Na topie

Godzina na smartfonie - zdziwisz się ile internetu mobilnego zużywasz

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Ile internetu mobilnego zużywają typowe aplikacje na smartfony? Sprawdziliśmy na przykładzie m.in. Facebooka, Messengera, Spotify czy YouTube.

Godzina na smartfonie - zdziwisz się ile internetu mobilnego zużywasz

A A

Smartfony zapewniają obecnie takie możliwości, że mało kto wykorzystuje tego typu urządzenie wyłącznie do komunikacji. Jednocześnie większość czynności wymaga połączenia z internetem. Co w przypadku braku dostępu do sieci Wi-Fi?

Zostają oczywiście pakiety internetowe. Wedle obiegowej opinii może być to jednak rozwiązanie nie tyle mało komfortowe, co przede wszystkim dość drogie. Postanowiliśmy przybliżyć Wam, jak wygląda to w rzeczywistości.

Sprawdziliśmy ile internetu mobilnego zużywają najpopularniejsze aplikacje na smartfony - m.in. Facebook, Messenger, Spotify, Instagram i YouTube.

I chociaż materiał powstał we współpracy z siecią Plush, nie musicie obawiać się o jego rzetelność. Plush nie wpływał w żadnym stopniu na wyniki testu. Zużycie internetu przedstawiliśmy dla każdej aplikacji oddzielnie, podsumowaliśmy też wszystko w całość.


Źródło: inf. własna

Odsłon: 6088 Skomentuj newsa
Komentarze

27

Udostępnij
  1. KotekPimpek
    Oceń komentarz:

    24    

    Opublikowano: 2017-07-11 13:34

    Podsumowanie - tabela w filmiku na 2:17.

    https://preview.ibb.co/kFvfja/Przechwytywanie.jpg

    Skomentuj Historia edycji

  2. zakius
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-07-11 13:45

    jak to dobrze, że jestem dość normalny by nie oglądać filmów na telefonie, nie męczyć się ze spotify, nie przeglądać gówna na fb
    dzięki temu przez miesiąc zużywam tyle, co taki agent w jakieś 90 min

    Skomentuj

    1. shadowman333
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2017-07-11 14:33

      Gratulacje

      Skomentuj

  3. Q'bot
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-11 13:49

    A mnie zastanawia czy telefon/tablet pobiera więcej danych, gdy ma wyższą rozdziałkę ekranu?

    Skomentuj

    1. Tomasz Duda
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-11 14:17

      Nie, to jest kwestia renderowania. No, chyba, że jakaś gra "ciągnie" grafiki z neta na żywo, to jest to teoretycznie mozliwe.

      Skomentuj

    2. gormar
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-11 17:18

      Jeżeli chodzi o YouTube to akurat tak :).

      Skomentuj

      1. Tomasz Duda
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-07-12 07:27

        Tak, ale to jest rozdzielczość filmu, a pytane było o wyświetlacz. To nie koniecznie musi być powiązane (choć oczywiście może). ;)

        Skomentuj

    3. shoken
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-11 23:29

      No jasne ze tak,i dlatego lepsze jest 3g zamiast lte bo na 3g wolniej schodzi transfer.Wtedy YT dopasowuje rozdzialke filmiku do predkosci lacza a nie do rozdzialki ekranu.

      Skomentuj Historia edycji

  4. stach122
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-11 14:00

    Nie mam insta, fb, snapa i w ogóle żadnej aplikacji choć trochę społecznościowej. Właściwie aplikacja latarka ledwie działa xD
    Pozdro z LG L5 ;_;

    Skomentuj

    1. Q'bot
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-12 07:53

      YT nie masz? ;>

      Skomentuj

  5. Po1nter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-11 14:49

    Mnie to nie dziwi. Mam pakiet 12GB i starcza minto na miesiąc bez namiętnego oglądania youtube. Oglądając youtube musiał bym mieć z 20+. Czyli jeszcze miesiąc czekania w Nju i transfer mi się pomnoży.

    Skomentuj

  6. x7nofate3
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-07-11 15:12

    Jak można mieć 12gb? 12 gb to ja zuzywam w ciagu dnia no ale ściągnę 2filmy. A już nie wspominając jak ktos ma 2gb. Ja średnio miesięcznie zużywam 80gb. Mój rekord to 160gg. I kocioł a nie tam jakieś gow..

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-11 15:40

      http://i.imgur.com/x9dUvCu.jpg

      Skomentuj

    2. Po1nter
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-11 16:33

      Chyba mylisz internet mobilny z pakietem w abonamencie.
      Bo na domowym mam upc który nie posiada limitów.

      Skomentuj

  7. Medal152
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-11 17:02

    OMG wszystko zależy, ja mam pakiet 5GB i przy oglądaniu youtube, facebook, gierki multi nie wykorzystałem więcej jak 3.5Gb dodam że youtube nie idzie na FullHD bo mi to jest zbędne na tak małym ekranie, nie wyłączam wcale pakietu danych.

    Skomentuj Historia edycji

  8. ostryb
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-07-11 17:17

    Właśnie sprawdziłem ile zużywam.
    Około 100 GB miesięcznie.
    Dobrze że mam nie limitowany internet w telefonie.

    Pozdrawiam.

    Skomentuj

    1. Q2hvY2hsaWs6
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-11 17:23

      To jeszcze czasem wejdź na sjp.pwn.pl skoro nie żal Ci transferu i zobacz jak się pisze "nie" z przymiotnikami.

      Skomentuj

    2. Marucins
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-11 22:43

      Jaki to ten NIELIMITOWANY?
      Pochwal się operatorem i podaj jaki masz pakiet.
      :)

      Skomentuj

      1. dexiji
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-12 08:49

        orange business vip 912gb na miesiac ( oferta z przed prawie 2 lat 123zl + vat na miesiac).

        Skomentuj Historia edycji

        1. Marucins
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-07-12 08:52

          buhahaha
          Biznesowe ofert to ja mogę dostosować pod siebie, więc nie wylatuj mi z czymś co nie jest dla każdego. Pomijam fakt że większość osób piszących tutaj nie pójdzie i nie weźmie nic na firmę.

          //edit
          A i zapomniałeś że ma być nielimitowany. Rozumiem że ciężko będzie wyczerpać transfer, szczególnie że to podły transfery, lecące jak krew nosa.

          Skomentuj Historia edycji

          1. dexiji
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-12 09:21

            wlasnie nielimitowane oferty leca jak krew z nosa:) dla mnie wazne jest to ze ten pakiet jest nie tylko na "LTE" ale rowniez h+ itp. Z tego co pamietam wlasnie ten transfer byl rozszezeniem oferty. Jedyne speed testy jakie robilem dochodzily do 60Mbit, srednio trzymaly sie w okolicach 20Mbit ale "lte+" bardzo rzadko widuje. W krk nawet bylem zmuszony wylaczyc lte ze wzgledu na ciagle disconnecty sieci...

            Skomentuj

      2. ostryb
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-19 11:20

        Oh przepraszam pisałem na szybko i nie dopisałem.
        Temat w UK sieć 3 i £32 miesiąc.

        Pozdrawiam.

        Skomentuj Historia edycji

  9. shoken
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-07-11 21:33

    No i co za problem,ja mam na smartfonie 370 GB internetu xD a smartfon jest naprawde rewelka bo tani i ma dobre parametry myphone prime plus tylko LTE brak ale 3G jest tez dobre.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Q'bot
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-12 07:58

      Wow, ileset tysięcy płacisz miesięcznie za sieć?

      Skomentuj

      1. shoken
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-12 22:06

        370 gb to i tak malo sa oferty za niewielkie pieniadze rzedu 200 zl na pol roku i masz 1.4 TB internetu w smartfonie.Ale po co az tyle,ja wole korzystac na komputerze i malo tego transferu mi schodzi.

        Skomentuj Historia edycji

  10. piccardo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-12 10:59

    Mniej reklam na stronach i gdzie tylko nie kopniesz to i mniejszy transfer pójdzie to reklamodawcy powinni nam płacić za to że zużywają nasz transfer!

    Skomentuj

  11. Barubar24
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-13 17:15

    Plush nie wpływał w żadnym stopniu na wyniki testu

    ... taaa a Jarosław Błogosławiony to szeregowy poseł, co to nic nie może.