Gry

Gran Turismo 6 z mikrotransakcjami

opublikowano przez w dniu 2013-11-20

Najnowsze doniesienia nie wywołają raczej pozytywnych reakcji graczy.

Gran Turismo 6 gra

Konsole nowej generacji debiutują już w sprzedaży, ale nie oznacza to, że z dnia na dzień w zapomnienie odejdą ich poprzednicy. Gracze cały czas wyczekiwać będą gier na PlayStation 3Xbox 360 i jeśli chodzi o właścicieli pierwszej z wymienionych konsol, to z pewnością wielu z nich wiąże spore nadzieje z Gran Turismo 6.

Seria ta obecna jest na rynku już ponad 15 lat, w związku z czym może pochwalić się sporą grupą fanów. Nic dziwnego zatem, że zapowiedź kolejnej odsłony wzbudziła mnóstwo pozytywnych emocji, które niestety nie pojawiają się po najnowszych doniesieniach.

Ujawniono bowiem, że w Gran Turismo 6 obecne będą mikrotransakcje, które nie wzbudzają szczególnie dużej sympatii u graczy. W tym przypadku zakupić będzie można kilka kredytów - o wartości 500 tysięcy, miliona, 2,5 miliona lub 7 milionów, które zostaną wykorzystane do zakupów aut i części.

Niestety nie dowiedzieliśmy się jeszcze ile prawdziwej gotówki trzeba będzie za tę przyjemność zapłacić. Pokazano jednak przykładowo, jak wydać będzie można zakupiony milion kredytów.

Gran Turismo 6 gra mikrotransakcje

Przypomniano jednocześnie, że prócz standardowej wersji gry dostępne będzie też wydanie specjalne. Gracze decydujący się na jego zakup liczyć mogą na 20 dodatkowych samochodów, avatar PSN oraz kask i strój wyścigowy.

Wersja standardowa Gran Turismo 6 kosztować ma 49,99 funtów, a specjalna 59,99 funtów. Premiera gry zaplanowana została na 6 grudnia.

Źródło: eurogamer.net, mordorhq

marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Hyhym ta seria i jej producent mogą mnie soczyście pocałować wiecie gdzie... Najpierw przy konsoli PS3 i GT5 był płacz że konsola za słaba i to było przyczyną opóźnień gry i jej niedoskonałości (niemałych!) to jeszcze można było DOKUPIĆ samochody premium które miały tam być! Nie wspominając o innych obiecanych rzeczach dostaliśmy demo gry a nie pełną wersję. Teraz wypuszczają GT6 czyli tak naprawdę pełną wersję GT5 i jeszcze mikropłatności!? Mam płacić za coś co miało być kilka lat temu x razy? Nie wspominając że przy GT5 zapewniali że kolejne GT napewno będzie na kolejną generacje konsol bo przecież PS3 był be... HIPOKRYCI!!! Olewam tą serię tak jak producent mnie.
  Zaloguj się
  13
 • avatar
  Teraz multiplayer na PS4 płatny to i jeszcze mikrotransakcje dowalmy, lemingi i tak zapłacą bo nasz marketing, który ma za zadanie oczernianiać Xbox One działa bardzo dobrze.
  Zaloguj się
 • avatar
  Od zawsze wolalem Forze, a teraz to juz napewno zdania nie zmienie.
 • avatar
  Nie wiem jak będzie w GT6, ale w piątce na tzw. "online events" można zarobić spore sumy (400,000Cr i wzwyż). Chociaż jest trudniej niż normalnie z powodu ograniczeń PP i ogumienia. Płacić za coś co można bez problemu zdobyć? Słabe.
 • avatar
  I koniec.
  Po co grać? Po co grac skoro już na wstępie mamy wszystko to co chcemy?


  Obecna rozgrywka staje się żałosna.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  "mikrotranskcje" co to za nowy twór?!