Na topie

Nowa konsola Atari to VCS [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Konsole do gier

Kategoria: Gry Sprzęt do gier Konsole do gier Tematyka: Linux Producenci: Atari

Ataribox to teraz Atari VCS. Zmianie uległa jednak jedynie nazwa -- reszta konsoli zostaje po staremu. Przy okazji otrzymaliśmy jednak nowe zdjęcia, prezentujące poszczególne elementy zestawu.

 • Nowa konsola Atari to VCS [AKT.]
A A

Aktualizacja, 20 marca 2018: Wygląd właściwie się nie zmienił, pomysł na urządzenie tak samo (to konsola do zabawy przy retro-grach i „współczesnych treściach”), ale zmieniła się nazwa. Nowa konsola Atari będzie nazywać się VCS, a nie Ataribox, jak zapowiadano wcześniej. 

Nie aktualizujemy newsa jednak wyłącznie po to, by przekazać informację o nowej nazwie. Otrzymaliśmy też zapowiedź, że już niedługo wystartuje przedsprzedaż konsoli Atari VCS, a także garść nowych zdjęć, które możecie obejrzeć poniżej (kliknijcie, by zobaczyć zdjęcia w powiększeniu):

Atari VCS

I zbliżenie na kultowe logo:

Atari VCS zoom

Tak wygląda klasyczny joystick… 

Atari VCS joystick

...a tak współczesny pad:

Atari VCS pad

Logo konsoli przedstawia się zaś następująco:

Atari VCS logo

 

News, 27 września 2017: Po nieco spokojniejszych latach firma Atari chce powrócić w wielkim stylu, w czym pomóc ma jej najnowsza konsola do gier. Poznaliśmy kilka informacji na jej temat, które mogą wystarczyć, by wyrobić sobie pierwszą opinię.

Konsola Ataribox została zapowiedziana w czerwcu, a miesiąc później poznaliśmy jej wygląd, który ma łączyć nowoczesność z klasyką (tak, przedni panel jest wykonany z prawdziwego drewna). To samo zresztą tyczy się samego urządzenia. Co to jednak będzie oznaczać w praktyce – czym tak naprawdę będzie ten sprzęt? Częściowo odpowiedź odnajdujemy w oficjalnej notce producenta.

Już wcześniej ujawniono, że Ataribox będzie konsolą, która pozwoli grać w klasyczne tytuły („mnóstwo klasycznych tytułów”, jak czytamy w notce), ale też „obsłuży współczesne treści”. Nie wiedzieliśmy jednak, czy dotyczy to także nowych gier. Teraz już wiemy i jest to dobra wiadomość, bo tak – chodzi o gry. Producent chwali się współpracą z „licznymi studiami” i obiecuje ujawnienie pierwszych tytułów „niebawem”.

Ataribox konsola

Aby obsłużyć te gry (i nie tylko gry, o czym za chwilę) konsola Ataribox będzie wyposażona w zmodyfikowany procesor AMD oraz kartę graficzną z rodziny Radeon. Konkretów brak. Ogłoszono za to, że systemem operacyjnym będzie Linux z „łatwym w obsłudze interfejsem”. To (plus ujawniona wcześniej obecność portów USB, HDMI i Ethernet) ma czynić z urządzenia rozrywkowe centrum, pozwalające odtwarzać filmy i muzykę oraz korzystać z rozmaitych aplikacji.

Jeśli jesteście nastawieni pozytywnie, to pewnie zainteresuje was też wiadomość, że rynkowy debiut konsoli Ataribox odbędzie się zaraz przed przyszłorocznymi wakacjami, a jej cena będzie się mieścić w zakresie 249-299 dolarów (w zależności od wersji). 

Wcześniej, być może nawet na dniach, wystartuje zbiórka na Indiegogo. Po co? – „Ponieważ chcemy, żeby społeczność fanów Atari była ważną częścią tej premiery”, tłumaczą twórcy.

Źródło: Atari

Odsłon: 8628 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij
 1. raffal81
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-09-27 09:11

  No cena ładna, chyba odpalę RPI za 26zł, do tego pad od SNES za 15zł, no i retropi ;]

  Skomentuj

  1. tomx1989
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2017-09-27 09:37

   Fajnie, a ja zaraz zjem śniadanie, tylko co to ma wspólnego z newsem? Ciekawe ile nowych gier pisanych pod RPI odpalisz?

   Skomentuj

   1. raffal81
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-27 13:03

    Rozumiem że pod ATARI nowe odpalisz, bo jeżeli ma to być konsola, od tak na której odpalasz gry z PC itp, to takie coś nazywa się XBOX.

    Bo od tej konsoli oczekiwałem retro gier, a nie kombajnu multimedialnego.

    Skomentuj Historia edycji

  2. drcocaina
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-03-20 14:10

   Może cena dlatego wysoka bo nie jest to RPi z alledrogo tylko konstrukcja oparta o GPU AMD? Zastanów się sam.

   Skomentuj

  3. wojciechu15
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-03-20 16:30

   No i spoko. A koleś który lata temu na studiach lubił ATARI i mu się nieźle powodzi odłoży iphone za 5000 zł i zagra na Atari VCS. Ty zadowolony, Atari zadowolone, ich klienci zadowoleni. Żyć nie umierać.

   Skomentuj

 2. Kershav
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-09-27 10:13

  Niestety w dzisiejszych czasach nazwa firmy nic nie znaczy. Czy to stacjonarka, laptop, smartfon... podzespoły te same. Znamy ich ceny i możliwości i to Atari nie będzie konkurencją dla nikogo. Życzę powodzenia bo dlaczego nie ale na samych fanach retro się zapewne nie dorobią :/ [wygląd mi się podoba :) ]

  Skomentuj

  1. Sweew
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-09-27 11:40

   Mi AtariBox przypomina trochę Nvidia Shield, tylko większy nacisk położony jest tutaj na gry. Pewnie będzie to jakaś podstawka do gier i filmów, takie w sumie niewiadoma co ;)
   Jednak cena 250-300$ trochę odstrasza zwłaszcza ze o konsoli nic nie wiaodomo, tyle ze gry retro odpali, a o współczesnych ani słowa. 300$ żeby uruchomić klasyki z Atari ? Czekamy na więcej informacji

   Skomentuj

   1. SirMichael
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-27 16:47

    to już taniej wyjdzie zrobić retro-pi

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!