Procesory

Intel Core i7-7700K podkręcony do 6700 MHz

z dnia 2016-10-20
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
23 komentarze Dyskutuj z nami

Pierwsze rekordy podkręcania jeszcze przed oficjalną premierą procesorów? Chyba zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić.

Premiera desktopowych procesorów Intel Kaby Lake zbliża się coraz większymi krokami – co ważne, pośród nich znajdą się również modele dla entuzjastów, które będzie można dodatkowo przetaktować. Jaki potencjał na podkręcanie zaoferują nowe układy? Odpowiedzi na to pytanie nieoficjalnie udzielił Lam Chi-Kui, a więc jeden z najbardziej utytułowanych overclockerów na świecie.

Tajwański overclocker opublikował na swoim facebookowym profilu zdjęcie z aplikacji CPU-Z, które przedstawia bliżej niezidentyfikowany procesor podkręcony do 6700 MHz (przy aktywnych 4 rdzeniach/8 wątkach) – co prawda nie powiedział on wprost, że chodzi tutaj o topowy model Core i7-7700K, ale wskazują na to wcześniejsze sugestie overclockera oraz część widocznej specyfikacji (m.in. zestaw instrukcji oraz ilość pamięci podręcznej trzeciego poziomu).

Intel Core i7-7700K - procesor podkręcony do 6700 MHz

Lam Chi-Kui wykorzystał do podkręcania platformę opartą o płytę główną ASRock Z170M OC Formula oraz 2-kanałowy zestaw pamięci Galax Hall of Fame DDR4. Nie obyło się też bez podniesienia napięcia zasilającego (nie wiadomo do jakiej wartości) i schłodzenia procesora ciekłym azotem.

Wygląda więc na to, że procesory Kaby Lake nie będą znacznie odstawać od modeli Skylake pod kątem potencjału na przetaktowanie (przynajmniej to ekstremalne). Warto bowiem wspomnieć, że obecny rekord podkręcania modelu Core i7-6700K z generacji Skylake wynosi 7025 MHz na 1 rdzeniu/1 wątku i 6801 MHz na 4 rdzeniach/8 wątkach.

Źródło: HWBot, profil HKEPC na Facebooku, profil Lam Chi-Kui na portalu Facebook

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

23
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jeba...i, a ja tak się cieszyłem że mam 4.6 oc przy moim i7-6700k . A tu proszę, istna masakra :)
  Prawie jak rakieta w kosmos
  Zaloguj się
 • avatar
  Podziwiam takich speców - naprawdę - ale dla mnie ma to znaczenie czysto sportowe.

  Nie wyobrażam sobie takiej instalacji w codziennym użyciu :) :)

  Swoją drogą próbował ktoś może chłodzenia ciekłym Helem zamiast Azotem ?
  Zaloguj się
 • avatar
  jak robicie copy pasta z zagranicznych portali to skopiujcie wszystko jak leci a nie pan redaktorek dopisuje od siebie ,, Nie obyło się też bez podniesienia napięcia zasilającego (nie wiadomo do jakiej wartośc,,

  wszystko zostalo wylozone czarno na bialym w przypadku modelu i5-7600k o ktorym cisza w tym artykule smieszne polskie portaliki i5 zostala podkrecona do 5.1! GHz na chlodzeniu powietrznym przy napieciu 1.5041V i temperaturach 30-40c w spoczynku przy ruszeni szyny na 127 i mnoznik 40x na moje oko 99% osob na tym portalu bardziej interesowlaby news na temat OC i5 niz duzo drozszego modelu i7


  http://wccftech.com/intel-core-i7-7700k-core-i5-7600k-overclock/

  jedynie konkursy sa powodem dlaczego odwiedzam polskie portale :P reszta jak w tym newsie 3-7 dniowe opoznienia albo lakoniczne wzmianki
 • avatar
  7700K ma defaultowo boostować do 4.5, także welcome 5 GHz !
  Zaloguj się
  -5
 • avatar
  Szkoda, że granicą OC nie jest tylko temperatura. Podkręciłem swojego i5-4690k na 4,5 GHz ale wyżej już jest niestabilnie. Mimo to na LC nie przekracza 55°C. Zależy jaki się komu chip trafi.
  Zaloguj się
 • avatar
  Podziwiam takich speców - naprawdę - ale dla mnie ma to znaczenie czysto sportowe.

  Nie wyobrażam sobie takiej instalacji w codziennym użyciu :) :)

  Swoją drogą próbował ktoś może chłodzenia ciekłym Helem zamiast Azotem ?
  Zaloguj się
 • avatar
  Powoli zbliżamy się do powtórki z rozrywki kiedy to GHz miały znaczenie bo rdzeni nie było. Ciekawe do czego to dalej będzie prowadzić. Więcej rdzeni czy 128 bit?
  Zaloguj się
 • avatar
  miło że przy aktywnych wszystkich rdzeniach, szykuje się niezły procesor.