Na topie

Mali też mogą odnosić duże sukcesy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Tematyka: Gry symulacyjne RPG strzelanina Producenci: Larian Studios Red Dot Games StudioMDHR

Cuphead, Divinity: Grzech Pierworodny II i Car Mechanic Simulator 2018 to gry, które sprzedają się naprawdę dobrze.

 • Mali też mogą odnosić duże sukcesy
A A

Najłatwiej jest dzisiaj sprzedać prostą, wybrakowaną grę z ładną grafiką. Dobrze widzieć więc, że te mniejsze projekty, w których najważniejsza jest grywalność, również sprzedają się całkiem nieźle. Ostatnie dni przyniosły zaś trzy takie wiadomości. 

Taką nietypową produkcją jest na przykład Cuphead – bardzo klimatyczna strzelanina stworzona przez StudioMDHR. Z danych SteamSpy wynika, że gra w sklepie Valve znalazła już ponad milion nabywców. W ubiegłym miesiącu twórcy ujawnili, że mniej więcej 60 proc. sprzedanych egzemplarzy to wersje PC, co pozwala wyliczyć, że łącznie sprzedać mogło się już około 1,5 miliona kopii.

Inną grą, która zdecydowanie nie jest dla każdego, jest Divinity: Grzech Pierworodny II. Połączenie klasycznego RPG z nowoczesnymi rozwiązaniami od Larian Studios po 10 tygodniach obecności na Steamie trafiło na komputery ponad miliona graczy. Liczba bawiących się przy tym tytule może się jeszcze powiększyć, bo twórcy zamierzają przenieść swoje dzieło na konsole.

Na koniec jeszcze coś z polskiego podwórka. Okazuje się, że stworzona przez Red Dot Games gra Car Mechanic Simulator 2018 rozeszła się już w ponad 200 tysiącach egzemplarzy. To naprawdę dobry wynik jak na produkcję tego rodzaju, a twórcy chwalą się ponadto, że pieniądze przeznaczone na produkcję i marketing zwróciły się już w dobę.

Źródło: Dark Side of Gaming, SteamSpy, PlayWay

Odsłon: 3647 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. czerwonyznajomy
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-11-29 18:25

  Jak dla mnie Divinity: Original Sin II to gra roku.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!