Komentarze

 • Ori and the Will of the Wisps – najpiękniejsza droga przez mękę, z jaką przyjdzie Ci się zmierzyć

  Ocena komentarza: 1
  Insta buy na premierę dla mnie. Przeszedłem już na 100% :)

  Co do poziomu trudności, to oczywiście, że gra zręcznościowa, jaką jest Ori, powinna być trudna. To, że to jest baśń niczego nie zmienia. To jest metroidvania z połączeniem RPG i elementami zręcznościowymi. Ta gra powinna być nawet trudniejsza. Przeszedłem na hardzie, bo każdą grę, w jaką gram, gram na najwyższym. Taki Darksiders 2 był o NIEBO trudniejszy od Ori. Co prawda, niektóre momenty były bardzo trudne, jak bossfighty, ale bossfighty mają być trudniejsze i tutaj właśnie było perfecto. Ale sama gra do trudnych nie należała. Przeciwnicy byli trudniejsi niż w jedynce, późniejsze etapy też dawały w kość i to na plus, ale koniec końców, jeśli granie na hardzie z shardem, który dodaje 70% hp i 70% dmg przeciwnikom nie był jakiś specjalnie trudny... W sumie ta gra była trudniejsza od jedynki tylko dlatego, że korzystałem z tego sharda przez całą grę. Gdy tylko go zdjąłem, przestała.

  Jednak dla mnie największym minusem było sterowanie. A konkretnie umiejętności używające tych samych przycisków. Grapple oraz bash w jednym przycisku powodowały, że Ori nie chwytał się tego, co trzeba. To samo z dashem oraz bury. Są to świetne ruchy, ale... gdy gra nie załapuje, że chcesz bashować przez latarnię (czy co to tak właściwie jest) albo gdy zamiast przedashować przez piaskowy głaz (ten wiszący) dashujesz przed siebie... irytujące. To samo z używaniem grapple gdzieś daleko za przeciwnikiem, gdy chcesz po prostu użyć bashana wrogu. I zamiast przez niego przeskoczyć, wlatujesz w niego, tracąc jakieś 6 kulek życia, bo tyle na hardzie z odpowiednim shardem mi wrogowie zadawali :) (jak nie więcej)

  Liczę na triquel. Pomimo takiego zakończenia, chciałbym aby była kontynuacja. Trylogie są popularne, a Ori and the Will of the Wisps nie zaspokoiło mojego głodu na leśne duszki :) Jest to gra cudowna, ale... nigdy jej za dużo :D

  10