Na topie

ELEX - o co chodzi w nowej grze twórców Gothica?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Wyjaśnia to nowy zwiastun zatytułowany „Prolog”. Gra ELEX zadebiutuje na rynku jeszcze przed końcem bieżącego roku, najpewniej jesienią.

 • ELEX - o co chodzi w nowej grze twórców Gothica?
A A

Twórcy Gothica zaserwują nam w tym roku prawdziwą mieszankę wybuchową, w której nowoczesne technologie mieszają się z magią i historycznymi pozostałościami. Nowy zwiastun tego erpega stanowi wprowadzenie do świata, który kontrolowany jest przez substancję nazywaną ELEX:

ELEX to najnowsza gra studia Piranha Bytes. Ekipa obiecuje mechaniki znane z Gothica, ale też mnóstwo świeżości. Dzięki różnorodności rozgrywka ma być nietypowa, a wśród dostępnych broni znajdziemy miecze, kusze, strzelby, miotacze ognia czy plazmę. 

Oprócz walki w świecie ELEX sporo czasu spędzimy na eksploracji (między innymi z pomocą plecaka odrzutowego) i poznawaniu historii tej oryginalnej lokalizacji. Zresztą co tu dużo mówić – gra ma być erpegiem w najczystszej postaci.

Gra ELEX powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera planowana jest na trzeci kwartał bieżącego roku. Jeśli macie ochotę rzucić okiem na samą rozgrywkę, przypominamy o opublikowanym niedawno filmiku.

Źródło: THQ Nordic

Odsłon: 4645 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij

Gry w marketplace

 1. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-04-21 19:02

  Mam nadzieję, że techniczne wykonanie będzie lepsze niż ich dotychczasowych gier, bo o ile historie w ich grach były naprawdę fajne, to interfejs i jego braki, a co więcej, masa błędów w pierwszych wydaniach były zatrważające.

  Skomentuj

  1. pablo11
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-04-21 21:10

   To małe studio. Wiele można im wybaczyć. A Gothic to seria z poprzedniej dekady Gothic 3 miał premiere 11 lat temu.
   Co do Elexa. Wszystko wydaje się ok, oprócz tych jetpacków. One mi jakoś nie pasują do tego klimatu. Szczególnie w formie, którą pokazali.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)