Klawiatury

Logitech Ultra-Flat Keyboard

przeczytasz w 3 min.
liczba klawiszy
104
dodatkowe przyciski
brak
podkładka pod nadgarstek:
brak
Profil:
kompaktowa
Komunikacja:
przewodowa
Interfejs:
USB lub PS/2

Ultra-Flat Keyboard to kompaktowa, ale w pełni funkcjonalna klawiatura Logitecha. Jej gładka powierzchnia z tworzywa sztucznego przypomina materiał, z którego wykonana jest obudowa konsoli Sony PlayStation Portable. Całość wygląda atrakcyjnie, ale łatwo brudzi się odciskami palców.

Klawiatura reklamowana jest przez producenta jako super-płaska (Ultra-Flat). Określenie to dotyczy w tym przypadku płaskiej obudowy oraz niskich klawiszy. Wydają one specyficzny, miękki klik i wciskają się płytko, choć nie aż tak bardzo, jak w klawiaturach instalowanych w laptopach. Co jednak nie znaczy, że Ultra-Flat Keyboard nie jest wygodna - po prostu nie jest notebookowa w pełnym tego słowa znaczeniu. Po kilku chwilach potrzebnych na przyzwyczajenie się do charakterystycznego kliku, oraz kompaktowego układu klawiszy, na testowanym Logitechu można pisać szybko i efektywnie - klawisze są dobrze wyważone i pracują bez żadnych problemów.

Mimo płaskiego profilu nie zapomniano o nóżkach, które można wykorzystać do podniesienia klawiatury - co zwiększy wygodę pisania. Zapewne z racji niewielkiego rozmiaru, Logitech nie dysponuje niestety podstawką pod nadgarstki, choć z drugiej strony nie każdy użytkownik lubi z takowej korzystać. Warto zwrócić też uwagę na fakt, iż Ultra-Flat jest bardzo lekka, co może się przydać, jeśli zamierzamy ją przenosić.

Kompaktowy układ w przypadku Ultra-Flat oznacza tyle, że mamy do dyspozycji wszystkie klawisze spotykane na pełnowymiarowej, 104-klawiszowej klawiaturze, z tym że są one bardziej 'poupychane'. Nie ma tutaj wyraźnych odstępów pomiędzy klawiszami funkcyjnymi, a kursory oraz klawisze znajdujące się nad nimi zostały umieszczone w bliskim sąsiedztwie w dolnej części. Innym szczegółem odróżniającym Ultra-Flat Keyboard od standardowej klawiatury jest jeden (a nie dwa) klawisz 'Windows' oraz 'Pop-up Menu', znajdujący się po lewej, a nie prawej stronie od spacji. Samej spacji na szczęście się nie oberwało - jest odpowiednio długa i nie ma problemów z wyczuciem, gdzie się znajduje.

Ultra-Flat Keyboard zaopatrzono w trzy diody sygnalizujące stan Num, Caps i Scroll Locka. Świecą one na klasyczny, zielony kolor i znajdują się w prawym-górnym rogu klawiatury.

Możemy ją podłączyć zarówno do portu USB, jak PS/2 - dzięki dołączonej przejściówce. W pudełku z klawiaturą nie znajdziemy żadnej płyty, jako że z racji braku przycisków dodatkowych jest ona najzupełniej zbędna.

W cenie 70 złotych opisywana Ultra-Flat Keyboard to trochę drogie, ale naprawdę dobrze dopracowane i perfekcyjnie wykonane urządzenie. Niektórym użytkownikom może nie przypaść do gustu trochę niestandardowy klik, czy łatwo tłuszcząca się powierzchnia, ale naszym zdaniem jest to bardzo elegancka klawiatura, zajmująca niewiele miejsca na biurku. Wielbiciele klasycznej prostoty docenią to, że Ultra-Flat Keyboard pozbawiona jest i tak zazwyczaj nieużywanych przycisków dodatkowych.

Podsumowanie
 
Jakość produktu, wykonanie
super
Ergonomia klawiszy
dobra
Układ i wygoda użytkowania
dobra
Przyciski/funkcje dodatkowe
n/a
Ogólnie
Cena / możliwości zestawu
dobra
 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!