Na topie

Aplikacja YouTube zniknie ze starszych Smart TV [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Odtwarzacze Tematyka: Smart TV YouTube Producenci: Google

Inteligentne telewizory wyprodukowane do 2012 roku włącznie zostały już oficjalnie pozbawione platformy wideo Google, czyli aplikacji YouTube.

Aplikacja YouTube zniknie ze starszych Smart TV [AKT.]

A A

Aktualizacja [01.07.2017]: Jeśli aplikacja YouTube na waszych telewizorach wyprodukowanych w 2012 roku lub wcześniej odmówiła w ostatnich dniach posłuszeństwa, to wiedzcie, że nie jesteście sami. Trwało to trochę dłużej niż wcześniej zapowiadano, ale firma Google oficjalnie zakończyła już wsparcie dla usługi na starszych systemach Smart TV

Firma Google mówi, że musiała to zrobić, aby w pełni zakończyć już przygodę z Flashem i skoncentrować się na HTML5. Zapewnia, że aplikacja YouTube na telewizorach wyprodukowanych w 2013 roku lub później będzie działać bez problemu, a użytkownikom starszych telewizorów proponuje alternatywy: korzystanie z usługi w przeglądarce internetowej lub z aplikacji na innym urządzeniu: przystawce Smart TV lub konsoli do gierPlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 i Wii U.

News [02.10.2015]: Pod koniec stycznia podzieliliśmy się z wami niezwykle dobrą wiadomością – YouTube zrezygnował z Flasha, stawiając na HTML5. Okazuje się niestety, że porzucenie przestarzałego standardu to tylko pierwszy krok, a wkrótce Google przejdzie także z Data API v2 do v3, co, oprócz zalet, będzie miało także negatywne skutki. Największy jest chyba taki, że aplikacja YouTube zniknie ze starszych Smart TV.

Firma Google poinformowała za pośrednictwem swojego Centrum Pomocy, że dokładnie 20 kwietnia bieżącego roku oficjalna aplikacja YouTube zniknie z telewizorów Smart TV wyprodukowanych do 2012 roku włącznie. Oprócz telewizorów z klientem platformy pożegnają się także odtwarzacze Blu-ray oraz urządzenia z Google TV. 

Pełna lista urządzeń, na których zakończona zostanie obsługa aplikacji YouTube nie została ujawniona. Google potwierdziło jednak, że dotyczyć będzie to telewizorów i odtwarzaczy firm Sony i Panasonic (do roku 2012). Samsung z kolei przekazał informację, że YouTube nie będzie działał na modelach z 2010 roku, ale sytuacja urządzeń z 2011 i 2012 nie jest jasna. Zmiany obejmą też pewnie pozostałych producentów.

Choć oficjalna aplikacja zniknie ze starszych platform Smart TV, firma Google poinformowała, że większość urządzeń z zainstalowaną przeglądarką internetową, która obsługuje Flash lub HTML5 pozwoli na odtwarzanie wideo z YouTube, tyle tylko, że będzie trzeba udać się na stronę właśnie z poziomu tej przeglądarki. 

Przy okazji warto przypomnieć, że to nie jedyne zmiany w YouTube na Smart TV. Tegoroczne modele jako pierwsze będą na przykład obsługiwać filmy z tej platformy w rozdzielczości 4K. Google pracuje także nad wprowadzeniem standardu VP9, który zwiększy jakość obrazu oraz zapewni szybsze ładowanie i przewijanie wideo.

Źródło: Google Support, FlatPanelsHD

Odsłon: 33541 Skomentuj newsa
Komentarze

35

Udostępnij

Telewizory w marketplace

  1. rTech
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-02-10 21:03

    Coś za coś :)

    Skomentuj

  2. pavvel42
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2015-02-10 21:12

    fak musze kupic nowy TV!

    Skomentuj

    1. pipi_
      Oceń komentarz:

      13    

      Opublikowano: 2015-02-10 23:23

      Dokladnie!

      Juz lepiej kupic ''se'' Raspberry Pi, podlaczyc do TV i heja banana z YouTube i xvideos.

      Skomentuj

    2. znik70
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-02-11 09:08

      po co nowy TV ? już lepiej TV potraktować jak monitor i dołożyć do niego tableta z odbiornikiem TV i pilotem. przynajmniej mulić się nie będzie. są też dedykowane rozwiązania bazujące na rasbery PI, a ostatnio wyszła wersja 2 z wreszcie nowym CPU. można kupić gotowy zestaw który wystarczy podłączyć do TV i włączyć.

      Skomentuj

      1. pavvel42
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-02-28 15:26

        sarkazm to był

        Skomentuj

      2. PeterMac
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-02 11:53

        tylko ze rasbery pi nie ma oficjalnej aplikacji YouTube/Android TV i tym samym nie odpala po kodeku VP9 tym samym nie odtwarza filmów w 60fps, nie wspominając o braku wygody z uzytkowania tego. Jedynym słusznym wyborem jesli ktoś chce zastąpić to co było w SmarTV to zakup Shield TV albo MiBoxa 4K.

        Skomentuj

    3. orlean
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-02-11 10:07

      Ja osobiscie mam za "głupim" TV RasPi z XBMC youtube działa, czasami są problemy ale to dzięki google i rozwalaniu api średnio co 3 miesiące. Inna sprawa że tutaj nie ma problemu z update bo ludzie od wtyczki YT odwalają kawał dobrej roboty.

      Obecnie najlepszym wyjściem jest kupienie jakiegoś chromecast czy innego podobnego dongla, jak ktoś się nie chce bawić z Pi. Jest też masa top boxów bazujących na androidzie.

      Skomentuj

      1. PeterMac
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-02 11:54

        Chromecasta chyba żartujesz, w jego cenie kupisz juz Xiaomi Mi Boxa 4K.

        Skomentuj

        1. orlean
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-07-06 09:58

          Popatrz na date posta, raczej w 2015 tego nie było na rynku.

          Inna sprawa że malinka dalej działa za TV, 60fps o dziwo dźwiga na nieoficjalnej apce.

          Pushowanie z komórki/tableta/desktopa działa przy pomocy yatse (android) i youtube to xbmc (blaszak).

          No ale obecnie bardziej bym brał jakiegos top boxa z 4k/hi10p. Malinka ma już swoje lata.

          Skomentuj

  3. Marucins
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-02-10 21:18

    Sony i Panasonic do roku 2012 a Samsung z 2010 roku.
    Brawo!
    Ostatni raz kupiłem Panasa 2 latek i....
    Od dłuższego czasu ta firma nawet nie raczyła zaktualizować FW. Więc nie mam co oczekiwać że obudzi się po roku i zaktualizuje HTML5.

    Skomentuj

    1. znik70
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-02-11 09:09

      mój panasłonik ma rok, a ile już do niego było aktualizacji to sam nie wiem. chyba z 10, i za każdym razem YT wygląda inaczej. i tak ma za słaby CPU przez co nawigacja do płynnych nie należy.

      Skomentuj

    1. palmall
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-02-11 16:34

      No jak ciśniesz HD na tym 32-calowym CRT to nie dziwota że do bani...

      Skomentuj

    1. Ganster
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-02-11 08:19

      Nie będzie po prostu wspierana a nie, że Ci usuną.

      Skomentuj

      1. znik70
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-02-11 09:10

        aby DLNA było. to wystarczy :)

        Skomentuj

  4. Kadzidło
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-02-13 10:57

    jesli chodzi o html5 to jestem za, od kiedy zaczalem tego uzywac to co prawda brakuje opcji 1080p w jakosci odtwarzanych filmikow, ale jakos to moge przebolec lepiej dzialajacym playerem, oraz filmami ktore laduja sie cale a nie tylko 10%

    Skomentuj

  5. Chris.road
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-07-01 05:30

    Gdy widziałem komunikat na moin smarttv że od 27.06 nie będę mógł ogladac Utube, to nie wierzyłem, by YOUTUBE jbyło na tyle głupie by odcinać użytowników.
    A jednak ...
    Coż ...poradzę sobie - a następnym producenci dymać już mnie nie będą.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-01 11:56

      będą będą ;)
      z drugiej strony nie ma sie co dziwić, fhash powinien juz od dawna byc pogrzebany.

      Skomentuj

      1. Chris.road
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-07-02 05:02

        Zobaczymy.
        Jest to sproblem paru linijek programu (piszę obrazowo).
        Żelazo działa świetnie.
        Mam ich gdzieś.
        "Dokładnie tam"
        ╭∩╮(-_-)╭∩╮

        Skomentuj

  6. Redek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-01 10:12

    Pora zmienić tv

    Skomentuj

    1. Chris.road
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-02 04:58

      niby dlaczego ?
      Jeżeli jest to sprawa softłeru.
      Hardłer działa znakomicie.
      Ze niby nie ma 4K na 42 calowym ekranie? Bzdura.Wszyscy o tym wiedzą.
      Że nie jest "krzywy" ? kolejna bzdura.Przy szerości ekranu max.1,5 metra z odległości 3 m krzywizna , której prawie nie widać, jest przez mózg automatycznie korektowana.
      Aaaaaa już wiem o co chodzi.
      Chodzi o to, by leming miał super-buper najnowszą krzywiznę i durnie łykał wszystkie nowości, które producent sprzedaje.
      A potem tracił swój czas na obsługę tychże.
      A potem do piachu...
      Ale kogo to teraz obchodzi - na pewno nie producenta.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-02 10:42

        a dlatego ze dla niektorych liczy sie uzytecznosc tylko i wylacznie. Jesli ktos sobie codziennie oglada zawartosc YT na TV to zostaje tej mozliwosci pozbawiony. W tym momencie albo przestajesz uzywać TV albo kupujesz nowy.

        Tak to tylko software ale jakby ktos za pomocą softu wylaczyl Ci 90% funkcjonalności telewizora to co, dalej byś powiedział że hardłer jest ok więc nie ma sensu zmiana?

        Jak spodnie przetrą Ci się w kroku to też ich nie wyrzucasz tylko nosisz tak długo aż same z Ciebie spadną ?

        Po to sie zarabia pieniądze by móc je wydawać na swoje zachcianki także. Jak ktoś ma ochotę kupić TV co roku to co znaczy ze leming ? że idiota ? że marketing na niego działa?

        za mało widac zarabiasz (albo rodzice zarabiają) skoro kupno telewizora jest dla Ciebie sferą tak ogromnego luksusu że musisz się z nim kisić kilka lat zanim wymienisz na nowy.
        Mam klientów co maks co 2 lata wymieniają TV bo po prostu mają kaprys i chcą sobie coś nowego w salonie postawić. Nie mozna powiedziec ze są nienormalni, zmanipulowani czy są lemingami - po prostu ich stać i sprawia im to przyjemność.

        Skomentuj Historia edycji

        1. Chris.road
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-07-02 11:14

          w twoim przykładzie spodnie to akurat hardłer.
          to co masz w kieszeniach to softłer.
          rozumiem że mam wyrzucać spodnie , tylko dlatego że nie podoba mi się zawartość kieszeni i mam kupić nową parę z inną zawartością kieszeni?
          Tylko dlatego ,by nabijać kabzę handlarza(i producenta) spodniami(telewizorami) moimi pieniędzmi ?
          Tak wyglada sprawiedliwość producenta.
          Nie, dziękuję!
          (¬▂¬)

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-02 19:30

            Dalej nie rozumiesz - to co masz w kieszeniach spodni to kupujesz ze spodniami ?
            No chyba nie.

            Da sie podarte spodnie nosic ? no da się. Tracą na elegancji ale nosić się da i swoją funkcję jako tako spełniaja.

            Tak samo z telewizorami - to ze zabrano w nim jedną funkcję to nie jest koniec swiata i praktycznie da sie go uzytkować.

            Gorzej jak komus zależy na elegancji tych spodni i po rozdarci po prostu wymienia je na nowe. Tal samo jak w przypadku telewizora - kogo obchodzi to czy to software czy hardware ? nikogo, liczy sie efekt czyli użytecznosc funkcji. Jak komuś na niej zależy to wymieni telewizor i tyle.

            Ja zmieniam TV co 2 lata bo mam taki kaprys i co w związku z tym ? rownie dobrze mógłbym tą kase na nowy TV przepijać w ciągu tych 2 lat albo po burdelach chodzić, ale jednak wole nowy TV.

            Skomentuj

  7. HardCorak
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-07-01 13:13

    dlatego przyszłość tv to android. tam jak nawet coś wyłączą to się obejdzie alternatywną apką a na tych śmiesznych systemach od lg czy samsunga czy innych zapewne nawet 1% aplikacji w stosunku do androida nie ma i nie będzie

    Skomentuj

  8. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-01 14:59

    Tyle warte SmartTV po latach i niestety obawiam się, że z dzisiejszymi SmartTV będzie to samo za 5-10 lat.

    Skomentuj

  9. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-01 15:57

    Wcześniej z Samsunga (model z 2015) Usunęli Skype'a, ostatnio czytam inf. w ramce TV, że przestają wspierać Twittera... już się bałem, że teraz nawet Youtube'a "zostawią". Faktem jest, że nie używałem ani Skype'a, ani Twittera na TV, ale lepiej jak jest, niż jak nie ma. Niestety takie czasy, że telewizor jak smartfon... trzeba wymieniać co 3-5 lat, jeśli się nie zepsuje wcześniej oczywiście.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-02 10:47

      skype usuneli z wielu telewizorów - powód banalny, nie dogadali się z MS co do licencji.

      Skomentuj

    2. Chris.road
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-02 11:25

      mam propozycję.
      Mozna również zacząć używać głowy i w miejsce skype'a zainstalować whatsup lub inny dowolny komunikator z opcją importu kontaktów.
      To tylko programy.
      Jeżeli producenci tzw.smartgadżetów nie sa wstanie zapewnic komatybilności z reklamowanymi przez siebie samych programami , z niewiadomych powodów, to wiadomo że chodzi kasę - ich kasę a użytkowników mają gdzieś.
      Proponuję zrobić to samo - olać ich.
      Zobaczycie jak szybko staną się znowu waszymi najlepszymi kumplami.
      a jeżeli nie? Cóż może warto poszukać czegoś naprawdę dla siebie.W końcu to są wasze pieniądze- wasza decyzja

      Skomentuj

      1. HomeAudio
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-03 16:45

        Piszesz kompletnie bez sensu:

        1. "Mozna również zacząć używać głowy i w miejsce skype'a zainstalować whatsup"
        ...a po co mi whatsup jak nikt z moich znajomych z niego nie korzysta? można ruszyć głową i nie pisać takich bzdur.

        2. "Proponuję zrobić to samo - olać ich."
        ...tzn. kogo olać? Wszystkich naokoło? Mam się buntować na cały świat bo wszędzie jest coś co mi nie pasuje? Dzisiaj stałem w kolejce 10 minut dłużej bo pani na kasie zamiast szybciej kasować produkty w międzyczasie flirtowała sobie z osobą kupującą... mam olać ten sklep i już tam nie chodzić? Kolejny sensowny sklep mam 1km dalej. Domyślam się że ty jednak nie postępujesz zgodnie z tą dewizą ("olać aby nauczyć")... bo musiał byś albo żyć z dzikimi zwierzętami w lesie albo gryzł byś już kwiatki od dołu....

        Skomentuj

  10. PeterMac
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-02 11:41

    Shield TV albo MiBox 4K tyle w temacie, zadne tam Raspberry Pi czy chińskie tv boxy, do YouTube urządzenie przede wszystkim musi posiadać pełnoprawny system Android TV i obsługiwać sprzętowo kodek VP9 tak zeby mozna było oglądać filmy w 60fps, a tylko z VP9 jest to możliwe.

    Skomentuj Historia edycji

  11. patol1984
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-06 07:49

    A można kupić dzisiaj nowy TV ale żeby nie był smart?

    Skomentuj

  12. Olo75
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-13 15:17

    Szkoda, stary LG naprawdę extra wyświetlał youtube. W czerwcu wyłączyli :(.

    Skomentuj

  13. Kris_82
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-17 10:00

    W moim przypadku obecnie trochę okrężną drogą oglądam sobie filmiki z youtub'a, ale co najważniejsze wykorzystuje do tego ich przeglądarkę XD. Sprzęt odpowiedzialny za nadawanie to stary poczciwy laptopik :-).
    1. Pobieram filmik w 1080p za pośrednictwem programu 4K Video Downloader.
    2. Poprzez aplikację na chromium vGet Cast przesyłany jest filmik bezpośrednio na TV oczywiście przez DLNA.

    Skomentuj

  14. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-03 16:38

    Nowa aktualizacja uniemożliwiła logowanie się na konto YouTube (chodzi o tzw. "Brand Account") - więc brak dostępu do własnych subskrypcji, zuploadowanych filmów, playlist i historii przeglądania. Dodatkowo została wyłączona możliwość odtwarzania wideo w wysokiej rozdzielczości (nie ma opcji przełączenia jakości odtwarzania). Cały interfejs jest interfejsem webowym i działa koszmarnie wolno. Wygląda na to że Google stwierdziło że odstraszy użytkowników od youtube na AndroidTV - i to za wszelką cenę... Czyżby jakieś utarczki z producentami telewizorów? Dziwnie to wygląda... Nie wierzę że to było coś innego niż zamierzone działanie tej firmy - nie ma możliwości aby jakakolwiek firma wypuściła taki bubel na rynek.

    BTW: piszę bazując na doświadczeniach nabytych z obcowaniem ze stosunkowo nowym TV zakupionym w 2016r. Android zaktualizowany do najnowszej wersji.