Na topie

Testerzy oprogramowania zarabiają coraz lepiej

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: IT Lifestyle i biznes Praca

Młodszy tester oprogramowania zarabia jakieś 4700 złotych, doświadczony – ponad dwa razy tyle. Tak wynika z analizy Sedlak & Sedlak.

Testerzy oprogramowania zarabiają coraz lepiej

A A

Jeżeli oprogramowanie będzie działać niepoprawnie, to nawet najciekawsze funkcje nie zdołają go uratować od porażki. Tymczasem żyjemy w świecie, w którym aplikacje to podstawa. Nie dziwi więc, że testerzy są coraz pilniej poszukiwani, a ci, którzy już pracują – odpowiednio wynagradzani. 

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę Sedlak & Sedlak testerzy oprogramowania mogą liczyć na bardzo duże wynagrodzenia, do czego przyzwyczaiła zresztą branża IT. Doświadczony pracownik na stanowisku testera otrzymuje miesięczne wynagrodzenie na poziomie 10 tysięcy złotych brutto, a kierownik zespołu testerów – ponad 13 tysięcy.

Testerzy dzielą się zasadniczo na dwie grupy: manualni (czyli tacy, którzy ręcznie szukają błędów w kodzie) oraz automatyczni (którzy piszą skrypty do analizy kodu). Mediana wynagrodzenia w przypadku tych pierwszych wynosi 5679 zł miesięcznie, tych drugich zaś – 7683 zł.

Oczywiście wysokość wypłaty zależy też od stopnia doświadczenia testera. Firma Sedlak & Sedlak podała dane dla tych automatycznych: młodszy zarabia 4709 zł, mający kilkuletnie doświadczenie – 7250 zł, a starszy tester oprogramowania może liczyć na wynagrodzenie brutto na poziomie 9900 zł.

Testerzy często mogą liczyć również na świadczenia pozapłacowe – najczęściej są to: dodatkowa opieka medyczna i zajęcia sportowo-rekreacyjne (100 proc.), szkolenia językowe i zawodowe (>90 proc.), dopłata do nauki i polisa na życie (70-80 proc.) oraz dopłaty do wyżywienia (prawie połowa).

Stosunkowo wysokie wynagrodzenia testerów oprogramowania nie mogą dziwić. To od ich pracy w dużej mierze zależy ostateczny sukces aplikacji w formie produktu lub usługi. Złożoność programów tymczasem dynamicznie się zwiększa.

Przedstawione dane pochodzą z Raportu płacowego Sedlak & Sedlak dla branży IT - 2017.

Źródło: Sedlak & Sedlak. Foto: vanmarciano/Pixabay (CC0)

Odsłon: 8911 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. Maxdamage
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-10-24 15:04

  Tu tester automatyczny - 8700 / miech na łapę.

  Skomentuj

   1. kokosnh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-24 15:43

    jak jest dobry to nie ma problemu, kraj/województwo tu są zwykle duże różnice + doświadczenie, to zwykle najbardziej determinuje zarobki.

    Skomentuj

  1. Maxdamage
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-10-24 16:11

   Wrocław, nie chcę pisać dokładnie gdzie. 3 lata jako manual, automatyzuje od pół roku, taka stawkę dali mi jako absolutnemu żółtodziobowi w automatyzacji ( pod koniec manualowania dostawałem 6200 na rękę).

   Jak chcesz lepszy hajs to to np. w Objectivity bardzo dobrze płacą. Ja pod koniec roku mam zamiar tam startować.

   Skomentuj

 2. Manualny
  Oceń komentarz:

  -10    

  Opublikowano: 2017-10-24 15:23

  Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

  9900 za seniora? Ja jako regular pracując zdalnie dla Kanady dostaję 18000. Nie wiem jak ktoś może za tak niskie stawki godzić się pracować...

  Skomentuj

   1. drcocaina
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-24 20:11

    I "wiszące w powietrzu" roszczenia autorów/wydawców gier z tytułu praw autorskich.

    Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!