Karty graficzne

Firma BFG w stanie likwidacji!

z dnia 2010-08-17
Damian Szymański | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

To już koniec dla niezwykle uznanej firmy BFG Technologies - specjalizującej się niegdyś w produkcji bardzo dobrych modeli kart graficznych. Jak się okazuje firma kilka dni temu została postawiona w stan likwidacji!

Firm BFG od wielu lat swojego istnienia była wyłącznym partnerem biznesowym NVIDII, jednak właśnie skupienie wokół jednego producenta okazało się przysłowiowym gwoździem do trumny. Otóż problemy firmy rozpoczęły się z chwilą wycofania przez NVIDIE sprzedaży kary graficznych GeForce z serii GTX 200. Od tej pory spółka BFG jako wyłączny partner "zielonych" miała bardzo wąskie pole manewru w konstruowaniu swojej oferty sprzedaży, a to jak widać odbiło się na kondycji finansowej firmy. Po długim oczekiwaniu na wprowadzenie przez NVIDIE kart graficznych Fermi firma była zmuszona opuścić europejski rynek kart graficznych - a to z uwagi na mały popyt na nowe akceleratory "zielonych" które okazały się niezbyt udane.

Po kilku miesiącach zastoju, firma z uwagi na nieopłacalność sprzedaży kart graficznych Fermi postanowiła definitywnie wycofywać się z rynku układów graficznych. Mimo wszystko BFG zapewniała, iż w dalszym ciągu będzie uwzględniała gwarancje i dokonywała napraw kart graficznych. Nie oznaczało to jednak zawieszenia działalności, gdyż firma cały czas funkcjonowała. Niedawno dotarły do nas jednak wiadomości o tym, że firma wszczęła procedury likwidacyjne! A wszystko za sprawą, pogłębiających się kłopotów finansowych które spotęgowała masowa "ewakuacja" partnerów firmy, którzy w obawie przed upadkiem firmy z Lake Forest zaczęli rozglądać się za nowym partnerem biznesowym. A to było już decydującym ciosem dla firmy BFG - która w ostateczności przeszła w stan likwidacji. Najgorzej na całej sprawie mogą stracić użytkownicy kart tejże firmy, którzy wskutek jej bankructwa nie otrzymają gwarancji na dotychczas zakupione produkty.

Takich obrazków już nie zobaczymy...


Źródło:
Guru3D, X-Bit Labs

Polecamy artykuły:    
Programy dla pasjonatów fotografii cyfrowej 100 najlepszych gier XX wieku cz. 3 Sztuczki i porady do Windows 7 na lepszą pracę
marketplace

Komentarze

13
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szkoda, że padło na BFG bo takie "wypasione" karty robiła (podobne co EVGA).
 • avatar
  EVGA gorsze robi IMO :/


  Szkoda, bo jeden z najlepszych producentów kart i upada...
 • avatar
  jak korzystałeś kiedyś z evga i ich serwisu to złego słowa o nich nie powiesz
 • avatar
  czyli już nie bąda robić BFG, nie będzie z czego w quaku strzelać konkretnie...
  Zaloguj się
 • avatar
  I co z tego, że robili, jak ceny mieli z kosmosu. Opierali się najczęściej na referencyjnych konstrukcjach, gdy konkurencja budowała karta o lepszym chłodzeniu i wcale nie gorszych podzespołach. Do tego często za niższe pieniądze. Może w USA, karty BFG były na topie, ale u nas mało kto je tak naprawdę kupował. U nas liczy się przede wszystkim cena.
 • avatar
  no coz, zostaja najtansi... nie najlepsi, chociaz z tym drugim tez mozna polemizowac.
  Np. taki asus/gigabyte/msi - padnie ci plyta/grafa bedziesz sie bujal z serwisem. Niektore grafy to reklamowalem po kilka razy, czesto wracaja w gorszym stanie niz pojechaly do serwisu. Dlatego wole tani sprzet od mniej markowych producentow - zalicza padake? dostaje nowy egzemplarz, a jak nie ma go juz w produkcji to nowszy lepszy.
 • avatar
  to jeszce ktoś wogóle reperuje takie rzeczy? Zawsze wymieniaja, nikt tego na Tajwan nie odsyła przecież.
  Zaloguj się
 • avatar
  No szkoda bo nie fajnie gdy padają tacy producenci.
 • avatar
  Przykra sprawa taka firma taka marka eh :(
 • avatar
  EEEEjjjjj Ja mam karte BFG:(! Miejmy nadzieje ze sie jej nic niestanie.