Na topie

Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach - znamy daty i ceny

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Tematyka: e-Sport Intel Extreme Masters 2017

Przyszłoroczne finały Intel Extreme Masters odbędą się w Spodku i MCK. Tym razem zarezerwujcie sobie dwa weekendy.

 • Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach - znamy daty i ceny
A A

W przyszłym roku w Katowicach ponownie odbędą się finały Intel Extreme Masters. Poznaliśmy szczegóły tego eSportowego wydarzenia o globalnych zasięgu.

Najważniejsza zamiana to rozdzielenie imprezy na dwa weekendy. Pierwszy (25-26 lutego) zostanie poświęcony wyłącznie grze Leauge of Legends. Drugi natomiast (3-5 marca) to turnieje CS:GO i StarCraft II oraz kolejna edycja IEM Expo z wystawami, prezentacjami i konkursami.

Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach jest zatem imprezą pięciodniową i niemal pewne jest, że po raz kolejny – jak co roku – pobite zostaną rekordy popularności. Na uwagę na pewno zasługuje też łączna pula nagród dla eSportowców, która sięgnie 2,5 miliona złotych.

Ile będą kosztowały bilety? Na pierwszy weekend – 49 zł (jednodniowy) i 79 zł (karnet dwudniowy). Na drugi zaś, czyli imprezę właściwą – 60 zł (jednodniowy) i 150 zł (karnet trzydniowy). Sprzedaż biletów wystartuje 15 grudnia.

IEM 2017 Katowice infografika

„Z roku na rok to wydarzenie staje się coraz większe. W tym sezonie będziemy mieli najwyższą w historii IEM pulę nagród i najwięcej turniejów – powiedział Michał Blicharz, VP ds. Pro Gamingu w ESL. – Po ostatnich finałach stwierdziliśmy, że potrzebujemy dwóch aren, by pomieścić wszystkich, którzy chcieli oglądać najlepszych graczy na Intel Extreme Masters. Nie udało nam się zbudować drugiej areny, dlatego postanowiliśmy, że IEM World Championship potrwa dwa weekendy”.

Widzimy się w Katowicach?

Źródło: ESL Polska, Intel

Odsłon: 5004 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
  1. Dizzy
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2016-11-30 16:23

   Najpierw w komentarzach do gry theHunter: Call of the Wild naśmiewasz się z "pecetowców" a teraz wielce chcesz iść na imprezę, gdzie są same PC. Śmieszny jesteś.

   Skomentuj

     1. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-30 19:47

      Ban dość sprawnie doszedł muszę przyznać moderacji :o

      Skomentuj

 1. rlistek
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2016-11-30 20:51

  Meh, nie podoba mi sie to rozbicie na 2 weekendy. Wystarczylo by zrezygnowac z mozliwosci darmowego wejscia na turnieje i juz by miejsca wystarczylo dla wszystkich, bo lokalna gimbaza nie robilaby sztucznego tloku.

  Skomentuj

   1. rlistek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-12-01 12:47

    Ty chyba masz jakiś problem ze sobą. Wielce obrońca biednych i uciśnionych w każdym poście.
    Czemu przed meczem reprezentacji w piłce nożnej nie protestujesz, że biedne miejscowe dzieci nie mogą wejść na stadion, a pewnie też by chciały, a na bilet nie mają?!

    Popyt na bilety na IEM jest co roku dużo większy niż podaż. W każdej turze karnety znikają w dosłownie kilka minut. Bez problemu wypełniliby cały spodek.

    Wiesz jak rok temu wyglądała scena LoLa? Wchodzisz na biletach o 10, od 12 wpuszczają gimbaze, o 13 się zaczynają mecze (jakoś tak). Wiec o 10 sobie zajmujesz miejscówę, siedzisz i czekasz aż się zacznie, a gimbaza ew. wypełnia miejsca które zostały (scena LoLa rok temu była tak śmiesznie mała, że dla biletów nie starczało). No i o 13 przed bramką masz miliard gimbusów, którzy zaczynają protestować, że oni też chcą wejść. Co robi ochrona? Zarządza, że jak wyjdziesz ze strefy np. do toalety albo kupić hot-doga, to z powrotem nie wejdziesz, bo musi być "rotacja ludzi". Poważanie - PRZED tym jak się zaczął w ogóle pierwszy mecz. Czyli przyjeżdżasz z biletem, który upoważnia cię do wejścia wcześniej, żeby zająć sobie miejsce, czekasz 3h gdzie nic się jeszcze nie dzieje, po czym chcesz iść do toalety, to nie możesz, bo stado dzieciarni protestuje, że oni chcą wejść? Ma to wg. ciebie sens Robin Hoodzie? Po co te bilety w takim razie. Żeby przyjść posiedzieć przed pustą sceną zanim się impreza zacznie?

    Tego typu problemów organizacyjnych było mnóstwo. Ale organizatorowi oczywiście zależy na tym sztucznym zwiększaniu tłumów, bo to później ładnie wygląda na takich grafikach-podsumowaniach i można więcej kasować od wystawców, bo przecież tyle ludzi...
    To, że rodzi to mnóstwo problemów dla ludzi przyjeżdzających z całej polski i nie tylko, to już kogo to tam obchodzi.

    A rozbicie tego na 2 weekendy jest straszne, bo jak jeździliśmy co roku w kilkanaście osób, gdzie każdy był zainteresowany czymś innym, ale spotykaliśmy się jako cała ekipa, to teraz nie wiem jak to będzie wyglądać. Część pojedzie w jeden weekend, bo reszta wylane na LoLa, drugiej części nie będzie tydzień później bo olać CSa? Jeżdżenie 2 razy i załatwianie 2 razy noclegów? Wg. mnie same niepotrzebne problemy. Z full biletami było by tam dużo lepiej.

    Mam wrażenie, że nigdy tam nie byłeś, albo jesteś tam miejscowy, że nie miałeś z tym problemów.

    Skomentuj Historia edycji

     1. rlistek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-12-01 14:07

      Oczywiście, że chodzi o organizację. Impreza jest świetna, ale organizacja tragiczna.
      Ja się nie wpycham, ale gimbaza takimi niepotrzebnymi rzeczami jak kultura osobista się nie przejmuje -.-

      Widzę, że faktycznie nie wiesz jak to tam wygląda.
      Miejsca nie są numerowane, bilet upoważnia cię jedynie do wejścia inną bramką 2h wcześniej właśnie po to byś sobie mógł wejść spokojnie i zająć miejsce. Przynajmniej w teorii, bo za to co było w tamtym roku, organizatora zamknąłbym w więzieniu.

      I właśnie nie podoba mi się tegoroczna próba rozwiązania tych problemów. Wystarczyłby jeden weekend, jak by nie wpuszczali za darmo. Proste.

      Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!