Uber w Polsce - jeśli popierasz, podpisz petycję

Autorzy petycji chcą, by powstały regulacje prawne dla Ubera i podobnych usług. Zadowoleni mają być również taksówkarze.

Image

Uber w Polsce cieszy się dużym zainteresowaniem – w ciągu trzech lat obecności na naszym rynku skorzystało z niego już ponad milion osób. Nie wszyscy jednak uważają, że jego działalność jest w porządku i organizują protesty lub biorą w nich udział. W ramach kontry poznańscy kierowcy przygotowali petycję #popieramyUbera.

Organizatorzy petycji #popieramyUbera twierdzą, że jego działalność jest zgodna z prawem, jak również korzystna dla naszego państwa. Argumentują to tym, że dzięki Uberowi powstały nowe miejsca pracy, a od każdego przejazdu płacony jest podatek, co w skali całego kraju składa się na dużą kwotę, trafiającą rokrocznie do krajowego budżetu. Wspominają, że Polska jest trzecim co do wielkości rynkiem w Europie dla amerykańskiej firmy.

Petycja nie jest kolejną próbą walki z taksówkarzami, a raczej wyciągnięciem dłoni w ich stronę. – „Chcemy, by ta i podobne do niej usługi rozwijały się z korzyścią dla obywateli. Chcemy, by prawo uwzględniało nowoczesne rozwiązania technologiczne, na których się opierają” – piszą jej autorzy. Proponują ponadto ustalenie regulacji prawnych dotyczących usług tego typu oraz wprowadzenia ogólnopolskich licencji dla kierowców wykonujących przewóz osób na nowych zasadach – zarówno dla Ubera, jak i taksówkarzy.

Jeśli zgadzacie się z postulatami (tak jak już ponad tysiąc podpisanych osób) albo też chcecie dowiedzieć się więcej, odwiedźcie stronę akcji.

Źródło: epoznan. Foto: freestocks.org/Pexels

Wybrane dla Ciebie
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ