Na topie

Gran Turismo 6 z mikrotransakcjami

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry na konsole Tematyka: Mikropłatności w grach Producenci: Polyphony Digital SONY

Najnowsze doniesienia nie wywołają raczej pozytywnych reakcji graczy.

Gran Turismo 6 gra

AA

Konsole nowej generacji debiutują już w sprzedaży, ale nie oznacza to, że z dnia na dzień w zapomnienie odejdą ich poprzednicy. Gracze cały czas wyczekiwać będą gier na PlayStation 3 i Xbox 360 i jeśli chodzi o właścicieli pierwszej z wymienionych konsol, to z pewnością wielu z nich wiąże spore nadzieje z Gran Turismo 6.

Seria ta obecna jest na rynku już ponad 15 lat, w związku z czym może pochwalić się sporą grupą fanów. Nic dziwnego zatem, że zapowiedź kolejnej odsłony wzbudziła mnóstwo pozytywnych emocji, które niestety nie pojawiają się po najnowszych doniesieniach.

Ujawniono bowiem, że w Gran Turismo 6 obecne będą mikrotransakcje, które nie wzbudzają szczególnie dużej sympatii u graczy. W tym przypadku zakupić będzie można kilka kredytów - o wartości 500 tysięcy, miliona, 2,5 miliona lub 7 milionów, które zostaną wykorzystane do zakupów aut i części.

Niestety nie dowiedzieliśmy się jeszcze ile prawdziwej gotówki trzeba będzie za tę przyjemność zapłacić. Pokazano jednak przykładowo, jak wydać będzie można zakupiony milion kredytów.

Gran Turismo 6 gra mikrotransakcje

Przypomniano jednocześnie, że prócz standardowej wersji gry dostępne będzie też wydanie specjalne. Gracze decydujący się na jego zakup liczyć mogą na 20 dodatkowych samochodów, avatar PSN oraz kask i strój wyścigowy.

Wersja standardowa Gran Turismo 6 kosztować ma 49,99 funtów, a specjalna 59,99 funtów. Premiera gry zaplanowana została na 6 grudnia.

Źródło: eurogamer.net, mordorhq

Odsłon: 5410 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
    1. Maciej Piotrowski
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2013-11-20 09:18

      Owszem multi na PS4 będzie płatne, ale PS Plus to coś więcej niż tylko możliwość pogrania w sieci. Ludzie kupowali i nadal kupująi abonament dla udostępnianych za darmo tytułów.

      Skomentuj

      1. Czaszka
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-11-20 11:16

        "Udostępnionych za darmo tytułów" - Skoro trzeba płacić abonament to chyba jednak nie są za darmo. Aż przypomniało się mi jak jeden element tu na forum, próbował sprzedać "Trójkę"z 22 grami, z czego bodajże 16 było z PS+. :E

        Skomentuj

        1. d i l
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-11-20 11:58

          Trochę to dwuznacznie brzmi. Wychodzi na to, że płatności tylko przyspieszają dostęp do innych aut i ulepszeń. Podobnie zresztą jak w GTA V.

          Skomentuj

    2. .Alx.
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2013-11-20 09:20

      Naprawdę myślisz, że Microsoft nie pójdzie w ich ślady ?!

      Skomentuj

  1. piccardo
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2013-11-20 09:34

    Hyhym ta seria i jej producent mogą mnie soczyście pocałować wiecie gdzie... Najpierw przy konsoli PS3 i GT5 był płacz że konsola za słaba i to było przyczyną opóźnień gry i jej niedoskonałości (niemałych!) to jeszcze można było DOKUPIĆ samochody premium które miały tam być! Nie wspominając o innych obiecanych rzeczach dostaliśmy demo gry a nie pełną wersję. Teraz wypuszczają GT6 czyli tak naprawdę pełną wersję GT5 i jeszcze mikropłatności!? Mam płacić za coś co miało być kilka lat temu x razy? Nie wspominając że przy GT5 zapewniali że kolejne GT napewno będzie na kolejną generacje konsol bo przecież PS3 był be... HIPOKRYCI!!! Olewam tą serię tak jak producent mnie.

    Skomentuj

    1. pichtovvy
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-11-20 20:28

      Ale smuty! Auta premium pojawiły się do GT5 po premierze tych samochodów w realnym świecie np Lambo Aventador, Subaru BRZ itp, grał była łatana regularnie i rozszerzana o nową, darmową często, zawartość. Wiele dodatków nie musiało się kupować aby sie dobrze bawić, a jak się chciało coś dokupić to ceny nie były wygórowane, w dodatku były dostepne packi dlc które jeszcze bardziej redukowały cenę.
      Po drugie chyba należy się cieszyć że mamy nowe GT6 na stare konsole- nie trzeba kupować nowego, niesprawdzonego sprzetu w dniu premiery, aby pojeździć w grze, która wciąga konkurencje do filtra.
      Ogólnie to mam dla Ciebie dobra radę: nie wierz za dużo producentom gier bo jak dorośniesz i przyjdzie ci głosować to co powiesz o politykach?!?

      Mało który developer dba tak o swoich fanów jak Poliphony Digital- gry od nich sa dopieszczane często nawet parę lat po premierze np gt5 prolog i gt5, co roku jest GT academy,i jest świetne multi za darmo.

      Skomentuj

      1. piccardo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-11-21 00:04

        Byś się nie zdziwił jak i za multi przyjdzie Ci płacić, w końcu to się sprawca najpierw mikropłatności a potem na dokładnie online (w końcu ciemna masa zapłaci). Gdybym polegał na politykach lub myślał że mój głos może coś w przypadku polski zmienić to bym tam nadal mieszkał. Plyphony dało dużo obietnic co do GT5 i mało z niej spełniło, gra była zrobiona po łebkach i to było widać aż raziło. Więc mam im gratulować, dziękować i być wdzięcznym za GT6 które jest tak na prawdę pełną wersją GT5? Sam plyphony jak już wspominałem twierdził że PS3 jest już za słaby na kolejną część serii więc będzie na next gen, oj znów słowa a ludzie mają się cieszyć. Jeżeli dla ciebie problemem jest kupno konsoli to albo idz do pracy albo sam zacznij głosować to może coś zmienisz... Chyba już dość kilka ładnych lat zastoju w rozwoju gier było żeby to dalej ciągnąc i nabijać kieszenie sprzedając stare śmieci albo zasadą kopiuj i wklej.

        Skomentuj

  2. Artrax
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-11-20 10:41

    Od zawsze wolalem Forze, a teraz to juz napewno zdania nie zmienie.

    Skomentuj

  3. P.Gawronski
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2013-11-20 11:14

    "mikrotranskcje" co to za nowy twór?!

    Skomentuj

  4. Czaszka
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-11-20 11:22

    Nie wiem jak będzie w GT6, ale w piątce na tzw. "online events" można zarobić spore sumy (400,000Cr i wzwyż). Chociaż jest trudniej niż normalnie z powodu ograniczeń PP i ogumienia. Płacić za coś co można bez problemu zdobyć? Słabe.

    Skomentuj

  5. Marucins
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-11-20 15:02

    I koniec.
    Po co grać? Po co grac skoro już na wstępie mamy wszystko to co chcemy?


    Obecna rozgrywka staje się żałosna.

    Skomentuj

    1. xchaotic
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-11-20 21:23

      W GT5 gram bo calkiem fajnie odwzorowuje zachowanie samochodow, a szczegolnie gokartow. Oczywiscie na porzadnej kierownicy z FF.
      Jak w GT6 nic nie spierdola to tez kupie bo itak duzo tansze niz nawet najtansze auto ze szrotu.
      Prosty test - pojedz pare kolek na torze prawdziwym gokartem, potem pojedz w GT5 i znowu zmierz czasy na prawdziwym torze - u mnie sie duzo poprawilo - duzo odwazniej cisne gaz bo wiem jak sie maszyna zachowa.

      To samo z innymi autami - super odwzorowuje podsterownosc, naepd na przod, tyl, a nawet roznice pomiedzy FR a MR itd itd.

      Takze dla mnie to ze sobie moge po porstu odblokowac i cieszyc sie jazda zamiast grindowac to super rozwiazanie.