SanDisk Extreme Go 64 GB - szybki test pendrive'a USB 3.1
Pamięć flash

SanDisk Extreme Go 64 GB - szybki test pendrive'a USB 3.1

przeczytasz w 2 min.

Wow, USB 3.1? Owszem, ale sokole oko klienta powinno dostrzec napis drobnym druczkiem - USB 3.1 Gen 1...

Ocena benchmark.pl
  • 4,4/5
Plusy

- maksymalny deklarowany odczyt 200 MB/s i zapis 150 MB/s,; - dożywotnia gwarancja,; - oprogramowanie SanDisk Secure Acces,; - wysuwane złącze USB.

Minusy

- do deklarowanych 150 MB/s zapisu minimalnie brakuje.

Na rynku możemy znaleźć istne zatrzęsienie przenośnych pamięci flash podłączanych portu USB, czyli po prostu pendrive'ów. Problem w tym, że wiele takich urządzeń z interfejsem USB 3.0 nawet nie zbliża się do jego możliwości, oferując transfery zbliżone do USB 2.0. Do tej grupy NIE zalicza się pendrive SanDisk Extreme GO - testowany przez nas w wersji 64 GB.

Jak już było wspomniane w zajawce, jest to klasyczny pendrive z USB typu A, korzystający z interfejsu USB 3.1 Gen 1, czyli w zasadzie USB 3.0. Maksymalna teoretyczna przepustowość konkretnych wersji interfejsu USB przedstawia się następująco:

  • USB 2.0 - 480 Mb/s
  • USB 3.0 = USB 3.1 Gen 1 - 5 Gb/s
  • USB 3.1 Gen 2 - 10 Gb/s

SanDisk sprzedaje modele Extreme GO w dwóch wersjach - 64 GB i 128 GB. Oprócz pojemności, różnią się one jedynie ceną - wersja 64 GB to wydatek około 180 zł, a 128 GB to około 270 zł.

SanDisk Extreme GO 64 GB

SanDisk Extreme GO - dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?

  • maksymalny deklarowany odczyt 200 MB/s i zapis 150 MB/s
  • pojemność 64 GB i 128 GB
  • dożywotnia gwarancja
  • oprogramowanie SanDisk Secure Acces
  • wysuwane złącze USB

Bezpieczne dane - SanDisk SecureAccess

Dodatkową funkcją o której nie sposób nie wspomnieć jest oprogramowanie SecureAcces. Umożliwia one tworzenie na nośniku prywatnego folderu zaszyfrowanego 128-bitowym algorytmem AES. To z pewnością fajna opcja dla osób, które lękają się o swoje dane.

Na początku wystarczy stworzyć hasło i w zasadzie... to już wszystko. Obsługa programu jest prosta i intuicyjna. Pliki można kopiować klasycznie lub za pomocą metody "przeciągnij i upuść".

W przypadku utraty plików z innych powodów (przypadkowe skasowanie, czy awaria) SanDisk zaleca wykorzystanie oprogramowania Rescue PRO - można się z nim zapoznać za darmo, a później zdecydować o zakupie (link do oprogramowania znajduje się na oficjalnej stronie produktu).

Na kolejnych stronach sprawdzimy wydajność nośnika SanDisk Extreme GO 64 GB.