• benchmark.pl
 • Gry
 • Wiedźmin ma 10 lat - zobacz świetny film dokumentalny o tym, jak powstawał
Gry

Wiedźmin ma 10 lat - zobacz świetny film dokumentalny o tym, jak powstawał

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2017-09-11

Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina to prawie dwugodzinny majstersztyk kanału arhn.eu, który możecie obejrzeć za darmo.

Od czasu do czasu w serwisie YouTube pojawiają się profesjonalnie wykonane materiały, obok których trudno przejść obojętnie. Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina jest jednym z nich. To trwający prawie dwie godziny film dokumentalny, którego tytuł jasno wskazuje na to, jaka jest jego tematyka.

Film został opublikowany z okazji 10-lecia cyklu rozwijanego przez CD Projekt RED – jest efektem współpracy kanału arhn.eu i serwisu Ceneo, ale nie powstałby też bez udziału licznych gości, którzy albo mieli swój udział w tworzeniu cyfrowych rozdziałów opowieści o Geralcie z Rivii, albo też bacznie się temu procesowi przyglądali. 

Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina to fragmenty kilkunastu wywiadów i kompletna historia tego, jak Wiesiek zawędrował na ekrany monitorów. Temu, że musi być ciekawie, nie można więc zaprzeczyć, a i wykonanie jest pierwszorzędne. Dla fanów Wiedźmina to pozycja obowiązkowa.

„Dziś »The Witcher« to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, jednak wówczas nikt nie spodziewał się, że będzie ona miała tak wielki wpływ na rynek gier wideo w Polsce i na świecie” – czytamy w opisie. Nie pozostaje nam teraz zatem nic innego jak zaprosić na film:

Źródło: arhn.eu. Ilustracja: CD Projekt RED

marketplace

Komentarze

6
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nawet nie wiem kiedy te 2 godziny minęły. Bardzo przyjemny film. Przydałoby się jeszcze coś o W2 i W3.
  Zaloguj się
 • avatar
  Powinniście wpisać kto jest autorem filmu...
 • avatar
  Witam,mam pytanko.Jak najlepiej zagrać w Wieśka 3,to znaczy po kolei,czyli podstawka,Serca z Kamienia i Krew i Wino?Czy może skończyć najpierw pierwszy dodatek,albo oba przed zakończeniem podstawki?
  Zaloguj się
 • avatar
  Obejrzałbym ale nie chcę widzieć twarzy aktora podkładającego głos geraltowi. Popsułoby mi to jego odbiór