Klawiatury

Media-Tech Napoli MT-1205

przeczytasz w 2 min.

Rodzaj złącza: PS/2 lub wersja USB
Układ klawiszy: Standardowy
Liczba klawiszy: 104
Liczba przycisków dodatkowych: 4

Przyciski dodatkowe: E-Mail, Volume -, Volume +, Media

Produkt Media-Techa przypomina trochę pierwszą płaską klawiaturę Logitecha, ale cechuje się również własnymi, oryginalnymi pomysłami. Niestety nie wszystkie zasługują na uznanie.

Trochę razi mało precyzyjne wykonanie obudowy (o dziwo nie dotyczy ono klawiszy, które wytopiono bezbłędnie) i zastosowana do jej pokrycia dość tandetna srebrna farba. Nie każdemu spodoba się też klasyczny, prostokątny projekt całości, w którym okrągłe elementy prawie nie występują.

Jeśli chodzi o klawisze, to trzeba zauważyć, że podobnie jak chociażby w BenQ X-Touch nie są one notebookowe i nie mają notebookowego kliku. Zamiast tego po prostu obniżono ich wysokość o połowę i zmniejszono opór stawiany przy ich wciskaniu.

W efekcie otrzymujemy wygodną klawiaturę z miękkim klikiem, na której pracuje się zupełnie przyjemnie. Szkoda tylko, że nie wszystkie klawisze stawiają równy opór, co nieco utrudnia szybkie i bezproblemowe pisanie. Przykładem jest tutaj spacja, którą wciska się znacząco trudniej od klawiszy bloku głównego. Podobne problemy dotyczą również innych części klawiatury.

Sam układ klawiszy jest zupełnie standardowy, co uznajemy za zaletę. Po co bowiem zmieniać coś, co jest sprawdzone i do czego przyzwyczaiły się rzesze użytkowników.

Przyciski dodatkowe nie tylko są nieładne. Zostały też dobrane w zupełnie nieprzemyślany sposób. Jest przycisk E-Mail, ale nie ma znacznie częściej wykorzystywanego WWW. Są przyciski Volume, ale nie ma Mute. Trzeba za to przyznać, że wciskają się bez większych oporów i mają odpowiednio duże rozmiary, tak więc czasem mogą się przydać. Nam jednak nie przypadły do gustu ani trochę - między innymi z powodu kiepskiej funkcjonalności.

Podsumowując, uważamy, że Napoli MT-1205 to zupełnie niczego sobie klawiatura. Ma swoje mankamenty (nieco nierówny skok klawiszy, nieprzemyślane przyciski dodatkowe, trochę nieprecyzyjne wykonanie obudowy), ale trzeba przyznać, że można na niej pisać szybko i wygodnie. Jest miękka, posiada standardowy układ klawiszy, niewiele kosztuje (poniżej 40 złotych). Polecamy wszystkim, których nie zrazi trochę archaiczny design i niedokładne wykonanie.

OCENA
Wykonanie
2/3
Ergonomia klawiszy
2/3
Układ klawiszy
2/2
Przyciski dodatkowe
0/2
Ogólna ocena :
(6) całkiem niezła

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!