Gry

Crytek pokazuje nowe demo technologiczne VR

opublikowano przez w dniu 2015-04-17

Back To Dinosaur Island - oto najnowsze demo technologiczne stworzone z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift.

Crytek Dinosaur

Podczas tegorocznego GDC firma Crytek zaprezentowała funkcje najnowszej wersji silnika CryEngine. Jednym z elementów pokazu było demo technologiczne stworzone z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Materiał zatytułowany Back To Dinosaur Island był całkowicie grywalny (o ile można to tak nazwać). Niemiecki producent wie, że wielu chętnych nie mogło się zjawić na GDC i dlatego też postanowił opublikować filmik z tego właśnie dema.

Na YouTube mamy jedynie statyczny filmik – podczas GDC 2015 odwiedzający mogli kontrolować obraz – przesuwał się on zgodnie z ruchami głowy użytkownika. Sam opublikowany przez Crytek materiał pozwala jednak wyobrazić sobie w jaki sposób budować napięcie i klimat zamierza producent w pełnoprawnych już produkcjach na Oculus Rift (i podobne gadżety). Gotowi na spotkanie z dinozaurem?

Być może zastanawia was tytuł dema – Back to Dinosaur Island. Zagadka jest jednak prosta do rozwiązania. Otóż w 2001 roku firma Crytek zaprezentowała X-Isle: Dinosaur Island – demo technologiczne pokazujące najnowsze wówczas osiągnięcia w zakresie grafiki komputerowej i renderingu 3D w czasie rzeczywistym. Ciekawi jak to wyglądało? Zobaczcie sami:

Wygląda na to, że nie zmarnowano ostatnich czternastu lat, prawda?

Źródło: RockPaperShotgun

marketplace

Komentarze

37
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bo ja wiem czy nie przespano?
  biorąc pod uwagę skokw grafice między takim 1993 rokiem a 2001 (wydanie tego dema Crytek) - 8 lat, po kolejnych 14 latach powinniśmy mieć grafikę fotorealistyczną i takie właśnie VR, tymczasem pod tym względem 'Back to dinosaur island' tyłka nie urywa.
  Nadal widać, że to grafika komputerowa, roślinność nienaturalna, kolebie się na wietrze też niezbyt naturalnie.
  Postęp graficzny ZNACZNIE zwolnił w ostatnich 10 latach.
  Zaloguj się
 • avatar
  To drugie demo jak na 2001 rok to wygląda oszałamiająco. Przecież to były czasy GeForce 2MX :)
  Masakra...

  Wtedy przecież nawet shaderów nie było... Jak oni zrobili normal mapping? Za pomocą DOT3? ...

  Coś mi tu nie gra - jak na 2001 rok to się nie zgadza za bardzo...
  Zaloguj się
 • avatar
  Wielkośc mapy zmalała kilkudziesięciokrotnie
 • avatar
  Mogliby zrobic nowego Turoka na swoim silniku.
 • avatar
  Grałbym...
  Demo jest piękny ale mimowszystko brakuje mi dobrej gry osadzonej w erze dinozaurów. Jedyne z dinozaurami co ostatnio wyszło to jakieś survivale ze słabą mechaniką poruszania się tych pięknych stworzeń którymi są dinozaury. Deweloperzy dajcie nam jakąś gre fabularną osadzoną w erze dinozaurów!!!
  Zaloguj się
 • avatar
  Wszystko było piękne dopóki nie pojawił się dinozaur... Jego oświetlenie i sama paszcza nie wzbudza realizmu w ogóle...
 • avatar
  Crysis 4?
  Zaloguj się
 • avatar
  Czy przypadkiem dinozaury nie były zimnokrwiste? Skąd ta para z pyska, czyżby dino coś popalał??
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  To mi przypomina Jurassic Park: Operation Genesis z 2003 roku :D
 • avatar
  jest takie nowe że widziałem je 10ć dni temu ...
 • avatar
  Ciekawe jaką grę wymyślą na nowym silniku? Droga, jaką poszli we FarCry-u okazała się sukcesem. Nie ukrywam, iż chciałbym, aby klimaty nowego sztandarowego tytułu Cryteka były podobne, głównie z uwagi na zachwycającą dżunglę.
 • avatar
  Te demka to sobie można między bajki wsadzić, do dzisiaj w grach nie ma tak rozległych terenów jak w demku z 2001, no może są ale z LOD'em który zazwyczaj wygląda okropnie i wszystko respi się 50 metrów od gracza.
 • avatar
  Tymczasem Crysis IMO wygląda o wiele lepiej pomimo braku tylu efektów które się pojawiły przez te prawie 10 lat. Nie wspominając już o modach graficznych...