Na topie

Udostępniono betę przeglądarki Firefox dla Windows 8 Touch

Autor:
Diana Socha

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Po 2 latach oczekiwania pojawiła się wersja Firefoxa dostosowanego do ekranów dotykowych.

AA

Użytkownicy dotykowego interfejsu systemu Windows 8 musieli czekać prawie 2 lata na pojawienie się kompatybilnej przeglądarki Firefox. Po wielu miesiącach zapowiedzi i zmian terminów premiery Mozilla udostępniła jej wersję beta.

Firefox for Windows 8 Touch w całości został przystosowany do obsługi dotykiem, a gesty porywają się z tymi znanymi np. z Internet Explorera 11. Strona główna przeglądarki to kafelkowy ekran startowy zawierający najczęściej odwiedzane miejsca w sieci, zakładki i historię przeglądania. Do dyspozycji użytkownika oddano kilka ciekawych funkcji, między innymi Snap automatycznie dzielącą ekran i pozwalającą na uruchomienie kilku stron naraz, czy też moduł wspierający Windows Share, dzięki któremu użytkownicy mogą w łatwy sposób udostępnić stronę lub jej fragmenty  na portalach  społecznościowych.

Oficjalna premiera została zapowiedziana na 18 marca 2014 roku, a wersję beta można pobrać już dziś, za pomocą poniższego linka.

Galeria

Kliknij, aby pobrać przeglądarkę Mozilla Firefox for Windows 8 Touch wersja beta

 

Źródło: Mozilla, NeoWin

Odsłon: 16038 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. meatinaplasticsack
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2014-02-10 13:39

  W pracy: IE + Firefox, w domu: Chrome. W obu przypadkach nie jest źle, chociaż design okien zdecydowanie na plus IE. Chrome mnie powoli męczy ale nadal jest bardzo wygodny. Generalnie wszystkie spełniają swoją funkcję i o to chodzi. ;)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!