Internet

Darmowa telewizja internetowa - jak oglądać i gdzie?

z dnia 2019-10-01
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Czy istnieje coś takiego jak legalna darmowa telewizja online? Czy da się oglądać telewizję przez Internet na żywo? Jakie kanały są dostępne w sieci i gdzie należy szukać transmisji? Tutaj znajdziesz odpowiedź na te pytania.

Brak telewizora w domu nikogo już nie dziwi, a nawet jak już telewizor jest, to niekoniecznie musi służyć do oglądania TV. Coraz więcej osób rezygnuje z telewizji, a powodów jest kilka: chęć sprawowania pełnej kontroli nad tym, co się ogląda, brak zainteresowania traceniem czasu na reklamy i potrzeba bycia nieograniczanym przez ramówkę. Zdarza się jednak, że czasem tylko w TV można obejrzeć jakąś transmisję albo konkretny, interesujący materiał. Czy da się to zrobić za darmo w sieci? A jeśli tak to gdzie i jak? Przyglądamy się temu, jak darmowa telewizja internetowa wypada w praktyce.

Gdzie dostępna jest darmowa telewizja online?

WP Pilot: 31 kanałów TV za darmo

Aktualnie najpopularniejsza telewizja online za darmo to WP Pilot. Jest to bardzo dobra platforma, która pozwala oglądać wybrane kanały TV na żywo. To darmowa telewizja w komputerze, telewizorze z Androidem oraz smartfonie czy tablecie. Aby z niej skorzystać, wystarczy założyć bezpłatne konto. (przyda się też dobre łącze, ale to dotyczy każdej z opisywanych usług). 

TV WP Pilot

Podstawowy pakiet w WP Pilot nazywa się Starter i jest całkowicie darmowy. Trzeba się wprawdzie liczyć z dodatkowymi reklamami i gorszą jakością sygnału w przypadku dużego zainteresowania (abonenci są traktowani priorytetowo), ale to całkowicie zrozumiałe. Jeśli interesuje nas legalna telewizja przez internet, to i tak jest to najbogatsza i najbardziej atrakcyjna oferta.

Nie płacąc ani złotówki uzyskuje się dostęp aż do 31 kanałów. Stacje, jakie pozwala oglądać ta darmowa telewizja internetowa na żywo, to: Polsat, TVN, WP, TVP 1, TVP 2, TVP 3 Warszawa, TVP 3 Gdańsk, TV 4, TV Puls, Fashion TV, 4FunTV, 4FunTV Gold Hits, 4FunTV Dance, Travelxp, GameToon, Stars TV, MusicBox UA, Jazz, France 24 (FR), France 24 (EN), To!TV, Nobox TV, wPolsce.pl, Love TV, TVS, TV Trwam, Red Carpet, EzoTV, TBN Polska, Polonia 1 i Tele 5. Jest więc coś dla miłośników seriali, dla osób chcących trzymać rękę na pulsie, jak i dla wielbicieli kanałów muzycznych.

WP Pilot oferta

Dostępne są również płatne pakiety WP Pilot – łącznie w katalogu znajduje się ponad 90 kanałów. Pełna oferta jest dostępna na stronie usługi.

TVP online na żywo

Jest też inny sposób, by oglądać programy TVP w Internecie. Szczególnie zainteresować może on osoby, które nie chcą zakładać kolejnego konta w tym lub innym serwisie. Dotyczy to jednak tylko nielicznych stacji, mianowicie: TVP Info, TVP Polonia i regionalnych kanałów TVP 3, a także anglojęzycznego Poland In. Transmisje na żywo są dostępne z poziomu platformy TVP VOD (TVP Stream)

TV TVP

Telewizja Polska ma również prawa do transmitowania meczów polskiej reprezentacji i najważniejszych wydarzeń sportowych na poziomie reprezentacyjnym (oraz wybranych meczów Ligi Mistrzów). Osoby, które nie korzystają z telewizji, również mogą oglądać takie transmisje na żywo: lekkoatletyka, tenis, rozmaite spory drużynowe (w tym piłka nożna i siatkówka) – to wszystko można znaleźć na stronie Transmisje TVP Sport i oglądać tak, jak w telewizji. 

Alternaytwna darmowa TV internetowa

Podobnie jak w przypadku treści oferowanych przez Transmisje TVP Sport, istnieje wiele programów telewizyjnych, które da się oglądać na żywo przez Internet. Wśród nich znajdują się niektóre programy rozrywkowe i informacyjne Polsatu (np. Skandaliści czy Wydarzenia i Opinie), dostępne bezpłatnie z poziomu platformy Ipla (która oferuje też płatne pakiety TV).

Ipla live

Są również telewizje stricte internetowe, które prowadzą tzw. livestreamy o określonych porach (jak np. Onet Rano), ale to nieco inny temat. Jeszcze inną kategorię stanowią serwisy VOD (wideo na życzenie), ale te najlepsze (po okresie próbnym) nie są darmowe. Mimo to warto zobaczyć, co nowego na Netflix i co nowego na HBO GO.

Telewizja online za darmo – czy to jest legalne?

W Internecie wiele jest usług oferujących darmowy (lub płatny) dostęp do kanałów telewizyjnych. Poza wymienionymi wcześniej serwisami są one jednak przeważnie nielegalne. Należy na nie uważać, bo takie pirackie e-transmisje często są narzędziami w rękach cyberprzestępców.

Zdarza się, że strony z nielegalnymi transmisjami TV proszą o instalowanie wtyczek i dodatków, które w rzeczywistości mogą być niebezpieczne dla użytkowników i wykradać ich dane. Mogą one też na przykład służyć do kopania wirtualnych walut i tym samym mieć negatywny wpływ na wydajność komputera.

Szczególnie należy uważać na strony, które w celu odblokowania telewizji online proszą o wysłanie wiadomości SMS. Przez nieostrożność można stracić sporo pieniędzy i zapisać się do usługi subskrypcyjnej, a przez to co miesiąc mogą być pobierane opłaty z naszego konta.

I nawet jeśli to udostępnianie takich treści jest nielegalne, a nie samo ich oglądanie (bo takie są fakty), to świadome przymykanie oka na łamanie prawa też nie jest raczej w porządku. Jeśli więc chcecie oglądać TV online za darmo, to lepiej robić to, wykorzystując legalne źródło. 

Źródło: inf. własna. Foto: Wokandapix/Pixabay (CC0)

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TV OFF... nie wspieramy propagandy i programów dla idiotów ;/
 • avatar
  i sie zaczyna taka oto darmowa

  Prosimy, wyłącz AdBlock/uBlock
  Dzięki reklamom masz dostęp do bezpłatnych kanałów. Wyłącz program blokujący reklamy lub tryb incognito i odśwież stronę, aby oglądać.

  ODŚWIEŻ STRONĘ
 • avatar
  Sciema jakaś, cokolwiek oprócz 1 i trwam jest płatne
  Zaloguj się
 • avatar
  To są dobre płatne serwisy,
  a jak ktoś szuka tv online za darmo to jest na https://megawypas.com
 • avatar
  http://zobacz.ws/ tu macie jakaś stronę z tv
 • avatar
  Ja wolę IPTV. Tańsze od kablówki. Oglądam przez PLEX. 9000 kanałów z całego świata i ponad 140 pl.
  Zaloguj się
 • avatar
  Płatnych serwisów nie brakuje, można oglądać w dobrej jakości i bez limitów telewizję.
  Ja szukam zawsze darmowych stron z telewizją online np. https://inatv.pl