Na topie

ASRock X470 - znamy planowane płyty pod Ryzen 2000

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Płyty główne

Już na premierę nowej platformy, firma ASRock planuje wydać sześć nowych modeli X470 - w planach są modele dla graczy i entuzjastów.

  • ASRock X470 - znamy planowane płyty pod Ryzen 2000
A A

Już za miesiąc mają zadebiutować procesory AMD Ryzen 2000, a producenci przygotowują dla nich nowe płyty główne z serii X470. Jakie modele szykuje dla nas firma ASRock?

W planach producenta jest co najmniej sześć nowych płyt z podstawką AM4 i chipsetem X470:

  • ASRock X470 Gaming-ITX/ac
  • ASRock X470 Gaming K4
  • ASRock X470 Master SLI
  • ASRock X470 Master SLI/ac
  • ASRock X470 Taichi
  • ASRock X470 Taichi Ultimate

Co prawda producent jeszcze oficjalnie nie ujawnił swoich planów, ale informacje o nowych płytach znaleźliśmy w jednym z plików konfiguracyjnych z oprogramowania. Liczba planowanych modeli pokrywa się również z wcześniejszymi przeciekami na temat nowej platformy X470.

AMD X470 - planowane płyty główne

Warto dodać, że z nieoficjalnych przecieków wiemy, że premiera nowych płyt została zaplanowana na 19 kwietnia (wtedy też najprawdopodobniej zadebiutują procesory z serii Ryzen 2000).

Źródło: ASRock, inf. własna, El Chapuzas Informatico

Odsłon: 4974 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    -17    

    Opublikowano: 2018-03-12 12:12

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    wincyj rdzeniuf mi pujdzie?

    Skomentuj

    1. Gucio podroznik
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2018-03-12 12:19

      pojdzie, tata kupi jak poprawisz oceny w gimbalandzie

      Skomentuj

    2. tazik21
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-03-12 20:34

      jest tu admin? dlaczego mam zablokowane forum?

      ps. bo endurek chce wcisnąć swoje i7? Autor tego nie chce! XD

      Skomentuj Historia edycji

  2. Eternal1
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-03-12 13:03

    Wie ktoś jakie są różnice między XFR a XFR 2.0 procesorach serii X?

    Skomentuj

    1. kamild1996
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2018-03-12 13:36

      Poza marketingową papką typu "szybciej i lepiej" to chyba niewiele. Te slajdy sprzed paru dni coś wspominały o możliwości osiągnięcia wyższych taktowań oraz o automatycznym braniu temperatur pod uwagę - ale jest szansa, że te slajdy to fake...

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-03-12 18:29

        Funkcjonalność o której mówisz jest już w XFR v1, może XFR v2 po prostu rozwinie tą samą funkcjonalność i podniesie próg zegara ponad XFR v1. Taki automatyczny overclocking JEŚLI zapewnisz procesorowi wydajne chłodzenie.

        "Marketingowa papka"? Szukasz dziury w całym, jak na razie wszystkie informacje jakie AMD udzielało w temacie RYZEN były rzetelne.

        Skomentuj

        1. kamild1996
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-03-13 07:36

          Absolutnie nie miałem na myśli tego, że kłamią. Miałem bardziej na myśli to, że przedstawiono te zmiany dość ogólnie.

          Skomentuj

    2. PrEzi
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-03-12 18:26

      XFR 2.0 ponoc ma wspierac wyzszego Boosta oraz przy wszystkich rdzeniach ma lepiej pracowac.

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-03-12 18:33

        Dzięki, też tak myślałem, przesunięcie granicy "OC z automatu" + poprawki obecnych funkcji.

        Skomentuj

  3. Franz
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-03-12 18:21

    Nowe procesory i nowy chipset - norma.

    Producenci płyt też muszą coś mieć z premiery nowych procesorów.

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-03-12 18:30

      A w czym to przeszkadza? Procki z powodzeniem można wsadzić do obecnych płyt X370, B350, A320, które możliwe że jeszcze trochę stanieją po premierze linii 400.

      Skomentuj

      1. tazik21
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-03-12 20:38

        ale wiesz producenci płyt mają kaprys- czasem :D