybym  miał więcej kasy to bym sobie kupił....". No właśnie, co? Jak powinna wyglądać konfiguracja peceta, który nie zawiedzie nas nawet przy najbardziej wymagających grach?

Oczywiście dysponując odpowiednio wysokim budżetem nie jest trudno kupić najdroższe i najbardziej wydajne podzespoły, jednak taki zakup nie byłby ani specjalnie przemyślany, ani też opłacalny. Dla przykładu można kupić niesamowicie drogi i wydajny procesor Gulftown, który znakomicie sprawdzi się również w grach, ale prawda będzie taka, że przy takich zastosowaniach większość potencjału tego układu  będzie się po prostu marnować.

Nie zamierzamy też polecać dla graczy iście monstrualnych konstrukcji, jak zaprezentowany przez nas super-komputer. Istotną kwestią jest tu właśnie stosunek ceny do wydajności i dobór takich podzespołów, za które nie przepłacimy, a które doskonale sprawdzą się w zastosowaniach rozrywkowych.

Komputer Infinity FS-9000 wydaje się wręcz stworzony dla graczy. Jego "bebechy" zostały dobrane tak, by sprawić jak najwięcej radości osobom, dla których liczy gra w najwyższej jakości. Z zewnątrz nie robi on wielkiego wrażenia. Obudowa Fractal Design Define R3 Black Pearl jest prosta i wręcz ascetyczna. W tym przypadku znakomicie sprawdza się zasada, by nie oceniać rzeczy po samym wyglądzie. O tym jednak za chwilę. Przedni panel obudowy jest otwierany, jednak za nim kryje się jedynie napęd dysków optycznych i duży, przedni wentylator umieszczony na dole.

Na górnej częśći przedniego panelu znajdziemy włącznik, gniazda audio oraz porty USB oraz eSATA. Tylna część góry obudowy kryje dwa solidne wentylatory odprowadzające ciepło z wnętrza. Czyżby w środku mogło się zrobić naprawdę gorąco? Co kryje w sobie to proste czarne pudełko? Przekonajmy się.