Na topie

Nowe MacBooki nadal mają problem z klawiaturą - Apple przeprasza użytkowników

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Tematyka: Apple MacBook problemy sprzętowe Producenci: Apple

Trzecia generacja klawiatury motylkowej miała być wolna od wad. Niestety, pomimo usprawnień konstrukcji, producent potwierdził podatność na zanieczyszczenia.

  • Nowe MacBooki nadal mają problem z klawiaturą - Apple przeprasza użytkowników
A A

Jakiś czas temu pisaliśmy o wadliwych klawiaturach w starszych laptopach Apple MacBook. Jak się okazuje, nowe konstrukcje również mogą mieć problem z tym elementem.

Mowa o najnowszych modelach MacBook Pro, w których zastosowano trzecią generację klawiatury motylkowej. Producent wprowadził tutaj dodatkową membranę, mającą nie tylko wyciszyć klawisze, ale też zabezpieczać mechanizm przez zanieczyszczeniami. Miałoby to rozwiązać problem wcześniejszych konstrukcji, które były wyjątkowo podatne na zacinanie.

W rozmowie z Wall Street Journal, producent przyznał, że, choć większość klientów ma pozytywne wrażenia z użytkowania laptopów, to nowa klawiatura nadal ma problemy z zacinaniem. Problem ma dotyczyć niewielkiej grupy urządzeń, a poszkodowani mogą kontaktować się z działem wsparcia technicznego. Jednocześnie przeprosił za kłopoty.

Apple - klawiatura motylkowa

Niekończące się problemy z klawiaturą okazują się być koszmarem dla producenta. Może do następnych MacBooków należałoby wprowadzić okruchoszczelną lub szklaną klawiaturę? Apple niedawno opatentował takie konstrukcje, więc za jakiś czas mogą one trafić do "jabłkowych" laptopów.

Źródło: Overclock3D, iFixit (foto)

Odsłon: 4038 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. Yamaraj6
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2019-04-01 10:43

    "Apple przeprasza" XDD i to jest dobry prima aprilisowy żart, szanuję.

    Skomentuj

    1. Tomasz Słowik
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-04-01 12:35

      Benchmark przepsał, bo sprawa wyszła kilka dni temu ;) Tam przeprasza od razu. Robią to w tak pokrętny sposób, że ręce opadają.

      Skomentuj

  2. Yamaraj6
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-01 10:43

    zdublowany kom

    Skomentuj Historia edycji

  3. tarzinio
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-04-01 10:50

    Opatentował coś co istnieje? Dobre sobie.

    Skomentuj

  4. ryhard
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-04-01 12:22

    Fanboje Apple i tak twierdzą że to najlepszy sprzęt na świecie ;-) ha h ah a

    Skomentuj

    1. lenoxxx
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-04-01 13:50

      Tak ludzie mają z każdą inną marką.

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-04-01 14:21

        Nie, tylko z ta jedyna marka. Im drozsze tym lepsze - nie kupujesz? - jestes biedak i przegryw - nie zaslugujesz na sojowe latte!

        Skomentuj

    2. musslik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-01 15:07

      siła przyzwyczajenia, ludzie są leniwi nie chce im się uczyć nowych rzeczy temu tkwią przy markach racjonalizując swoje wybory do granic absurdu byle by nie zmieniać bo to oznaczać będzie wysiłek i wyjście ze strefy komfortu ;)

      Skomentuj

      1. lantar8
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2019-04-01 18:23

        Taa... wyszedłem z komfortowego iOS bo wszyscy zachwalają nowe samsungi i okazało się takim crapem że musiałem sprzedać po 3 miesiącach z 50%! stratą wartości. W przypadku Apple to jest nie do pomyślenia :)

        Skomentuj

        1. Arek9182
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-04-01 20:17

          Miałem podobnie. Po latach chciałem zmienić iphona tym razem 7 na samsunga s9 i po pierwszym komunikacie, ktory sugerował abym ubijal aplikacje po wyjsciu z niej celem oszczednosci baterii wiedzialem ze w androidzie nic sie nie zmienilo :)
          Poza tym jak przeskoczyc to ze mam ponad 150 gb zdjec w chmurze icloud na macu, cala mase aplikacji na iphona, ipada i maca?
          Kupie tel z androidem i cala kompatybilnosc z reszta urzadzen bierze w leb.
          To nie chodzi o leniwosc a prostote uzytkowania.
          Wracajac do tematu... samsung okazal sie byc bardzo przyzwoitym telefonem z bardzo upierdliwym i malo przyjemnym w uzytkowaniu systemem operacyjnym.