Chłodzenie

Entuzjasto, uważaj na bloki wodne EK Water Blocks

opublikowano przez w dniu 2011-06-15

EK Water Blocks wstrzymała sprzedaż niklowanych bloków wodnych, gdyż zaczęły korodować. Trzeba przyznać, że EK Water Blocks, która słynie z produkcji akcesoriów do chłodzenia cieczą, dotychczas cieszyła się dużym zaufaniem, a jej produkty były chętnie kupowane. Okazuje się jednak, że reputacja firmy została lekko nadszarpnięta.

 

skorodowany blok wodny firmy EKWB

 

Firma otrzymała wiele skarg od niezadowolonych użytkowników, którzy zauważyli pojawiającą się rdze na blokach. Zarzucili producentowi słabą jakość niklowania produktów. Warto zaznaczyć, że powłoka ta oprócz nadawania konstrukcji połysku, także zabezpiecza ją przed korozją. EKWB przeprowadził własne badania i zauważył, że powodem rdzewienia jest mieszanie się związków zawierających srebro, siarczan miedzi oraz środków do zwalczania glonów w miejskich sieciach wodociągowych. Zalecił także, aby korzystać z wody destylowanej lub specjalnych płynów przygotowanych do tego celu. Producent poinformował, że na bieżąco będzie starał się informować o sytuacji i w razie potrzeby wymieni niezadowolonym klientom blok wodny w ramach 24-miesięcznej gwarancji.

 

skorodowany blok wodny firmy EKWB

 

skorodowany blok wodny firmy EKWB

 

Więcej o chłodzeniu cieczą:

 

Źródło: TechPowerUp.com

marketplace

Komentarze

51
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  O kurcze.
  Ja byłem pewien że do chłodzenia cieczą nie używa się wody. Myślałem że służy do tego jakiś płyn który pewnie ma lepsze właściwości niż H2O. Ludzie naprawdę tam leją "kranówę"?
  Zaloguj się
 • avatar
  ciekawe co by było gdyby zalać wódeczką, na mnie to działa chłodząco :D
 • avatar
  nie łaska skoczyć na stacje chodziażby po destylowaną??
 • avatar
  tylko skonczony debil wlewa do ukladu LC zwykla kranowke. nic dziwnego, ze potem bloki koroduja.

  jako chlodziwo najlepiej uzywac fersera / borygo, albo chociazby wode demineralizowana.

  Zaloguj się
 • avatar
  Najlepsza by była woda o czystości spektralnej, ale to już lekka przesada ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  Używam wody destylowanej, wcześniej Fesera ale uznałem, że nie warto dopłacać.
  Woda ma nieco lepsze właściwości od Fesera, temp. są o 2 stopnie niższe no i destylka kosztuje grosze.

  Zalewanie WC kranówką praktykują chyba tylko kompletni amatorzy zieloni jak Feser.
 • avatar
  "środków do zwalczania glonów w miejskich sieciach wodociągowych." - kurde gdzie oni mieszkają i co piją??? Ja już się boję :)
 • avatar
  Coca-cole leją dlatego takie efekty ;D A tak na poważnie do lc to tylko destylka jak dla mnie .
 • avatar
  Używałem kiedyś bloku na CPU, ale tam producent jasno zaznaczył że używanie innej cieczy niż zalecany preparat praktycznie z miejsca kasuje gwarancję
 • avatar
  dlatego nie jestem zwolennikiem chłodzenia cieczą, wolę stare dobre powietrze :) poza tym od lat krąży opinia, że prawdziwe Porsche skończyły się gdy firma przeszła na chłodzenie cieczą, oby w kompach nigdy nie zrezygnowano z powietrza
  Zaloguj się
 • avatar
  Ja mam demineralizowaną + kilka kropel jakiegoś antyglona "Biocide" chyba i zero problemów.
 • avatar
  Panie newsman od kiedy to miedź / nikiel rdzewieją? :) Poza tym wyraźnie tam zaznaczono, że chodziło o działanie związków zawierających srebro lub siarczany miedzi (aczkolwiek nie wiem czy I czy II). Warto też chyba zaznaczyć, że powstają one raczej w wyniku stosowania przez użytkowników nietypowych mieszanek płynów chłodniczych. Wprawdzie firma profilaktycznie wstrzymała sprzedaż niklowanych bloków wodnych ale wydaje mi się, że tylko do momentu aż przebadają wszystkie popularne płyny chłodnicze...Sam mam na CPU niklowany blok z serii Supreme LTX i przy używaniu niebieskiego Fesera One nic się nie działo :)
 • avatar
  Chwała że mam powietrze ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  wielka szkoda, że elektronika dziś grzeje się tak bardzo że już ciecz ją chłodzi, najlepiej wspominam czasy gdy komp nie miał ani jednego wentylatora już nie mówiąc o cieczy chłodzącej, było cicho bezawaryjnie i chłodno, fakt że nie tak wydajnie ale było bezproblemowo i bezawaryjnie, a dziś? dziś czyść człowieku filtry powietrza co tydzień już nie mówiąc o pewnych antyglonach (rozbawia mnie na maxa to słowo XD) i chłodzeniu cieczą, wentylatory weszły to więcej motania niż przy pasywce, a przy chłodzeniu cieczą jeszcze więcej droższych zmartwień niż przy powietrzu
  Zaloguj się
 • avatar
  Czysta woda destylowana nie nadaje się do WC, bo szybko w niej pojawia się życie i zaczyna przewodzić.
  Feser też nie jest najlepszy bo zatyka drobne finy np w Apogee GTZ.
  Obecnie mam Aquacomputer DP Ultra, póki co jestem zadowolony ale okaże się jak zdejmę blok z proca i sprawdzę czy są osady.
 • avatar
  Oj tam oj tam prawie nic nie widać ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  Najgorzej jak kamieniem zaleci, ale polecam Calgon.
 • avatar
  U siebie zawsze mam wode destylowana (porzadna, z zakladu chemicznego z certyfikatem z analizy a nie demineralke z stacji benzynowej czy tez niby destylke z serwisu aukcyjnego) z przeciw-algowym PT-Nuke (1 kropla/ 1l wody) i przez rok mialem w sumie 11 blokow niklowanych EK (obecnie 3), po kazdej wymiane woda krysztal i zero korozji.
 • avatar
  Od momentu powszechnego wprowadzenia heatpipe'wo chlodzenie wodne z niszy, trafilo do piwnicy. Uzywaja go tylko podworkowi szpanerzy, albo osoby z poteznymi konfiguracjami jakies tri SLI itp - i nikt inny.
  Zaloguj się
 • avatar
  News zainteresuje jedynie typowe nerdy.
  Reszta może przejść do porządku dziennego.