Na topie

Cuphead dostaje 8,5/10 - dziś premiera tej intrygującej platformówki 2D

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Cuphead to jedna z najładniejszych i najbardziej klimatycznych gier tego roku. Recenzenci dają do zrozumienia, że jest też jedną z najlepszych.

 • Cuphead dostaje 8,5/10 - dziś premiera tej intrygującej platformówki 2D
A A

Dobrze zobaczyć grę, która tak bardzo wyróżnia się na tle wielu takich samych produkcji. Mowa o Cuphead – dwuwymiarowej platformówce, o której powiedzieć, że nawiązuje stylistyką i klimatem do kreskówek z lat 30. ubiegłego stulecia, to właściwie nic nie powiedzieć. Jednak choć trudno znaleźć słowa, by opisać ten tytuł, to na pewno warto wspomnieć, że dzisiaj debiutuje on na rynku i od razu spotyka się z bardzo ciepłym przyjęciem.

„Prawdziwe dzieło sztuki, wysokojakościowe pod każdym względem” – napisał redaktor Areajugones (10/10). Podobne słowa odnajdujemy w recenzjach serwisów Destructoid (9,5/10) i GamesRadar+ (10/10), której autor wymienia atuty: „autentyczna estetyka z lat 30., jazzowe melodie, pomysłowe postacie i rozgrywka oparta na mechanizmach z najlepszych dwuwymiarowych strzelanin”. Plusem może być też fakt, że na przejście gry trzeba przeznaczyć około 20-25 godzin.

„Jedną z najlepszych, a na pewno najpiękniejszą” nazwał grę Cuphead serwis Generación Xbox (9,5/10). Z kolei dziewiątki za dopracowanie w każdym aspekcie przyznały temu tytułowi Atomix, CGMagazine, hiszpański IGN i Windows Central. Poziom trudności jest podobno bardzo wysoki, ale mimo że zabawa jest wymagająca, nie jest zbyt frustrująca. Stąd też kolejne wysokie oceny – od SpazioGames i Polygon (po 8,5/10) oraz Trusted Reviews, Shacknews czy GameSpot (po 8/10). 

Gra Cuphead od dzisiaj dostępna jest na Xbox One i PC. Jako że jest to jeden z tytułów w programie Xbox Play Anywhere, wystarczy kupić jeden egzemplarz, by mieć możliwość zabawy zarówno na konsoli, jak i na pececie. Cena tymczasem wynosi zaledwie 92,49 zł.

Źródło: Metacritic, Xbox, Game Informer

Odsłon: 4347 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. kitamo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-29 20:21

  Co prawda graficznie stylistyka ORI bardziej mi odpowiadała (szczególnie styl graficzny, animacja a do tego muzyka) ale cuphead wygląda miodnie. Chetnie zagram bo fajnie oddaje klimat.

  Skomentuj Historia edycji

  1. Wojciech Kulik
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-09-29 21:33

   W momencie publikacji artykułu średnia ocen na Xbox One (według Metacritic) wynosiła 85% (czyli 8,5/10). Obecnie jest to 86%. http://www.metacritic.com/game/xbox-one/cuphead?ref=hp

   Skomentuj

 2. Shunex
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-09-30 10:25

  Ta gra powinna mieć kategorię Horror Psychodeliczny...

  Skomentuj

 3. Radical
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-30 15:06

  Pogralem dzisiaj i styl graficzny mega, muzyka mega i tak samo poziom trudnosci jest mega wysrubowany. To taka contra z pegasusa tylko ze w klimatycznej oprawie.

  Skomentuj

  1. Adrian Waleczny
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-10-01 20:21

   Jazz? Jak tak, to muszę posłuchać koniecznie.

   Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!