Na topie

Forza Horizon 4 z niższymi wymaganiami sprzętowymi niż Forza Horizon 3

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Posiadacze nieco starszych komputerów z pewnością się ucieszą. Twórcy Forza Horizon 4 obiecują zadbać o dobrą optymalizację.

  • Forza Horizon 4 z niższymi wymaganiami sprzętowymi niż Forza Horizon 3
A A

Forza Horizon 4 zapowiada się na grę, która zjedna sobie sympatię wielu sympatyków gier wyścigowych. Jedną z najmocniejszych stron będzie tutaj dopracowana oprawa graficzna, co może budzić obawy odnośnie wymagań sprzętowych. Posiadacze nieco starszych komputerów mogą jednak odetchnąć.

Wybrani przedstawiciele mediów mieli okazję przyglądać się zabawie w Forza Horizon 4 na targach Gamescom 2018. W jednej z rozmów Ralph Fulton (dyrektor kreatywny gry) zdradził, iż minimalne wymagania sprzętowe Forza Horizon 4 będą niższe od tych, jakie towarzyszyły Forza Horizon 3.

Na dokładne informacje musimy poczekać. Wypada jednak przypomnieć, że w przypadku Forza Horizon 3 minimalna konfiguracja sprzętowa obejmuje procesor Intel Core i3-4170 3.7 GHz, 8 GB pamięci RAM i kartę graficzną NVIDIA GT 740 lub AMD R7 250x. Bez wątpienia i tym razem nie obejdzie się bez systemu Windows 10.

Wygląda zatem na to, że Forza Horizon 4 nie będzie stanowiła dużego obciążenia dla komputerów, przynajmniej na niższych ustawieniach. Twórcy zapewniają, iż przyłożyli się do optymalizacji i wyciągnęli wnioski z premiery Forza Horizon 3, której towarzyszyła spora liczba błędów technicznych.

Forza Horizon 4 zadebiutuje 2 października tego roku. Gra dostępna będzie nie tylko na PC z Windows 10, ale również na Xbox One.

Źródło: kotaku

Odsłon: 4348 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-08-27 13:05

    Na PC i XOX masa racerów, a na PS4 co tam wyszło ostatnio...

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-08-27 14:34

      Nie w ilości i nowości siła. Mnie osobiście większość nowych gierek wyścigowych na PC raczej wkurza. Może nie jestem wielkim fanem motoryzacji, ale te nowe modele jazdy, są jakieś słabe. Poza tym sztuczne cutscenki w miejscach na ładowanie mnie irytują.

      Skomentuj

      1. pablo11
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-08-27 14:38

        Zresztą większość tych gier wyścigowych wychodzi na 3 platformy. Nie wiem co masz na myśli. Może Forza najlepsza. Nie wiem nie grałem. Ale ona jest Exem pod Xbox ew. pod win 10. Więc mówienie, że jest na PC, to trochę nadużycie.

        Skomentuj

      2. stach122
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-08-27 15:04

        Ciekawe co ma cie wkurzać, wychodzi ich jak kot napłakał a dobrych zręcznościówek (bo symulatory to raczej nie moja broszka mimo że niby pod nie kupiłem kierownice) to trudniej znaleźć niż uczciwego polityka. Akurat M$ wydając forze na windows 10 trafił w moje serduszko jeśli chodzi o gry wyscigowe. FH3 była tak zaczepista ze nawet wybaczałem tego windows stora razem z jej problemami. Na FH4 czekam i mam nadzieje żę w niej wbije te 500h gry.

        Skomentuj

    2. krisu82gdansk
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-08-28 08:54

      a skąd pomysł, że jak mam PS4 to nie mam peceta ;)
      chłopczyku już Ci kilka osób tłumaczyło, że jak kogoś stać na konsole, to na bank ma mocnego peceta, a i druga konsola się znajdzie ;)
      u mnie bez przepychu, ps4 pro i xbox s (na X przyjdzie czas) ale fpsy smigam na piecu
      także Ty żyj sobie w bajce i marzeniach, a ja między Forzą i Gearsami zagram sobie w Spidermana ;)
      ale jak zwykle miło z Tobą pogadać
      ps. jeszcze bleblebleble jak tylko skończy zajęcia w gimnazjum pewnie do nas dołączy

      Skomentuj

  2. KENJI512
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-08-27 13:06

    Ew. na odpowiedni downgrade :)
    (vel. Dead Space 1,2 -> 3)

    Skomentuj

  3. Tomasz Słowik
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-08-27 13:39

    Strasznie boli mnie, że nie ma tej serii poza sklepem MS, który narzuca włączenie aktualizacji i zapory w Windowsie :(

    Skomentuj

  4. MokryN
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-27 14:56

    I super, po co zmieniać komputer co kilka lat żeby w gry grac. Gry to nie tylko grafika (choć to tez ważne!). Cieszy mnie to ze ktoś coś OPTYMALIZUJE (to takie dawno zapomniane słowo).

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-08-27 20:37

      Tylko ze poprzedniej części towarzyszył na PC kompletny brak optymalizacji.

      Skomentuj

  5. raffal81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-27 21:14

    Jak ja się namęczyłem w FORZA 3 HORIZON pod WIN to mała głowa. Co chwile crash gry, jakieś dropy kit wie dlaczego.

    Pograłem trochę i przestałem, szkoda było moich nerwów, może dlatego teraz gram na konsolach, tam się nie denerwuję że gra mi się wyłączy czy nie wiadomo jakie inne efekty ;]

    Skomentuj

  6. cacodemon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-29 08:09

    Na obrazku ładnie wygląda, a weź zechciej pograć w multiplayer to 99% idiotów rozpychających się po drodze i psujących zabawę.