Procesory

Premiera: więcej rdzeni i megaherców od AMD

przeczytasz w 1 min.

Świeże wieści z frontu AMD! Testujemy nowe procesory Phenom II X6 1075T, Phenom II X4 970 BE, Phenom II X2 560 BE, Athlon II X4 645, Athlon II X3 450, i Athlon II X2 265.

Firma AMD oficjalnie potwierdziła pojawienie się nowej podstawki AM3+, ale nie oznacza to, że platforma AM3 idzie w odstawkę. Dowodem tego jest premiera nowych modeli procesorów. W ofercie AMD pojawiły się trzy nowe procesory Phenom II, oraz trzy procesory Athlon II. Nie są to produkty oparte na nowej technologii, ale odświeżone, charakteryzujące się wyższym taktowaniem, wypełniające luki w i tak już obszernej ofercie AMD.


A więc nic ciekawego? Ależ skąd!

  • Po pierwsze w ofercie AMD pojawił się kolejny już (a może dopiero trzeci) sześciordzeniowy procesor oparty na rdzeniu Thuban o nazwie Phenom II X6 1075T.
     
  • Po drugie, Phenom II 965 BE nie jest już najszybszym czterordzeniowym procesorem w ofercie AMD, bowiem na arenie pojawia się Phenom II X4 970 BE.
     
  • Po trzecie, wiele topowych procesorów z różnych segmentów zostało zastąpione przez szybsze odpowiedniki. Wsród nich można znaleźć szybkiego, dwurdzeniowego Phenoma II z odblokowanym mnożnikiem.
     
  • Po czwarte: kolejne obniżki - cena modelu 965 spada, a na jego miejsce cenowe wskakuje model 970.

W sumie fima Advanced Micro Devices zaprezentowała sześć nowych procesorów. Jeśli oczekiwaliście niespodziewanej, szybszej premiery Zambezi - przykro nam, na to jeszcze nie przyszedł czas. Ale na najnowsze propozycje ze stajni AMD naprawdę warto zwrócić uwagę.

Przyjrzyjmy się więc z detalami, co tym razem firma Advanced Micro Devices przygotowała dla miłośników swoich produktów.