Na topie

Huawei P9 z Androidem 7.0 - pierwsze spojrzenie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Huawei P9 cieszy się już nową wersją systemu. Na razie jednak w wersji beta.

  • Huawei P9 z Androidem 7.0 - pierwsze spojrzenie
A A

Jako flagowiec, Huawei P9 nie tylko może, ale nawet musi otrzymać aktualizację systemu Google Android do wersji 7.0 Nougat. Obecnych i przyszłych właścicieli tego modelu ucieszą zapewne informacje sugerujące, iż nie trzeba będzie na to szczególnie długo czekać.

Taką można mieć przynajmniej nadzieję. Okazuje się bowiem, że trwają już testy nowej odsłony systemu. Beta została udostępniona, a biorący w niej udział chętnie przybliżają ją szerszemu gronu odbiorców. Co dość istotne, wraz z Androidem 7.0 Nougat Huawei P9 otrzyma nakładkę EMUI 5.0.

Nowości? Na pełną ich listę jeszcze poczekamy, niemniej pojawią się te najważniejsze zaimplementowane przez samo Google. Huawei doda do tego coś od siebie, zauważalnie zmieni się interfejs. Pierwsze spojrzenie na efekty mamy już teraz - na poniższym materiale wideo.


Bliższa data startu aktualizacji pozostaje naturalnie zagadką. Wiemy jednak, że w przypadku smartfonów Google Nexus startuje ona już w przyszłym miesiącu. Zobaczymy jak szybko z finalizacją prac upora się Huawei.

Źródło: youtube - Wachira Poonsawat, phonearena, tjcnewspaper

Odsłon: 14308 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. Redek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-01 09:12

    Wow! Naprawdę dobra robota. Najbardziej podoba mi się zmiana paska powiadomień i menadżera otwartych aplikacji. Mam nadzieję, że Huawei tego nie zmieni. I jeszcze ta świetna funkcja włączenia drawera aplikacji. Już nie mogę się doczekać EMUI 5.0 na moim Honorze 7 (o ile dostanę).

    Skomentuj Historia edycji

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-08-01 09:40

      Tylko że tak wygląda stokowy Android 7.0 wiec nie spodziewał bym się zmian większych niż kolor tła albo wygląd ikonek.

      Czyżby to była pierwsza aktualizacja dla Androida która pojawi się na więcej niż 10 telefonach w pierwszych 6 miesiącach nie licząc serii Nexus?

      Skomentuj Historia edycji

  2. agnus
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2016-08-01 12:38

    A te ikony Android zerżnął z iOS czy mi się zdaje? Takie zaokrąglone to miało zawsze Apple..

    Skomentuj

    1. pheonix1
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2016-08-01 16:24

      Dziewczynko idź pobawić się przed blokiem bo wali Ci się pod stropem....
      Trol i tyle

      Skomentuj

    2. Rico71
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-08-02 14:47

      Może i zerżnął, ale cena za telefon jest na odpowiednim poziomie bez znaczka "Kościoła Stevea Jobsa".

      Kiedyś wszyscy wyśmiewali samochody koreańskie, dzisiaj Tuscon czy Sportage to naprawdę dobre auta, podobnie z fonami. Same nie myślałem, że to powiem: ten chiński telefon naprawdę urzeka!

      Skomentuj

      1. czeczen
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-08-02 22:27

        Menu ustawień też zerżnięte.

        Skomentuj

  3. POSTMAN
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-01 17:49

    Ciekawe kiedy w Play będzie ta aktualizacja.

    Skomentuj

    1. 17kamil175
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-08-01 19:05

      Z ich tempem obstawiam początek 2019 roku

      Skomentuj

  4. Artur827
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-02 10:18

    W sumie nie są widoczne ogromne zmiany. Na plus (tak jak zapowiadali) opcja włączenia drawera - kto się przyzwyczaił do EMUI 4.0 to zostawi wyłączony, kto lubi typowo to włączy. ALE niestety widać problem, który występuje teraz przy Androidzie 6.0 jeśli chodzi o prawdziwą wielozadaniowość (mam na myśli otworzenie dwóch aplikacji jednocześnie). Aktualnie można to zrobić i działa to bardzo fajnie, lecz do wyboru jest tylko 8 aplikacji standardowych i (przynajmniej u mnie) 2 zainstalowane przeze mnie (WhatsApp oraz Telegram). Nie da się otworzyć przeglądarki jednocześnie z kalendarzem itp. Wierzę, że wraz z wprowadzeniem Nougat`a deweloperzy zaczną do tego przystosowywać swoje aplikacje, bo to zapewne stąd to ograniczenie. Co do ikon - nakładka EMUI bardzo się upodobniała przez swoje odsłony do Apple, stąd pewnie pozostałość - korzystałem z czystego Androida 6.0 i wszelkie ikony wyglądały inaczej, podczas gdy EMUI podstawowe aplikacje zaokrągla.

    Skomentuj

  5. popo601
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-02 16:01

    Tylko żeby nie było tak samo jak z P8 że do dzisiaj nie ma oficjalnej aktualizacji do Androida 6.0, wydali tylko jakąś betę na odczepne! A pisali że miała być w pierwszym kwartale 2016 roku a tu już mamy sierpień i nadal nie ma i nie wiadomo czy będzie.

    Skomentuj

    1. Artur827
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-08-02 21:21

      Przy Honorze 5X aktualizację musiałem zaciągnąć z xda (chyba wersja z Danii ale numery pasowały). Niestety przez ich oprogramowanie HiCare żadna się nie pojawiła, ale ręcznie można to na szczęście zrobić :) Polecam spróbować, może akurat się znajdzie poprawna :)

      Skomentuj

      1. popo601
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-08-04 15:32

        Oczywiście że sobie wgrałem najnowszą z Androidem 6.0 ale nie każdemu się chcę w to bawić z obawy że coś zwalą i telefon uceglą.