Smartfony

Asus ZenFone 5 może mocno przypominać iPhone'a X (tak, chodzi o wyświetlacz)

z dnia 2018-02-13
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Opublikowane rendery sugerują, iż Asus ZenFone 5 wyposażony zostanie w wyświetlacz z charakterystycznym wcięciem w górnej części, miejscem na frontową kamerę i czujniki.

Być może słyszeliście już, że Asus zaprezentuje na MWC 2018 smartfony z serii Zenfone 5. Ostatnio dowiedzieliśmy się trochę na temat modelu ZenFone 5 Lite, tym razem w centrum uwagi znalazł się ZenFone 5, który powinien mieć do zaoferowania nieco więcej.

Z renderów opublikowanych przez redakcję winfuture wynika, iż może on mocno przypominać iPhone'a X. Przede wszystkim z uwagi na wyświetlacz (18:9) z charakterystycznym wcięciem w górnej części, miejscem na frontową kamerę i czujniki.

Asus ZenFone 5 render

Ramki wyglądają tutaj na nieco szersze, ale kolejne podobieństwo widzimy na tylnym panelu. Trudno nie określić tak pionowo osadzonego, podwójnego aparatu przy jednym z boków. Inaczej ulokowana zostanie dioda doświetlająca, w przeciwieństwie do smartfona z logo Apple pojawi się też czytnik linii papilarnych oraz złącze słuchawkowe - to już na dolnej krawędzi.

Nie wypada pominąć tutaj krótkiego materiału, jaki producent opublikował na portalach społecznościowych. Widzimy na nim bowiem front smartfona bez przywoływanego wcięcia w górnej części wyświetlacza. Brak miejsca na frontową kamerę sugeruje, iż producent o tym szczególe „zapomniał”.

Źródło: winfuture, asus

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Oj, będzie pozewisko ;P
 • avatar
  To ewidentnie wymyślił jakiś imbecyl. Ramka na dole jest grubsza niż u góry (po za wycięciem) w przeciwieństwie do iPhone'a gdzie jest identyczna (i po to właśnie ją załadowali - chcieli pozostawić minimalne poczucie identycznych ramek). Jedynym sensownym rozwiązaniem jest to z Galaksiaków gdzie górna i dolna są identyczne i lekko szersze niż po bokach lub gorsze, ale wciąż sensowne to z iPX.
 • avatar
  Niestety ale nie jest to najładniejszy wygląd.To co zaprezentował VIVO 7 oraz XIAOMI Mi MIX 2s z ekranem wypełnionym prawie na całej obudowie.Zobaczymy jak to będzie wyglądało po premierze na youtube na przykład.
  Szkoda tylko ,że Snapdragon 845 szczególnie ze swoją wydajnością CPU pewnie spadnie do średniej półki.
 • avatar
  Czemu się wzorują na tak brzydkim wyglądzie? przecież srajfon X jest brzydki